K prvním šancím v úvodní třetině se propracovali Olomoučtí, jenže nedokonalým zakončením docílili jen toho, že postupně rozchytali Denise Vacka. Ten se zahřál pár zákroky a v čase 5:08 mohl přihlížet, jak Samuel Hrabčák otevírá skóre zápasu perfektní ranou do pravého vinglu. Krátce na to sehráli dobře útočný výpad Síla s Poppelem, ke druhému gólu v olomoucké síty scházely milimetry.

I když se také Hanáci dostali do pár dobrých příležitostí, první třetinu zvládal o něco lépe Mountfield. Ten byl hodně aktivní, dobře bruslil, scházel mu ale klid na hokejkách, který by vedl k lepším kombinacím. Mora si navíc zahrála dvě přesilové hry, jenže v nich byl nebezpečnější domácí celek. Ten měl několik možností k navýšení skóre, ale v úvodním dějství se toho nedočkal.

Ze druhé třetiny však uběhly jen tři a půl minuty a stav utkání se měnil. Šimon Marha potvrdil střeleckou pohodu a k 22 letošním gólům v dorostu přidal první juniorský. A to ve svém debutu mezi staršími spoluhráči. Vedl k tomu důraz a tlak do brány. První přesilová hra čekala také na Lvy, jenže ani oni nedokázali překombinovat dobře bránící čtveřici soupeře.

Po poněkud klidnější pasáži přišly další hradecké šance. Nejprve Petra Poppela, poté také Samuela Hrabčáka. První jmenovaný ve dvou případech neuspěl, druhý ano. Očividně se mu zalíbila pravá šibenice, a tak když dostal přihrávku do levého kruhu, zamířil do stejného místa jako v první třetině a zvýšil na 3:0. Hosté mohli korigovat v závěru, puk už byl za Vackem, došoural se i za brankovou čáru. Avšak pár decimetrů mimo bránu.

Kohouti šli do třetí třetiny s cílem co nejdříve překonat Denise Vacka a dostat se zpátky do zápasu. To se po hradecké nepříliš aktivní hře povedlo vcelku rychle. V čase 42:23 vstřelil první olomoucký gól Josef Podlaha. Místo toho, aby to jeho tým nabudilo, přišel nedůraz u brankoviště a rychlá odpověď Jaroslava Kašpara, který po necelé minutě upravil skóre na 4:1.

V ten moment přenechal Marek Hasala své místo Vojtěchu Mokrému, jenž se uvedl několika dobrými zákroky. Jeho spoluhráči ale nebyli schopni na dobře bruslící Lvy najít recept, a tak kotouč drželi často na holích právě domácí. To jim při tříbrankovém náskoku bohatě stačilo. Jiskřičku naděje mohli Moravané vykřesat v 54. minutě, jenže samostatný únik ve vlastním oslabení ani nezakončili. Pro tři body si tak došla východočeská metropole.

Důležité první buly v nadstavbě vyhrála Olomouc, jenže se nedokázala dostat ani do útočné třetiny. Mountfield ji o puk obral a dostal ho do brány. Konkrétně se o to postaral Tadeáš Pinkas, který v čase 60:30 ukončil nadstavbu a rozhodl o tom, že byl jeho tým v tomto duelu stoprocentní.

Ohlasy trenérů

Jiří Janoušek (Mountfield HK): Tentokrát jsme na začátku utkání trošku spali a nejezdili nám nohy. Hodně nám pomohl první vstřelený gól, kdy si myslím, že to z nás spadlo. Od té doby si dovolím říct, že i přesto, že Olomouc hrozila z brejku, kdy jsme několikrát měli štěstí a podržel nás brankář Vacek, tak si myslím, že jsme byli lepší a zaslouženě bereme tři body. Vážíme si toho, že jsme poněkolikáté dokázali rozhodnout i v prodloužení.
Karel Beran (HC Olomouc): Výsledek sice jasně hovoří pro domácí, ale myslím, že jsme jim po dvě třetiny byli vyrovnaným soupeřem. Rozhodly ale šance. Nějaké jsme měli, ale neproměnili jsme je a když jsme se pak mohli vrátit do zápasu vstřeleným gólem na 3:1, tak jsme hned zase inkasovali a domácí si to už pohlídali. Největším naším problémem je neproměňování tutovek. Vytvoříme si šance, měli jsme i nějaké přečíslení. Tyhle situace prostě musíme dávat.