Report ze zápasu VIT vs. OLO (4:3)

4:3p

(0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Vítkovičtí procházející si neideálním startem do sezóny s nelibostí svých fanoušků vstoupili aktivně do utkání s Hanáky a byli to oni, kdo od začátku duelu diktoval tempo hry. Vítkovice postupně i přes šance Olomouce stupňovaly svůj nápor, který po čtvrt hodině hry ozdobila tyč po Kalusově ráně, odraz od konstrukce brány ale neskončil v síti.

Hanáci stejně jako jejich soupeř i ve druhé části zápasu pokračovali s poctivým hokejem ze zajištěné obrany, která ovšem poprvé neodolala útočné síle Vítkovic po téměř devíti odehraných minutách druhé periody. Petr Chlán se v přesilové hře zorientoval v předbrankovém prostoru ze všech nejlépe a po Percyho ráně, respektive Sedláčkově zákroku, dopravil kotouč do brány – 1:0.

Olomouc se i po obdržené brance musela bránit v dalším oslabení, byla to ale ona, která udeřila, a to hned dvakrát v závěrečných minutách třetiny. Jakub Navrátil nejprve srovnal skóre utkání pohotovou dorážkou ve 36. minutě – 1:1, na něj ani ne o minutu později navázal druhým gólem hostů Matouš Menšík, který velmi šikovně zakončil rychlý výpad Olomouce jemnou tečí z mezikruží – 1:2.

Kohouti započali i přes vedení velmi aktivně třetí třetinu a po skvělé práci Chmielewského byli odměněni ve 45. minutě třetím gólem. Polský útočník našel zpoza brány skvělou zadovkou před bránou Roka Macuha, ten se střelou z první nemýlil – 1:3.

Olomouci se ovšem staly v dalším průběhu třetiny osudná oslabení. To první využil v 50. minutě Roberts Bukarts – 2:3, na kterého navázal po pětiminutovém trestu pro Švrčka vydařenou tečí o čtyři a půl minuty později Petr Chlán, který tak zapsal v utkání svou druhou branku – 3:3.

Hanáci se ještě v průběhu poslední periody řítili i do přečíslení tři na dva, stejně tak šance rozhodnout o zisku tří bodů měly i Vítkovice, ani jeden z týmů již ale nedokázal v základní hrací době najít recept na brankáře soupeře.

Prodloužení rozehrály oba týmy aktivně se šancemi na obou stranách, nakonec ovšem rozhodl nekompromisní ranou po třech minutách Lotyš Roberts Bukarts, který nakonec otočil celý průběh utkání na stranu Vítkovic – 4:3.

Miloš Holaň (HC Vítkovice Ridera): „My jsme dnes měli vynikající vstup do utkání, spoustu šancí, ale nedáme z toho gól, to je problém. Šli jsme do vedení, ale možná ani ne během minuty jsme dostali dva góly. To je chyba, to se nesmí stávat a hráči si to musí uvědomit, i když jsou v těžké situaci, neříkám, že ne. Když jsme dostali gól na 3:1, tak to byla pro nás velice těžká situace a já jsem rád, že to kluci zvládli v hlavách. Využili jsme přesilové hry a velmi dobře takticky jsme zvládli hru tři na tři.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Vítkovice začaly výborně a v první třetině měly spoustu šancí. Kuba Sedláček tam byl vynikající a jen díky němu to bylo 0:0. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a vedli jsme 2:1. Ve třetí to bylo 3:1 a nepochopitelnou nedisciplinovaností jsme dnes přišli o dva body. Zase musím říct, že po těch předchozích třech prohrách máme alespoň bod, takže vše negativní není.“