Report ze zápasu KOM vs. OLO (1:3)

1:3

(0:0, 1:2, 0:1 )

Na začátku utkání byla aktivnější Kometa, která nastoupila v nejsilnější možné sestavě. Naopak za Moru do hry nezasáhli kupříkladu Lukáš Nahodil, Pavel Musil, Branislav Konrád, Jan Lukáš, Lukáš Mareš, Adam Rutar, Alex Rašner, Petr Strapáč či Jan Káňa.

Reprezentant Flek se prodral až před Jana Špunara, mladý olomoucký brankář ale stačil zakročit. Vzápětí se Jihomoravané opět připomněli, ale při obrovském závaru neskórovali. Jan Špunar se znovu zaskvěl v 10. minutě, kdy dokázal zastavit rány Fleka a Horkého. Aktivně hrající Kometě pomohly i přesilové hry. Blízko k prvnímu gólu měla v čase 13:10, Luboš Horký ale trefil tyč.

Olomouc si svou první početní výhodu zahrála zkraje druhého dějství. Ačkoliv soupeře dokázala přitlačit, vyloženější šanci si svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky nevytvořili. Poté se hra srovnala, ve 29. minutě ovšem musel zamířit na trestnou lavici Rostislav Olesz.

Skvělá defenzíva Kohoutů ale domácím skórovat nepovolila. Naopak na začátku 33. minuty padl první gól utkání. Rána obránce Dalibora Řezníčka se odrazila před bránu, Brňané si kotouč srazili za brankovou čáru. Po inkasované brance Kometa vyměnila brankáře, Marka Čiliaka nahradil Pavel Jekel.

Kometa nevyužila ani další přesilovku, ale mrzet jí to nemuselo. Rhett Holland projel do pásma Hanáků a poté oslovil tvrdě pálícího Tomáše Kundrátka, jenž prostřelil Špunara. Reprezentační obránce ale vzápětí zamířil na trestnou lavici. Hosty během přesilové hry poslal zpět do vedení Lukáš Klimek, který nasměroval pobídku Lukáše Kucsery až za Jekela.

Do první větší příležitosti ve třetí periodě se dostal Adam Zbořil, který tečoval nahození Kučeříka. Kotouč se od horní tyče odrazil zpět do hry, ale s dorážkami si jistý Špunar poradil. Kometa se dostala do tempa, avšak nevyužila ani další své šance. Po vyražené střele Hrbase pálil jeden z brněnských hráčů do opuštěné klece, jenže tu netrefil. Z gólu se neradovali ani Strömberg a Holík.

Olomouc nebezpečí uhasila a naopak přidala třetí gól. V přečíslení 3 na 1 se prosadil Jakub Navrátil, jenž procedil puk mezi rukou a tělem Pavla Jekela. Závěrečný tlak Komety se nekonal, a proto si tým z Hané odvezl z druhého největšího města v České republice velmi cennou výhru. Oba týmy si po skončení utkání zkusily nájezdy, které dopadly lépe pro Kometu.