Skóre utkání otevřel už po minutě a půl hry Miroslav Forman. Celá akce se zrodila po chybné rozehrávce Hanáků, kterou vystihl Jan Buchtele. Ten kotouč posunul právě na Formana, jenž se ocitl zcela sám proti Branislavu Konrádovi, kterého úspěšně vymíchal. Do pěkné akce se krátce potom dostala nová posila třetího útoku Sparty, prostějovský Lukáš Žalčík, Konrád ale včas prostor u své levé tyče utěsnil.

Jinak byla první třetina skoupá na gólové šance. Na začátku 16. minuty se faulem provinil domácí kapitán Vyrůbalík, Olomouc však oslabení odehrála výborně a svého soupeře k ničemu nepustila. V závěru prvního dějství si pak hru v početní výhodě vyzkoušel také domácí celek. Přesilovou hru přerušilo vyloučení na obou stranách po menší strkanici před Salákovou bránou. Poté, co na trestnou lavici usedl Nahodil se Sukeľem, se do nadějné střelecké pozice dostal Petr Kolouch, jeho teč však letěla kousek nad sparťanskou klec.

Do druhého dějství si kohouti přenesli 40 vteřin z přesilové hry, Salákovu bránu v nich ale nijak výrazně ohrozit nedokázali. Obrovskou šanci pak měl Jan Káňa ve 27. minutě hry. Sparťanský obránce Jurčina zlomil při útočné akci svého týmu hůl a domácí se tak rázem dostali do protiútoku. Alexander Salák nicméně proti Káňově střele postavil špičku betonu. Na Rostislava Olesze už ale byl Salák krátký, olomoucký útočník střílel po Kolouchově nahrávce z první a kotouč proletěl nad lapačkou brankáře hostů do brány. O pár okamžiků později musel na druhé straně ledové plochy zasahovat Konrád, který se roztáhl na brankové čáře a vychytal téměř jistý gól z hokejky Romana Horáka.

Hanáci byli ve druhém dějství aktivnější než v první dvacetiminutovce. Do další dobré šance se dostal Vilém Burian, ten však při zakončení zvedl kotouč až moc vysoko a skóre se tak neměnilo. Na samotném konci druhé třetiny si navíc Hanáci vykoledovali faul, do třetí dvacetiminutovky tak vstupovali v početní výhodě. Tu se jim však využít nepodařilo, naopak hosté skórovali v oslabení. Z předbrankového prostoru se prosadil Adam Polášek. Hned poté se pěknou akcí blýskl Olesz, tentokrát ale na Saláka nevyzrál.

Perné chvilky zažil sparťanský brankář ve 45. minutě. Klimkovu ránu totiž vyrazil jen před sebe, kde se ho opět zmocnila olomoucká jedenašedesátka, která adresovala přihrávku na Jana Knotka před brankovištěm, Knotek ale kotouč nedokázal zpracovat, a tak černá pryž skončila jen na mantinelu za bránou. Radovat se tak domácí mohli až v 53. minutě, kdy využili přesilovou hru. Z vyrovnávací trefy se opět radoval Rostislav Olesz, jenž se prosadil netradičně odrazem kotouče od helmy. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel dlouho, Sparta si vzala zpátky vedení hned po 24 vteřinách, třetí gól hostů přidal David Tomášek. Olomoučtí trenéři v závěru třetí třetiny odvolali Branislava Konráda, v powerplay ale domácí vyrovnat nedokázali, a tak si třetí vítězství v sérii odnesla Sparta.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Olomouc):Z těch tří zápasů byl tento z naší strany nejpovedenější. První třetina byla lehce zahřívací, tu druhou jsme odehráli asi nejlépe v sezóně. Tam bylo všechno, přál bych si, abychom tak hráli pořád. Bylo to skvělé. Spartu jsme za prvé k ničemu nepustili, za druhé jsme měli dostatek brankových i střeleckých příležitostí. Bohužel jsme je neproměnili. Problémem je, že jsme si dnes vstřelili 3 vlastní góly... Toto Spartě nebo nikomu jinému nemůžeme povolit. Byli jsme dnes potrestáni. Výkony hráčů musím pochválit, ale bohužel jsme zase prohráli.
Josef Jandač (HC Sparta Praha): Byl to boj, stejně jako předchozí zápasy. Dnes možná ještě větší než v Praze. Dali jsme gól vždycky, když jsme potřebovali. To nás, myslím, dovedlo k vítězství. Vedeme 3:0, ale ještě nás určitě čeká velká bitva.