Report ze zápasu KVA vs. OLO (0:3)

HC Energie Karlovy Vary

0:3

(0:2, 0:1, 0:0)

Do utkání vstoupily oba celky velice opatrně, brankáři si na své první zákroky museli počkat až do páté minuty. Úvodní zajímavou šanci měl na své holi Dávid Gríger po zachycení nepřesné rozehrávky Mory, bekhendové zakončení osmadvacetiletého útočníka ze slotu šlo ale přímo do náručí olomouckého gólmana. Energetici dostali následně příležitost v podobě přesilovky za faul Petra Strapáče. Slovenský forvard si připsal další nebezpečnou střelu, když zakončoval do téměř odkryté klece, Jan Lukáš se však stačil včas přesunout k protější tyči.

V čase 9:09 se poprvé měnilo skóre. Při hře čtyři na čtyři zůstal puk po nahození Jakuba Orsavy ležet v karlovarském brankovišti, jako první se černé pryže ujal Lukáš Nahodil a velice důrazně ji doklepl až do sítě. Poté zahrozil také Jakub Navrátil, avšak dorážka z bezprostřední blízkosti do nebráněné klece mu příliš nesedla. Na konci úvodního dějství byl kousek od vyrovnání Adam Rulík, tentokráte ale Janu Lukášovi pomohla branková konstrukce. Už to vypadalo, že Karlovy Vary zahájí prostřední část hry s jednobrankovým mankem, nicméně pouhých 32 vteřin před první sirénou šikovně tečoval Jakub Navrátil pumelici Karla Pláška přesně pod vyrážečku Štěpána Lukeše, a tak Hanáci šli do kabin s příjemným náskokem.

Druhou třetinu zahájila Olomouc početní převahou, nic z ní však nevytěžila. Největší příležitost zaznamenal Jan Švrček, jehož tvrdý projektil vyrazil gólman domácích na poslední chvíli pravým betonem. Vzápětí se pro změnu musela bránit naopak Mora, gólman s devětadvacítkou na zádech však udržel čistý štít. V 37. minutě hráli kohouti ve čtyřech proti třem, Lukáš Nahodil krásným křižným pasem našel připraveného Jana Knotka na protější tyči, ten už měl jen lehkou práci, když puk pouze doklepl do horní části svatyně domácích.

Na úvod závěrečného dějství se v obrovské příležitosti ocitl Tomáš Rachůnek, jeho pohotová střela z prostoru mezi kruhy se ale s úspěchem nesetkala. Hned nato jeden z hráčů Energie nebezpečně tečoval pokus Tomáše Redlicha, ani tentokráte Jan Lukáš kotouč za svá záda nepustil. Olomoucký gólman si ale zanedlouho pěkně zavařil sám. Jeho rozehrávku zpoza brány totiž zastavil Jan Hladonik, proti střele domácího borce do nebráněné svatyně hostů se naštěstí položil na poslední chvíli obětavý Petr Strapáč, který hrací předmět odrazil do rohu kluziště.

Zajímavou šanci si vytvořil také Ondřej Beránek, jenž po zpracování poskakujícího puku ujížděl zcela sám na brankáře Mory, avšak ten se opět blýskl úspěšným zákrokem. V posledních minutách se tlak Karlových Varů velmi rychle stupňoval, Hanáci si však díky své obětavosti a také skvělým zákrokům Jana Lukáše své tříbrankové vedení už pohlídali. Z Karlových Varů tak po bojovném výkonu odjíždí se třemi body.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): „Samozřejmě jsme zklamaní, protože jsme potřebovali také bodovat. Nacházíme se v tabulce tam, kde se nám to nelíbí a nechceme tam být, mimo jiné máme problém s domácími zápasy. Potřebovali jsme zase udělat nějaké body, a to se nám nepovedlo. Snaha od hráčů byla, tam jim nemám co vytknout. Nás trápí přesilové hry, se kterými si teď nemůžeme poradit, dlouho jsme nedali žádnou branku. V dnešním utkání jsme se snažili soupeře zatlačit, ale nemáme klid v koncovce, dáváme extrémně málo branek.“