Report ze zápasu SPA vs. OLO (4:0)

HC Sparta Praha

4:0

(0:0, 2:0, 2:0 )

Hned na začátku utkání se ocitl sám před Kovářem útočník Knotek, který ale nedorazil černou gumu do sítě. Následně hrála Mora dvě oslabení za sebou, Sparta dokonce měla k dispozici kratší přesilovku pěti proti třem, ale úvodní trefy se nedočkala. Řepíkovu ostrou ránu z levého kruhu stačil Sedláček vykopnout pravým betonem. V olomoucké přesilovce se na kruhu ocitl Chmielewski, jehož precizní střela se ovšem odrazila od horní tyče.

Na konci první části měli Pražané více ze hry. Najman v přečíslení dvou na jednoho hledal Řepíka, který ale nedostal kotouč na svou čepel úplně nejlépe. V 16. minutě se mezi kruhy objevil Forman, jehož střelu Sedláček pokryl. V čase 17:25 zamířil na trestnou lavici Macuh a na kohouty čekaly další těžké vteřiny. Sparťanský kapitán Řepík měl před sebou prázdnou klec, kotouč mu ale naštěstí pro Hanáky poskočil. V závěru třetiny si mezi kruhy najel Najman, jenž však při svém zakončení zlomil hůl.

Pár vteřin po začátku druhého dějství jel sám na Sedláčka domácí Kousal, který blafák nedotáhl, poněvadž mu puk ujel. Ve 23. minutě se v šanci objevila dvojice Musil - Macuh, načež zakončoval druhý jmenovaný, nicméně Kovář napoprvé zasáhl, Musil pak trefil tyč. Ve 28. minutě šla Sparta do vedení. Kestnerovu chytrou přihrávku si našel Roman Horák, jehož pohotová střela zaplula do sítě - 1:0.

Krátce po polovině utkání Mora přežila oslabení, když na trestnou lavici musel usednout Švrček. Vzápětí ale celek z Prahy vsítil druhou branku. Sedláček vyrazil kotouč před sebe, u brankoviště se tak nejrychleji zorientoval Michal Řepík, jenž bekhendem zametl puk mezi betony - 2:0. Na konci druhé periody hrála přesilovku také Olomouc, kýžené snížení ale nepřišlo.

Zkraje další třetiny navíc Sparta potřetí skórovala. Hauser vybídl před brankou stojícího Jana Buchteleho, který sice kotouč netrefil ideálně, i tak se ovšem zapsal do střelecké listiny - 3:0. Následnou chybu Siroty mohl potrestat Chlapík, Sedláčkova lapačka ale byla v pohotovosti. Olomouci se vstup do třetí části vůbec nepovedl. Vyloučen byl vzápětí Musil a Sparta měla na hokejkách další šance. Pokusy Řepíka a Krejčíka ale Sedláček zastavil.

Ve 48. minutě předvedl pěkný moment Chmielewski, který si obhodil obránce, ale pak jej ramenem vychytal Kovář. Domácí brankář byl úspěšnější také ve chvíli, kdy Sirota šikovně našel Orsavu na pravém kruhu. Další průběh utkání si už ale Sparta hlídala. Navíc měla k dispozici přesilovku pět na tři, kterou využil v 55. minutě Roman Horák - 4:0. Poté hrála dvakrát v početní převaze také Olomouc, na konečném skóre to ale nic nezměnilo.

Pavel Gross (HC Sparta Praha): „Viděl jsem to podobně jako kolega. V první třetině jsme nebyli dobří, soupeř měl šance, Kovář nás tam držel. Líbilo se mi, že postupem času jsme se zvedali, více jsme bruslili, více jsme byli aktivní. Pomohl nám první gól. Kdyby jej dala Olomouc, zápas by byl úplně jiný.“

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Těžko se mi to hodnotí. Na začátku utkání jsme podali dobrý výkon, první třetina byla na jednu a druhou stranu. Pár šancí jsme tam měli, ubránili jsme oslabení, prostě stále jsme byli v zápase. Postupně jsme pak ve druhé třetině odcházeli, hlavně po šanci dvou na jednoho, kterou jsme měli na začátku druhé části. Dostávali jsme se do těžších situací, soupeř navíc zvýšil pohyb, agresivitu a rychlost. Bylo tam strašně hodně vyloučení. Ztratili jsme takovou hranu našeho výkonu a pak to šlo dolů. Nedostali jsme se z toho, soupeř byl ve třetí třetině na koni a sami jsme se dostávali do situací, které bychom neměli dělat. Gratuluji soupeři k dobrému výkonu.“