Report ze zápasu KOM vs. OLO (3:2)

3:2p

(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Úvod utkání byl vyrovnaný. Mora vyslala na domácího brankáře Furcha několik pokusů, žádný ovšem nebyl z kategorie nebezpečných. Kometa se připomněla ve chvíli, kdy Pospíšil našel zpoza brány Lintuniemiho, který ale na pravém kruhu neuspěl. Ve 12. minutě usedl na trestnou lavici Holland, tudíž kohouti hráli první přesilovku. V té nejprve vpřed zamířil domácí Flek, pak už ale kombinovali Hanáci. Řezníčkovo nahození se snažil dorážet Orsava, vzápětí Macuhova dělovka orazítkovala Furchův beton.

V 15. minutě se Brňané hnali do přečíslení dvou proti jednomu. Zaťovič se snažil vybídnout Fleka, avšak kotouč mu nepředal dobře. Na druhé straně ze strany pálil Černý, jehož pokus zkoušel dorazit Chmielewski, což se mu nepovedlo. Největší šanci první periody měla na hokejkách dvojice Bambula - Navrátil. Prvně jmenovaný protáhl touš na střed a poslal jej před bránu, u zadní tyče stojící Navrátil trefil tyč. Závěrečnou akci úvodního dějství obstarali domácí, Marcinkův pokus Konrád vykopl betonem.

Druhou přesilovku rozehráli kohouti na startu prostřední třetiny, kdy byl vyloučen Pospíšil. Do nebezpečných situací se dostali Chmielewski i Macuh, přičemž Kusko dorážel, ale zkušený brankář Komety neinkasoval. Do přečíslení dvou na jednoho se prokousal Cingel, jenž nepřesně hledal u brankoviště Pospíšila. Poté odvedl dobrou práci za brněnskou bránou Navrátil, který přihrál na kruh Černému, olomoucký zadák ale branku přestřelil. Mora se snažila být důrazná v předbrankovém prostoru, což se jí dařilo, Macuh s Knotkem však recept na Furcha taktéž nenašli.

Zkraje 29. minuty musel Švrček faulovat unikajícího Fleka, který i tak stihl zakončit, Konrád ovšem dával pozor. Ještě v olomouckém oslabení puk nádherně vybojoval Knotek, jenž připravil gólovku pro Macuha, proti kterému se ale vyznamenal Furch. Následná pasáž utkání patřila domácím. Ti se navíc v čase 36:36 dostali do vedení, když Adam Zbořil doklepl kotouč do prázdné branky - 1:0. Hanáky to mohlo mrzet, Konrád při gólové akci totiž hokejkou vyrazil střelu Ďalogy z brankové čáry. Ve 39. minutě však bylo bleskově srovnáno! Anděl projel do útočného pásma, kde na levém kruhu našel Lukáše Kucseru, který parádní střelou k zadní tyči nedal Furchovi šanci - 1:1.

Rychlý nástup do třetí třetiny obstaral bekhendový pokus Marcinka, Konrádova vyrážečka v tu chvíli byla v pohotovosti. Ve 46. minutě měli obrovskou šanci na hokejkách Brňané. Pospíšil si nabruslil mezi kruhy, odkud trefil tyč, dorážející Moses pak netrefil opuštěnou klec. Poté ale zahrozili také kohouti. Rutarovu střelu díky na brankovišti stojícímu Macuhovi Furch neviděl, zasáhnout však dokázal. V čase 48:51 už ale bývalý reprezentant inkasoval. Kucsera v rychlosti posunul puk na Anděla, jenž našel mezi kruhy volného Michala Kunce, který poprvé v utkání poslal Moru do vedení - 1:2!

V 52. minutě ale přišly na řadu dvě velké komplikace. Nejprve na trestnou lavici usedl Macuh, krátce po něm navíc puk do hlediště vyhodil Sirota, tudíž Kometa hrála přesilovku pěti proti třem. Napoprvé se sice rána Daniela Gazdy neujala, na začátku 54. minuty se už ale ofenzivní zadák prosadil. Holíkovu přihrávku proměnil v gól na pravém kruhu výstavní dělovkou - 2:2. Zbytek třetí části už žádné větší šance nenabídl, proto se šlo do prodloužení.

Po minutě nastaveného času Macuh nedovoleně zastavil Pospíšila, který měl k dispozici trestné střílení. To sice proměnil, ale rozhodčí pak s pomocí videa správně odhalili, že domácí útočník se s pukem vrátil a dost možná hrací předmět Konrád ještě před zakončením zasáhl. O chvíli později si ale domácí vybojovali další přesilovku, kterou proměnil Jan Ščotka - 3:2. Reprezentační obránce tedy Kometě zajistil dva body, kohouti vezou na Hanou bod jeden.

Jiří Otoupalík (HC Kometa Brno): „Bylo to velice dramatické a také vyrovnané utkání, které se přetahovalo z jedné strany na druhou. My jsme vedli 1:0, pak 1:2 vedl náš soupeř. Nám se ale podařilo srovnat. Jsme velice rádi, že zrovna v přesilovce jsme konečně dali nějaký gól. Měli jsme potom tlak a v prodloužení jsme dali rozhodující branku. Myslím si, že jsme si dnes ty dva body zasloužili.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Myslím si, že jsme dneska odehráli výborný zápas, kluci podali výborný výkon. Samozřejmě máme jenom bod, ale na tom výkonu můžeme stavět. Minule jsme třeba udělali tři body s Plzní, ale dnes jsme hráli určitě lépe. Škoda, že jsme neudrželi vedení 2:1, ale hráči podali bojovný výkon, bojovali až do konce zápasu. Takhle potřebujeme pokračovat dál.“