Report ze zápasu OLO vs. TRI (3:4)

3:4

(1:2, 0:0, 2:2)

HC Oceláři Třinec

Úvod utkání byl poměrně opatrný. Po pár méně nebezpečných střelách na obou stranách usedl na trestnou lavici za hákování Navrátil. Zkraje přesilovky sice Ondrušek zablokoval dělovku Růžičky, ale o chvíli později se poprvé skóre měnilo. Kundrátkovu ránu od modré čáry tečoval za gólmana Konráda Daniel Voženílek - 0:1. Následně Mora mohla odpovědět. Chmielewski hledal před třineckou svatyní Kuska, který se jen o kousek k puku nedostal.

Na konci 10. minuty usedl na trestnou lavici Hudáček. Olomouc měla v pásmu Třince velký tlak, jenže vyrovnání vytěžit nedokázala. Musil posunul mezi kruhy na Nahodila, jenž trefil pouze boční síť. Zhruba pět minut před pauzou se do šancí začal dostávat i Třinec. Kurovský posunul do ideální pozice mezi kruhy na Draveckého, který těsně minul. Neuspěl ani Hudáček, jehož střelu Konrád přečetl. Jelikož v gólovce selhal i Kundrátek, trestat mohl Navrátil, ale před poloprázdnou bránou jej zablokovali obránci.

V čase 16:19 tak druhý gól Slezanů přidal Daniel Voženílek, který se důrazně dostal před obránce a precizně zakončil svůj forehandový blafák - 0:2. Přesně dvě minuty před sirénou ale snížil na brankovišti dostatečně důrazný Jan Knotek - 1:2.

Na začátku druhé třetiny se do šance dostal Chmielewski, který už Mazance překonal, ale touš nezastrčil za brankovou čáru. Svěřencům trenérů Tomajka a Petrovického se vstup do prostřední části povedl, jenže nebyl podtržen gólem. Macuhova rána z mezikruží byla hokejkami Ocelářů přizvednuta do ochranné sítě. Poté měli zajímavou možnost hosté, když Jeřábkovo nahození tečoval před brankovištěm Hrehorčák těsně vedle bližší tyče.

V polovině utkání hrál Třinec přesilovku, na trestné lavici se objevil Knotek. Olomoucký Konrád měl plné ruce práce, avšak pokusy Kundrátka a Hudáčka dokázal zastavit. Po přečkaném oslabení na druhé straně zajímavě pálil Rašner, trefil však jen boční síť. V čase 33:10 bylo po faulu třineckého beka Smithe nařízeno trestné střílení, které ale Nahodil neproměnil, jelikož Mazanec jej vychytal vyrážečkou. Na konci druhé periody hrála Mora přesilovku, ale tu nevyužila. Šanci mezi kruhy měl na hokejce Orsava, kterého vychytal pozorný Mazanec.

Ačkoliv začátek třetí třetiny nebyl ze strany Hanáků špatný, Třinec vstřelil branku z první rány mezi tři tyče. Přesněji Poláškovu nabídku tečoval mimo dosah Konráda slovenský útočník Marko Daňo - 1:3. V čase 50:20 přidal loňský mistr další gól. Na přihrávku zpoza brány si počkal třinecký kapitán Petr Vrána, jenž bleskurychle uklidil kotouč do sítě - 1:4. Po skončení další třinecké přesilovky se do úniku dostal Čacho, který na olomouckého gólmana nevyzrál.

Naději pro domácí celek vykřesal v 56. minutě Lukáš Kucsera. Útočník s číslem 71 na zádech si před brankou počkal na zadovku Siroty a procedil touš do klece - 2:4. Poté už domácí hráli powerplay, při které ještě vytěžili další branku, když hokejku Silvestera Kuska našel obránce Řezníček - 3:4. Dostatek času už ale Olomouci nezbyl, a proto všechny tři body získali Oceláři.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře, první třetina nebyla taková, jaká by měla být. Skoro každý souboj jsme prohráli, soupeř nás přetlačil u mantinelu. Hráli jsme málo s pukem, nebyli jsme agresivní. Od druhé třetiny to bylo lepší, ale my musíme vydržet celý zápas, protože čtyřicet minut nestačí. Je to do dalšího zápasu takové ponaučení.“

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): „První třetina byla v pořádku, tam jsme bruslili a hráli i slušný hokej. Bohužel druhá třetina byla z naší strany velice špatná, začali jsme ztrácet, začali jsme tahat za kratší konec. Jen se štěstím jsme branku nedostali. Hráli jsme možná nejhorší třetinu v letošním ročníku, nicméně ve třetí třetině jsme šli do vedení o tři branky. V závěru jsme ztráceli kotouče, což je smrtící. Nakonec musíme poděkovat, že jsme tři body uhráli. Olomouc se jevila jako výborný soupeř, který je skvěle vedený s kvalitními taktickými prvky.“