http://www.onlajny.com/match/index/id/153349?utm_campaign=hcolomouc&utm_source=WEB_A_2016_46_ZLN

Zápas začal náporem před Kašíkovou bránou. Za jeho zády olomoučtí fanoušci rozvinuli choreo, kterým “přivítali“ velice početný kotel hostů. Střely Řípy a Húževky lehce Kašíka zahřáli, po těchto zákrocích se dostal do permanence i Konrád, když ho prověřili Bukarts a Čachovský.

První možnost přesilovky dostali domácí po faulu Čecha na Ráce. Provinil se držením. Ševci ale umně zdržovali hru a tak největší příležitosti byly z nahození olomouckých obránců. Po oslabení se dostali na puk Zlínští a rezultovala z toho šance Čachotského, který po chybě domácích obránců z blízka Konráda neprostřelil.

Polovinu třetiny ozdobily dva nájezdy. Nejprve všem ujel Buc, jehož pokus se nevešel mezi Kašíkovy betony. Na druhé straně ujel Ondráček, jeho střela k tyči se do brány nevešla vůbec. Hrál se velice otevřený a útočný hokej, kdy šance střídala šanci. Nakonec jednu z nich proměnil Miroslav Holec, který dorazil do úplně odkryté brány střelu Vyrůbalíka. Do konce třetiny byli domácí nadále aktivní, k větší šanci to však už nevedlo.

Druhá třetina začala o poznání opatrněji. Vzrušení přinesla až přesilovka Kohoutů po dalším faulu Čecha. V ní měl obrovskou šanci Vyrůbalík, nestačil však zvednout puk nad Kašíkův beton. Pak převzali iniciativu hosté, k vážnějšímu ohroženější Konrádovy brány však jejich akce nevedly.

Další přesilovku daroval Hanákům Řezníček po krosčeku na Skladaného. První olomoucká formace byla nebezpečná, ale k dorážkám po střelách Skrbka a Vyrůbalíka se neprosadila. Aktivitu Kohoutů přerušila vysoká hůl Eberleho a hrálo se tak ve čtyřech na obou stranách. Po přistrčení Marušáka Húževka v brankovišti spadl na Kašíka a rozhodčí olomouckého forvarda vyloučili. Hosté tak dostali příležitost přesilovky pět na tři.

Ševci se usadili ve svém útočném pásmu, jejich kombinace však postrádala rychlost a tak jediným nebezpečím byly pouze střely Bukartse, které však Konrád přes problémy vyrážel. Po návratu dvou vyloučených Hanáků se na trestnou lavici posadil Sýkora, také po ataku na brankáře. Domácí však výhodu jednoho hráče neměli dlouho. Za záchrannou brzdu musel zatáhnout Vyrůbalík, který fauloval unikajícího hráče. Žádná šance však v takto rozkouskované hře nevznikla.

Poté se do šance dostal po chybě domácího obránce Holík, jeho bekhend však Konrádův beton nepřeskočil. Pak se předvedl Bukarts. Nejprve ve spolupráci s Říčkou doráželi před Konrádem, který měl obrovské štěstí a puk dokázal vyrazit. Pak do olomouckého gólmana najel, což si olomoučtí hráči nenechali líbit a strhla se mela. Z té si odnesl dvě minuty na trestné lavici Staněk., který vyjel Konráda pomstít jako první. V přesilovce měl největší šanci paradoxně Řípa, který po objetí brány nedokázal zasunout puk za Kašíka.

Třetí třetina začala šancí Holíka, který zblízka z úhlu nenašel skulinu v Konrádově výstroji. Celkově měli zlínští hráči více ze hry. Do šance se středem obrany prokličkoval Matějíček až před Konráda, volný puk po jeho střele ale jeho spoluhráči nedorazili. Z tlaku vytěžili hosté vyloučení Skrbka. To hned využili, když se po nádherné kombinaci na jeden dotek, do které se zapojili všichni hráči, prosadil do prázdné brány Robert Říčka.

Hosté v tlaku nepolevili. Zlínská první formace zle zatopila Konrádovi, ten však střely Holíka, Bukartse a Říčky bravurně lapil. Tlak hostů přerušila až v polovině třetiny olomoucká slovenská formace, která Kašíka prověřila několika střelami. Hra se poté vyrovnala. Gólmani byli v permanenci neustále, ale vyložená možnost nepřicházela.

Na konci třetiny se do mírného tlaku dostali Ševci, důsledná obrana domácích je do vyložené příležitosti nepustila. Až v poslední minutě měli hosté tlak doslova drtivý, což provázelo i několik ostrých zákroků na obou stranách, na Konráda ale nešlo nic, s čím by si v klidu neporadil. A tak se pokračovalo prodloužením.

Ševci si aktivitu přenesli i do nastavení. Velmi nebezpečný byl pokus Urbance, jeho bekhendem skončil nad břevnem olomoucké brány. Bukarts tečoval střelu od modré, puk jen těsně minul tyčku. Skladaný se poté prezentoval rychlou střelou, proti které zlínský gólman vymrštil lapačku. Konec prodloužení ozdobila rvačka Veselého se Staňkem.

Začali domácí a za ně neproměnil expert na nájezdy Houdek. Čachotský na druhé straně vymíchal Konráda, ale jeho bekhend minul bránu. Holec v další sérii pouze napálil Kašíka, Konrád utěsnil betony před Bukartsovým pokusem. Skladaný neproměnil a ani Holík nebyl úspěšný. V náhlé smrti Roberts Bukarts už mezírku mezi nohama Konráda našel a olomoucký kapitán tvrdou střelou Kašíka nepřekonal.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Podle mě jsme byli v první třetině o něco lepší, druhá třetina byla vyrovnaná, pak nás ale Zlín zatlačil, měla v tom prsty i oslabení. Nájezdová loterie nám nevyšlo, doufám, že si to schováváme na později. Podle mě se nájezdy moc pilovat nedají. Důležitost zápasu a ta atmosféra při něm, to je přeci jen něco jiného než trénink. Je to o psychice, máme do dalších kol o čem přemýšlet. A šesté místo? Nechci předbíhat, do konce zbývá ještě dost zápasů.
Juraj Jurík (PSG Zlín): Utkání bylo hodně vyrovnané, hrálo se ve velmi vysokém tempu. Oba týmy si byly vědomi důležitosti zápasu, chtěly získat nějaké body. A od toho se celý duel podle mého vyvíjel. Gólových šancí moc nebylo. Myslím si, že remíza je vzhledem k průběhu utkání zasloužená, v nájezdové loterii jsme byli šťastnější. Pořád je ve hře spousta bodů, je stále o co hrát a situace okolo šestého místa se může měnit každým kolem. Myslím, že se rozhodne až v tom posledním.