K úvodní střele na Alexandera Saláka se odhodlal Lukáš Kucsera, avšak hostující brankář byl úspěšný. Stejně tak si poradil i s pokusem Jana Bambuly. Na druhé straně měl velkou šanci Andrej Kudrna, nicméně Branislav Konrád v olomoucké brance, i za přispění kapitána Martina Vyrůbalíka, jeho ránu vytěsnil.

Nejnebezpečnější lajna Sparty ve složení Michal Řepík – Roman Horák – Vladimír Sobotka se činila i tentokráte. Jejich nejnebezpečnější šancí byla rána prvního jmenovaného v šestnácté minutě, Branislav Konrád měl ale svoji lapačku připravenou. První dvacetiminutovka tak skončila bez branek.

V prostřední periodě se Hanákům naskytla jedinečná příležitost na vedoucí branku. Minutu a čtyřiačtyřet vteřin dlouhá přesilovka pěti proti třem. Tu se jim ale využít nepodařilo. Naopak, na trestnou lavici se po chvíli poroučel i Jan Knotek. Následná výhoda čtyř proti třem taktéž nevyšla podle představ, a tak byl stav stále bezbrankový.

Poté však přišla pro Hanáky hororová pětiminutovka, ve které se hosté hned třikrát prosadili. Nejprve Branislava Konráda překonal Jan Košťálek, na nějž postupně navázali Michal Řepík a David Němeček. Další branka do sirény nepadla, a tak Olomoučtí vstupovali do třetí třetiny za stavu 0:3.

V závěrečné dvacetiminutovce se Hanáci jen ztěžka dostávali do útočného pásma. Na Saláka to zkoušel Lukáš Klimek, avšak trefil pouze jeho hruď. Ke snížení nepomohla ani přesilová hra po vyloučení Matúše Sukeľa. Pražané si poté už postup pohlídali. Pro kohouty tak sezóna skončila, mohli ovšem odcházet se vztyčenou hlavou. Spartě nedali nic zadarmo.

Děkujeme fanouškům i partnerům za podporu v sezóně 2020/2021! #VšeciSpolu

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Se Spartou je to vždycky těžké. Minimálně do poloviny zápasu jsme jí byli důstojným partnerem. Měli jsme šance, které jsme ale neproměnili. Sparta nás pak tvrdě trestala. Samozřejmě je to zklamání, nicméně jsme hráli až do poslední minuty a myslím, že jsme si vedli celkem dobře.“
Josef Jandač (HC Sparta Praha): „První třetinu jsme neměli dobrý pohyb, Olomouc nás celkem přehrávala, nicméně jsme to ustáli. Důležité bylo, že jsme nedostali gól. Byli jsme trpěliví a v momentě, kdy nám tam napadaly ty tři góly, si myslím, že jsme hru kontrolovali. Co se týče celé série, tak i když to bylo 4:0, musím říct, že Olomouc hrála výborně. Houževnatý hokej, proti kterému se hraje hrozně složitě. Pro nás bylo důležité, že jsme byli celou dobu ve vedení a výborně nás podržel Saša Salák.“