První minuty utkání nevycházely Kohoutům tak, jak si představovali. Už ve třetí minutě dokázal po odrazu od mantinelu posunout puk na Robertse Bukartse Šťastný. Lotyšský útočník pak přesnou střelou nedal Konrádovi šanci. Jen o chvíli později ale nabídnutou přesilovou hrou nepohrdl Marek Laš a bleskově srovnával stav utkání.

Netrvalo dlouho a Kohouti se radovali z další branky, když skulinku v Kašíkově výstroji našel Vilém Burian a Hanáky poslal poprvé v utkání do vedení. Ve čtrnácté minutě zavřeli Hanáci svého soupeře na dlouho před Kašikovou brankou, ten ale díky dobře bránícím obráncům neměl důvod zasahovat.

O chvíli později mohli přidat další gól Ševci, Sedláček s Okálem ale nakonec na olomouckého brankáře vyzrát nedokázali. Na druhé straně pak uháněl na Kašíka Eberle, tváří v tvář hostujícímu gólmanovi ale trefil tyč zlínské branky. V těsném závěru měl blízko ke gólu Freibergs, jeho střela ale nakonec letěla těsně mimo olomouckou branku.

Už na začátku druhé třetiny pořádně zatápěli hostům útočníci čtvrté formace spolu s olomouckým kapitánem Vyrůbalíkem, Kašík ale dokázal puk udržet před brankovou čárou. V polovině utkání se pak na Kašíka hnal Skladaný, ani nadvakrát ale dobře chytajícího zlínského brankáře překonat nedokázal.

Chvíli před koncem měli pořádné štěstí i domácí, když Konrád po vyjetí z branky nahrál na hůl přímo jednomu ze zlínských obránců. Olomoucký brankář se ale stihl včas vrátit mezi tři tyče a nahození od modré čáry vyrazit.

Už na začátku třetí dvacetiminutovky však přišla pořádná sprcha pro domácí. Nejprve svou šikovnou kličkou oklamal Konráda Pavel Kubiš a s Hanáky srovnal krok, jen o minutu později se podruhé v utkání trefil Roberts Bukarts.

Necelých deset minut před koncem našel volného Davida Ostřížka Ondrušek a nedávný navrátilec do olomoucké sestavy mířil přesně do šibenice Kašíkovy branky. Jen o chvíli později před zlínskou brankou znovu dorážel Ostřížek, tentokrát s Holcem, důrazné útočníky Hanáků ale Kašík skórovat nenechal.

Dvě minuty před koncem si cestu do útoku znovu našel Burian, tvrdou střelou mezi betony si na Kašíka ale nepřišel. Ten puk schoval ve výstroji a přerušil hru. Do konce utkání už branka nepadla, a tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém bod navíc vystřelil Zlínu Antonín Honejsek.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): Špatné začátky první a třetí třetiny nás stály možná třeba o bod víc. Nedá se nic dělat, musíme pokračovat a bojovat dál.


Robert Svoboda (Aukro Berani Zlín): Utkání pro nás dopadlo docela dobře díky zisku druhého bodu. Vedli jsme poměrně rychle 1:0. Domácí pak ale využili přesilovku. Bylo to hodně vyrovnané a bojovné. Nám se pak ve třetí třetině podařil obrat, nakonec je z toho ale asi spravedlivá remíza. Jsme šťastní za druhý bod.