Report ze zápasu OLO vs. PLZ (3:2)

3:2

(2:1, 1:1, 0:0)

HC Škoda Plzeň

Zkraje utkání se dopředu dostával Bambula, jehož ránu jeden z beků poslal do rohu kluziště. V 5. minutě usedl na trestnou lavici Menšík, tudíž hosté měli k dispozici přesilovku. V ní nebezpečně střílel Zámorský, prosadit se snažil také Rekonen, který trefil Konrádovo rameno. O chvíli později se počet hráčů na ledě srovnal, hosté však vyrazili do přečíslení. Holešinského ránu vyrazil Konrád betonem, Mertlovi chyběl k úspěšné dorážce jen kousek.

Krátce po polovině první periody hrála Škoda další dvě přesilovky. Tu druhou už využila, když Kryštof Hrabík sklepl do sítě Zámorského projektil - 0:1. Západočeši byli rázem na koni a Konráda se snažil překvapit také Indrák, jenž se ocitl u pravé tyče. Závěrečná pasáž úvodní třetiny ale patřila Olomouci. V 16. minutě srovnal Dalibor Řezníček, který se mezi střelce zapsal už potřetí v tomto ročníku - 1:1. Čas 17:47 pak připadl Michalu Kuncovi, jenž si našel Kucserovu přihrávku a vymetl bližší šibenici - 2:1.

Potřetí v utkání překonali Hanáci Hlavaje na začátku druhé periody. Polský útočník Aron Chmielewski se u mantinelu uvolnil a následně rychlou střelou nad beton zvýšil vedení - 3:1. Útočit se ale neustále snažila také Plzeň. Schleiss vyrazil společně se svým spoluhráčem do přečíslení, zakončení vzal na sebe, avšak jeho ránu srazil do ochranné sítě pozorný Sirota. Po vyloučení Mertla čekala třetí přesilovka na domácí celek, Hlavaj si ale veškeré nebezpečí pohlídal. Zhruba v polovině řádné hrací doby se připomněl Zámorský, jehož střela z dálky těsně minula Konrádovu branku.

Další těžké chvíle Olomoučtí přečkali při Macuhově dvouminutovém trestu. Ve 36. minutě nebezpečně pálil Škůrek, jehož pokus dorážel na brankovišti Orsava, nicméně po nepřehledné situaci hosté počtvrté neinkasovali. Hlavaj se vytáhl také o pár vteřin později, kdy Bambula uzmul puk hostující obraně a našel úplně volného Knotka. Sám Bambula se následně protáhl po pravém křídle a jen těsně minul brankový prostor. Jednačtyřicet vteřin před druhou sirénou ale bylo sníženo, Tomáš Mertl doklepl do branky volný kotouč po úniku beka Maláka - 3:2.

Na začátku třetí třetiny Mora dohrávala přesilovku, kterou špatně nesehrála, ale Hlavaj si nebezpečné situace pohlídal. Ve 46. minutě obdržel přesnou přihrávku na pravý kruh Mertl, který poměrně rychle vystřelil, Konrádův levý beton byl ale připraven. V dalším průběhu třetího dějství byl domácí Macuh ostře sražen na led, rozhodčí se rozhodli nevylučovat. Na tento moment mohla odpovědět Olomouc, když Orsava hledal před brankou Kuska, který ovšem prudkou nahrávku promáchl. Více než dvě minuty před koncem zamířil Hlavaj na střídačku a Plzeňští hráli powerplay, v početní převaze se ale k pořádné šanci nepropracovali. Kohouti si tak připsali cenné a důležité vítězství 3:2.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Plzeň se dostala do zápasu kvůli naším oslabením, toho se vážně musíme vyvarovat. Poté jsme zabrali a byli jsme v závěru první třetiny produktivní. Vstup do druhé části jsme měli lepší, v jejím závěru to ale zase bylo naopak. Měli jsme předtím možnost odskočit na 4:1, což se bohužel nepovedlo a gól do kabiny nepomohl. Byla to dřina, kluci to ubojovali.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Vstup do utkání jsme měli celkem slušný, měli jsme přesilovky, podařilo se nám vstřelit branku. Bohužel pak dal soupeř strašně rychlé góly. U prvního gólu tam byla taková teč, při tom druhém tam bylo zase špatné rozebrání hráčů. Kluky jsme nabádali, abychom pokračovali v aktivitě, ale soupeř nám zase odskočil. Dali jsme na konci druhé třetiny branku, v té třetí jsme měli nějaký tlak, ale trápíme se v koncovce. Musíme pokračovat a věřit, že se to zlomí.“