Report ze zápasu OLO vs. KLA (1:0)

1:0

(1:0, 0:0, 0:0)

Rytíři Kladno

Na začátku utkání byla Mora aktivnějším mužstvem. Do první možnosti se dostal Černý po přihrávce Bambuly, avšak brankář Brízgala ránu olomouckého obránce zastavil. V 7. minutě krásně obkroužil bránu Nahodil, jenže kotouč za čáru nezasunul, poněvadž beton Brízgaly byl v pohotovosti. Posléze měl možnost na své hokejce Kusko po vybídnutí Orsavy, kladenský gólman však znovu dával pozor. Rytíři se nemohli dostat do tempa a zároveň chybovali. Hrubku Slováčka mohl trestat Macuh, jenž zamířil jen do pravého betonu. Připomněl se také Škůrek, jehož dělovka zamířila těsně vedle vzdálenější tyče.

Zkraje 14. minuty obstaral první radost v plecharéně Knotek, jenže kotouč dopravil do branky bruslí, tudíž rozhodčí tuto trefu neuznali. Ve zbytku přesilovky při vyloučení Dotchina se v šanci objevil Navrátil, ovšem Brízgala zasáhl pravým betonem. První kladenská šance přišla až v 16. minutě, kdy Konrád vychytal z levého kruhu střílejícího Hejdu. V čase 18:10 ale už šla Mora do vedení. Po Kucserově přihrávce sice Kunc touš do sítě nedostal, dorážející Rok Macuh byl ale dostatečně pohotový - 1:0.

Po pár vteřinách ve druhé části zahrozil Dotchin, obránci Mory ale byli na správných pozicích. Na druhé straně tvrdě střílel Řezníček, Brízgalova vyrážečka se ale činila. Ve 28. minutě se rychle před bránou kohoutů zorientoval Plekanec, Konrád však domácí opětovně podržel. Při Bambulově vyloučení se do kvalitní střelecké pozice dostal znovu Plekanec, kterého ale zablokoval kapitán Ondrušek.

Olomoucká dvaasedmdesátka zamířila na trestnou lavici i o pár minut později. To mělo Kladno velký tlak, ale Konrád vyrovnání nedopustil. Naopak poté hrála početní výhodu Mora a dvakrát při ní nebyl daleko od skórování Orsava. Právě Orsava byl ale minutu před koncem druhé třetiny vyloučen. V přesilovce dostal puk proti hokejce Klepiš, ostrou ránu zkušeného útočníka zastavil obětavý Škůrek.

Krátce po zahájení třetí periody dostal přihrávku do tandemu Musil, místo u pravé tyče kladenské svatyně těsně netrefil. Poté se ale do příležitostí dostali hosté. Plekanec si ve velké rychlosti najel mezi kruhy, odkud zamířil do připraveného Konráda. Chybu Olomouce mohl potrestat Klepiš, dlouhou kličku do forehandu ovšem nezvládl dotáhnout. V 50. minutě čekala na Olomoucké další přesilovka, při které Navrátilovu ránu z první zastavil Brízgala.

Posléze měli velké šance na hokejkách také Chmielewski nebo Macuh, avšak brankář Rytířů byl i nadále svému celku velkou oporou. Po hromadné mele sudí rozdali další tresty na obou stranách, ale na kohouty čekala další přesilovka. Knotek se poté uvolnil na pravém kruhu, kvalitně zamířil, jenže Brízgala zakročil koncem hokejky. V 57. minutě výrazně zahrozil Nahodil, jenž se ocitl před brankovištěm, touš však za pozorného gólmana nedostal. Minutu před koncem nepříjemně tečoval Procházka, ale závěr kohouti zvládli zkušeně. Nad Kladnem zvítězili poměrem 1:0.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Dobře jsme do utkání vstoupili. V první třetině jsme si vytvořili nějaké střelecké příležitosti, které jsme neproměnili. Do druhé třetiny jsme nevstoupili moc dobře už od prvního střídání, Kladno tam bylo lepší. Ve třetí třetině se pak hra vyrovnala. Byl to první zápas, nervózní. Led za moc nestál, pro oba týmy to bylo těžké. Bylo to hodně o bojovnosti a soubojích. Jsme o gól šťastnější.“

Otakar Vejvoda ml. (Rytíři Kladno): „Byl to bojovný a obětavý zápas. První třetinu jsme byli trochu pomalejší, druhou třetinu jsme zase měli lepší pohyb v útočném pásmu. Třetí třetinu to bylo nahoru dolů, Olomouc měla o přesilovku víc. Nepodařilo se nám dát gól, proto jsme prohráli.“