Do zápasu vlétli lépe domácí, kteří si hned ve třetí minutě vybojovali možnost početní výhody. Tu odehráli na výbornou. I když Hanáci houževnatě bránili a vypadalo to, že oslabení zvládnou, nakonec šestnáct vteřin před vypršením trestu Ministra propálil Hasalu v brance po dobrém pasu Judy Vítězslav Brož a Dukla se tedy ujala vedení.

V té samé minutě putoval opět olomoucký hráč na trestnou lavici. Tentokrát to byl Podlaha, který dostal dvě minuty za vysokou hůl. Domácí se opět usadili v útočném pásmu a mohli se dostat do dvoubrankového vedení. Jenže Valova zblokovaná střela z levé strany jen těsně minula tyčku Hasalovy branky.

V sedmé minutě s první početní výhodu zkusili také Hanáci. Po pár sekundách ji mohl využít Bahounek, kterého ideálně našel Matiaško. Jihlavský Javůrek ale svůj tým podržel. V desáté minutě šli Hanáci potřetí na trestnou lavici a náležitě se jim to vymstilo. Pouhých patnáct vteřin po udělení trestu totiž Vála viděl mezi kruhy volného Tomáše Pigla a ten nedal Hasalovi šanci. Po této brance si olomoucký trenér Beran vzal oddechový čas.

Ani ten však málem nepomohl. Ve 12. minutě totiž pláchl olomoucké obraně Juda a jen těsně minul levou tyč olomoucké svatyně.

Proto přišel čas pro Hanáky. V 16. minutě dokázal snížit Josef Podlaha, který nadvakrát docpal puk za Javůrkova záda. Mladí junioři tudíž mohli být rádi, že po první třetině byl stav pouze 2:1 pro domácí.

Druhou třetinu opět začali lépe domácí, kteří po akci Valy a Zadražila už viděli puk za brankovou čárou. Ten se však se štěstím pro Kohouty nakonec za Hasalova záda nedocoural.

Nastolený trend vyloučených z první třetiny poté pokračoval. Hanáky poslal do čtyř kapitán Kalač za vysokou hůl. Sice Dukla přesilovou hru nakonec nevyužila, ale vydržela v nastoleném tlaku a o necelé dvě minuty udeřila potřetí. Tomáš Pigl se dostal mezi kruhy k odraženému puku, napálil jej na bránu a přidal tak svojí druhou branku v zápase.

V 29. minutě se ale Hasala vyznamenal, když Čermák po hezké akci střílel z kruhů na levou tyč. Olomoucký brankář ale perfektním zákrokem držel naděje svého týmu v zápase. Ti se mu poté odvděčili kontaktní brankou v přesilové hře. Ludvík Rutar dostal na osu pásma nabito a nemýlil se.

Hanáci se ke konci druhé periody hnali za vyrovnáním, ale jejich snahu utnul dvě minuty před koncem Patrik Čermák, který tak vrátil svému týmu dvoubrankové vedení.¸

Na začátku třetí třetiny dali olomoučtí domácím opět výhodu přesilové hry, už pátou v tomto zápase. A jihlavští třetí z nich využili. Nejdříve olomouckým pořádně zatopili. Hasala měl v brance co dělat. Už když to vypadalo, že to svěřenci trenéra Berana zvládnou, přidal pátou branku po velkém tlaku Jan Trávník, který z kruhů Hasalu nekompromisně propálil.

Hanáci nesložili zbraně a pokusili se se zápasem ještě něco udělat. V 55. minutě snížil z přesilové hry od modré čáry Joshua James Mácha. Jenže to bylo z jejich strany vše. Dukla ještě přidala šestou branku do odkryté klece zásluhou Matouše Menšíka, který tak stanovil konečnou podobu výsledku po základní hrací době.

V prodloužení mohli diváci na jihlavském stadionu vidět po jedné obrovské šanci na obou stranách. Nejdříve jel Matiaško de facto sám na Javůrka, ale prostor u jeho pravé tyče netrefil. Na druhé straně Mareš ve velké šanci z kruhů minul pravou tyč a vzápětí před brankou těsně nedosáhl na Piglovu přihrávku.

Proto musely o dodatečném bodu rozhodnout nájezdy. V nich se jako jediný prosadil ve druhé sérii David Rosecký, takže Hanáci z Vysočiny nepřijeli s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Získali jsme tři body po právu. Nebudu se bavit o nadstavbě, prodloužení a nájezdech. Bylo pro nás dnes důležité získat tři body, což se po zásluze povedlo. Kluci odehráli výborný zápas a konečně nám tam napadaly i nějaké góly. Za vítězství jim děkuji a alespoň se bude teď o pauze lépe trénovat.


Karel Beran (HC Olomouc): Rozhodlo prvních deset minut. Těžko jsme se dostávali z toho, že v prvních deseti minutách jdeme třikrát do oslabení a hned dvakrát inkasujeme. Pak jsme se nějak vrátili do zápasu gólem v první třetině, ale začátek druhé třetiny byl od nás hodně vlažný. Až od desáté minuty druhé části jsme začali přebírat trošku otěže a dali jsme kontaktní gól, kterým jsme začali tlačit, jenže zase přišlo naše oslabení. Rozhodla prostě naše nedisciplinovanost. Mohli jsme hrát přesilovky, ale místo toho, abychom je hráli, tak jsme se nechávali zbytečně vyloučit.