Report ze zápasu LIB vs. OLO (4:1)

Bílí Tygři Liberec

4:1

(1:0, 0:1, 3:0)

Vstup do utkání se lépe povedl Libereckým. Rychlovský se dostal do útočného pásma, kde posunul puk na pravou stranu Adamu Najmanovi, jehož střela k bližší tyči skončila v síti - 1:0. Po třech minutách hry ukázal svůj um Pérez, jenž si obhodil Řezníčka, ale poté ztroskotal na připraveném Sedláčkovi. O líbivou akci se postaral domácí bek Melancon, který přehrál Kunce a následně vybídl rychle pálícího Flynna, nicméně Sedláček byl znovu v pohotovosti. Na konci první třetiny se Liberec dostal do přečíslení, které nevyřešil gólově. V posledních sekundách ještě Mora musela přežít oslabení po faulu Nahodila.

Start druhé periody byl úplně stejný, akorát v opačném gardu. Po necelé minutě skórovala Mora, když Řezníček posunul puk za bránu Janu Bambulovi, který se bleskurychle otočil a zametl černou gumu za beton brankáře Krále - 1:1. Odpovědět mohl Hawryluk, jehož pokus ale srazil Sirota do ochranné sítě. Na konci 25. minuty Melancon vystartoval po Chmielewskim, za což od hlavního rozhodčího obdržel dvouminutový trest. Přesilovku sice Olomouc nevyužila, ale nesehrála ji vůbec špatně. Macuhova dorážka u brankoviště těsně minula cíl.

Kohouti pokračovali v aktivní hře i nadále. Chmielewski připravil kotouč do tandemu pro Švrčka, který branku přestřelil o pár centimetrů. Pozor si však celek v červeném musel dávat ve chvíli, kdy se na trestné lavici objevil Nahodil, dělovka kapitána Filippiho ovšem gólová nebyla. Tři minuty před druhou sirénou se v obranném pásmu Hanáků nepříjemně srazili Pérez s Černým, oba tak zamířili v bolestech na střídačku. V posledních sekundách se třikrát musel činit Sedláček, který zastavil pokusy Filippiho nebo Dvořáka.

Už ve třetí třetině odjel na trestnou lavici McCoshen, jenž nedovoleným zákrokem zastavil Macuha. Při třetí přesilovce kohouti zamkli svého soupeře před bránou, Navrátil dokonce trefil z pravého kruhu tyč, ale kotouč se za brankovou čárou neobjevil. Ve 46. minutě si Bílí Tygři předali puk do tandemu, jenže při následné ráně je zastavil Sedláček. V čase 46:51 se podruhé v utkání radovali domácí. Najman si přehodil touš na bekhend, kterým oslovil před bránou najetého Oscara Flynna, který zvedl kotouč nad ležícího Sedláčka - 2:1.

Zhruba v polovině třetí třetiny získal čas a prostor Orsava, jehož ránu Král vyrazil před sebe, dorážející Nahodil ale neuspěl. Poté se domácí probili do přečíslení tří na jednoho, mohla je však mrzet nepřesná střela Najmana. Obrovskou šanci vytvořil Musil pro Klimka, který pálil z mezikruží, avšak mladičký brankář Král se také proti této ráně Olomouce zaskvěl. Na konci 55. minuty přidal Liberec pojistku. Flynnova přihrávka našla rozjetého Michala Ivana, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Kohouti poměrně brzy zkusili hru v šesti, ta se však nakonec nevyplatila. Vítězství Severočechů potvrdil gólem do prázdné klece Jakub Rychlovský - 4:1.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Byť je našemu brankáři devatenáct let, odchytal podle mě fantastický zápas. Byl náš nejlepší hráč. Dobrý byl z naší strany také vstup do utkání. První třetina celkově snesla kritéria. Vstřelili jsme jen jednu branku, ale byli jsme lepší, jenže neproduktivní. Od druhé třetiny se mně náš výkon moc nelíbil.“

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Měli jsme opět pomalejší začátek, ale ve druhé třetině jsme do toho naskočili velmi dobře, dostali jsme Liberec pod tlak. Měli jsme znovu dostatek šancí, přesilovkové možnosti, ale netlačili jsme se do střelby, což byla škoda. Ve třetí třetině to bylo nahoru dolů, v některých chvílích trochu divoké. Soupeř pak využil jednu nepozornost, dal gól a pak už to bylo těžké. Mrzí nás to, ale musíme se už připravit na další zápasy.“