Do zápasu vstoupili výrazně lépe Kohouti, kteří od prvních minut tlačili svého soupeře v obranném pásmu, ale bez gólového efektu. Štefkovu teč zastavil brankář Běhula a Matiaškovo kličkování skončilo přihrávkou, kterou včas zalehl hostující obránce. O chvíli později Matiaško dokonce střílel z bezprostřední blízkosti, ale Běhulovy betony opět sklaply včas. Piráti se k většímu ohrožení branky nedostali, ale v sedmé minutě přišla rána jako blesk a Petr Chlán z rychlého protiútoku zakončil přesně mezi Mokrého betony.

Hanáci se nedali zlomit a obrázek hry byl i v dalších minutách dosti podobný. Matiaškovi v dorážce zabránila hostující obrana, Podlahovi se do cesty opět postavily Běhulovy betony. Chomutovu se obranná hra vyplatila i napodruhé, poté co ve střední pásmu fauloval Horký. Hosté využili přesilovou hru během pouhých 23 vteřin, když si několikrát vyměnili puk u mantinelu, čímž k sobě stáhli olomouckou obranu a nabídli puk na druhou stranu Josefu Koláčkovi, který puk sice chvíli zpracovával, ale poté vystřelil přesně do šibenice. V závěru třetiny si pak Chomutovští přesilovku ještě zopakovali, ale tentokrát už bez gólu.

Druhou třetinu se ale vše obrátilo a Hanákům začaly jejich šance přinášet ovoce. Hned ve 23. minutě vyrazil Běhula puk jen k volnému Josefu Podlahovi, který sice nemohl střílet z první a zakončit do odkryté klece, ale využil pohybu hostujícího brankáře a poslal puk mezi jeho betony. Hned vzápětí šli navíc Kohouti do přečíslení dvou proti jednomu, ovšem Máchovi v klíčové chvíli utekl puk.

Olomouc si poté vyzkoušela také přesilovou hru, ale vyrovnání se dočkala až po jejím skončení, když David Štefka zamířil do horního rohu Běhulovy branky. Obrat pak domácí dokonali ve 32. minutě, když Josef Podlaha překvapil brankáře hostů nahozením od červené čáry. Jen několik okamžiků poté si Tomajko udělal prostor na ose hřiště, ale Běhula před ním sklapl betony. O dvě minuty později už se ale Hanáci radovali po čtvrté, když Běhula vyrazil Rutarovu střelu jen do dojíždějícího Michala Matiaška, od nějž se pak kotouč odrazil zpět do sítě. Radost domácího celku trvala pouhých 89 vteřin. Poté vyrazil do útoku Svoboda, který na dvakrát dokázal přihrát na Dominika Vaňka, který už lehce poslal puk nad ležícího Mokrého.

Úvod třetí části poznamenala krátká potyčka mezi Kalačem a Benešem, po které oba účastníci zamířili na trestnou lavici. V následné hře ve čtyřech nejprve Zeman přihrával před branku Svobodovi, který však nestihl zareagovat, a poté Mácha jel sám na brankáře. Běhula ale jeho kličku zastavil betonem.

V polovině třetiny se pak hosté přece jen dočkali vyrovnání, když Eric Mežnar svižnou střelou poslal puk mimo dosah brankáře Mokrého, a mnoho nechybělo ani k tomu, aby zápas překlopili zpět na svou stranu. V následných minutách bylo totiž před Mokrým hodně živo a jen jeho bravurní zákroky udržely skóre vyrovnané. V samotném závěru třetiny se pak před Koláčkem dokonce objevila prázdná branka, kterou však trestuhodně minul.

Hosté měli dvě příležitosti k ukončení zápasu také v prodloužení. Nejprve jeli dva proti jednomu, ale jejich přihrávku srazil Matiaško, který se přiřítil zezadu, poté zůstali Koláček se Zemanem dokonce sami dva u olomoucké branky, ale druhý z nich trefil pouze tyč. Kohouti si v závěru ještě zahráli přesilovou hru čtyř proti třem, ale nevyužili ji a zápas tak dospěl do samostatných nájezdů.

V nich se v první sérii trefili jak Matyáš Svoboda, tak David Štefka, ale zatímco na olomoucké straně už se další úspěšný exekutor nenašel, na té chomutovské byli hned dva a vítězný nájezd si nakonec připsal Josef Koláček.