Report ze zápasu OLO vs. LIB (0:2)

(0:0, 0:1, 0:1)

Bílí Tygři Liberec

Zápas začal aktivním napadáním hostů, z čehož ale rezultoval pouze faul na Konráda od Bakoše. Olomouc měla hned po minutě zápasu přesilovku, domácí se ale dostali pouze k pár střelám od modré, které Schwarz zlikvidoval. Pak se do obrovské šance dostal Radivojevič, který si nabruslil před Konráda a po jeho objetí nastřelil jen tyč. Před bránou zahrozil i Vampola, Konrád jeho dorážku zlikvidoval. Stejný hráč vyvolal i první menší šarvátku, která byla při vysokém nasazení obou mužstev nevyhnutelná. Poté se do první velké šance dostala i Olomouc, Húževka však puk neusměrnil po Mikúšově nahození před bránu za záda libereckého gólmana.

V polovině třetiny byl vyloučen Staněk za nedovolené bránění. Největší šanci měl Bulíř, který před bránou nedokázal dostat puk za domácího gólmana. Na konci této přesilovky byl vyloučen Vyrůbalík za vysokou hůl. Obrovskou šanci v následné už klasické přesilovce měl Vampola, jehož při chtěném zasunutí puku po objetí brány fauloval Řípa. Tygři tak měli o mnoho delší přesilovku pět na tři, naprostá většina jejich střel skončila na holích či tělech olomouckých hráčů. A zbytek Konrád pochytal.

Na konci první části dostali možnost přesilovky i Kohouti, fauloval Mojžíš. Domácí uzamkli Tygry v jejich třetině a plynula z toho šance Mikúše, který z mezikruží osamocen vypálil na Schwarze, který s problémy puk pokryl. V průběhu třetiny odstoupil Marek Laš, který dostal pukem do obličeje.

Druhou třetinu začali aktivně domácí, nadějná teč Skladaného ale přeletěla Schwarzovu bránu. Pak si vynutil faul Pekr na Dernerovi, olomoučtí hokejisté nabídnutou výhodou pohrdli. Skvělé gesto fair play pak předvedl kapitán domácích Martin Vyrůbalík, který po signalizovaném trestu pro hosty, který by Kohouty poslal do přesilovky proti třem, se šel přiznat rozhodčím, že to on podrazil svého spoluhráče. Pak zle zatopil Schwarzovi první útok, střely Buce a Hermana ale liberecký gólman vyrazil. V tlaku mohli Kohouti pokračovat, další početní výhodu jim nabídl Radivojevič. V ní měli šanci Pekr a první olomoucká obranná dvojce, Schwarz ale opět vše výborně pochytal.

Druhou polovinu zápasu načal Řípa obrovskou šancí domácích, nedokázal však zvednout puk nad ležícího libereckého gólmana. Pak se připomněli hosté, nebezpečně před Konrádem dorážel Bulíř. Hra se vyrovnala, více drželi puk na svých holích liberečtí hokejisté. Tento tlak přerušil svým únikem Buc, který pod tlakem dojíždějících obránců netrefil bránu. Na konci třetiny dostali výhodu opět domácí díky hákování Řepíka. Tu ovšem paradoxně využili hosté, kteří při získání puku dostali až moc prostoru. Ten využil Jaroslav Vlach, který po kombinaci s Vitáskem, zavěsil puk do brány.

Třetí třetina začala opatrně z obou stran. Dobrou šanci měl Valský, který ale po rychlém nájezdu z boku pásma nedostal puk za Konráda. Liberečtí poté vyslali několik střel, ale tu největší šanci měl po úniku Staňka Rác, který ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Schwarze. Po krosčeku Skrbka dostal přesilovku Liberec. Tygří formace svírala olomoucké Kohouty, vážně ohrozil Konráda pouze Krenželok, který dorážel vyraženou střelu. Olomoucký gólman se však skvěle a rychle přemístil.

Šanci na srovnání dal olomouckým hokejistům Birner podražením Staňka. Slibnou příležitost měl Mikúš, kterému se však před odrytou bránou svezl puk po čepeli. Olomouc se snažila o rychlý přechod do útočného pásma, většinou ale domácí kombinace končili na holích libereckých hokejistů. Dobrou šanci měl první útok, Holcovu střelu však nikdo nedokázal dorazit. Minutu před koncem měl na holi srovnání Húževka, sám před Schwarzem však neuspěl a dorážky i za cenu faulu Výtiska Liberec pokryl. Domácí v následné přesilovce odvolali Konráda, ale vedlo to pouze ke gólu Branka Radivojeviče do prázdné brány. Kohouti nadále tlačili, v závěrečném tlaku ale trefili pouze tyč Schwarzovy brány. Liberečtí tak oslavili rekordní 38. výhru v základní části, což se dosud žádnému mužstvu nepodařilo.

OHLASY

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Byl to kvalitní zápas s dobrým výkonem. Mužstvo bojovalo, měli jsme několik šancí. Po naší chybě jsme dostali gól, ale to nás tak nemrzí. Mrzí nás ty nevstřelené góly. S tím zápasíme celou sezónu. Martin Vyrůbalík udělal správnou věc, ani chvíli nad tím nepřemýšlel, to musíme ocenit. (Vyrůbalík rozhodčí upozornil na nesprávně odpískaný faul proti Liberci, který by Tygry poslal do tří. pozn. red)V boji o šestku jsme si to zkomplikovali, ale zase si nemůžeme myslet, že budeme porážet každého. Ale zbylé tři zápasy chceme vyhrát. S Markem Lašem to nevypadá dobře, jel hned na rentgen a má zlomenou čelist.