Report ze zápasu OLO vs. MBL (2:3)

2:3

(0:0, 2:2, 0:1)

BK Mladá Boleslav

Hanáci přivítali poslední celek Tipsport extraligy nebezpečnou šancí Jakuba Navrátila, jenž vystihl laxní přihrávku a z bezprostřední blízkosti zakončil do připravených betonů Novotného. Na druhé straně se po chybě v olomoucké rozehrávce dostal Jan Stránský do dobré střelecké pozice, tvrdou pumelici si Jakub Sedláček pohlídal. Hned nato orazítkoval Juhamatti Aaltonen horní tyč střelou z ostrého úhlu.

V polovině úvodní dvacetiminutovky hráli kohouti proti čtyřem. V přesilovkové formaci se po návratu na Hanou objevil také Jan Káňa, který po křižném pasu Jakuba Orsavy pálil z pravého úhlu do pohotové lapačky mladoboleslavského gólmana. Zajímavou příležitost v početní převaze měl také Lukáš Nahodil, první zásah v letošní sezóně si ale nepřipsal.

Po povedené, avšak nevyužité, přesilovce Mory znovu pomohla domácím branková konstrukce, jež zastavila doklepnutí Juhamattiho Aaltonena. Vzápětí přišlo zaváhání brankáře Bruslařů, když za vlastní svatyní nešťastně odrazil kotouč do prostoru mezi kruhy na osamoceného Lukáše Klimka, jenže útočník s jednašedesátkou na zádech poskakující puk nedokázal ve velké rychlosti doklepnout mezi tři tyče.

Finský útočník Juhamatti Aaltonen i na začátku druhé třetiny nešetřil svou aktivitou, nicméně přečíslení dva na jednoho zakončil pouze do Sedláčkovy lapačky. Psala se 26. minuta, když Mladá Boleslav dostala k dispozici dvojitou přesilovku. Po kombinaci na levé straně pálil z pravého kruhu Róbert Lantoši, olomoucký brankář přes zacloněný výhled na letící kotouč vůbec nezareagoval - 0:1. Za necelou minutu se hosté radovali znovu, zblokovaná střela Ondřeje Romana se odrazila na hůl Zacha Osburna, jenž tvrdým projektilem do sítě potvrdil skvělou úspěšnost svého celku v početní převaze - 0:2.

Krátce po povedené pasáži Středočechů dorazil Jan Knotek nahození Jana Káni za záda bezmocného Novotného - 1:2. Stálice Mory dokonce zanedlouho sahala po vyrovnání, avšak tentokráte strážce soupeřovy klece doklepnutí z předbrankového prostoru pokryl. O srovnání se mohl postarat také Lukáš Anděl, kotouč zpod ležícího Novotného ovšem vytěžil až po odpískání, proto se následná střela do prázdné brány nepočítala.

To však červenobílé nemuselo příliš mrzet, neboť v čase 34:56 potrestal zdržování hry Mladou Boleslaví Jan Káňa nechytatelnou střelou do horního růžku - 2:2. V posledních vteřinách prostřední části unikl soupeřově obraně Jakub Navrátil, jenomže při rychlém brejku byl faulován, a tak rozhodčí nařídili trestné střílení. Na něj se vydal sám olomoucký mladík, jeho bekhendovou kličku si ovšem Novotný zkušeně pohlídal.

Vstup do závěrečné části vyšel lépe Mladé Boleslavi. Nejprve mířil úplně sám na Sedláčka Pavol Skalický, jeho pokus se ale s úspěchem nesetkal. Na konci 48. minuty využili hosté třetí přesilovku v klání, po zisku hracího předmětu se z pravého kruhu prosadil Juhamatti Aaltonen - 2:3. Jakub Sedláček měl znovu zcela zacloněný výhled, přesná střela Fina prošla do sítě bez jeho povšimnutí.

Pár vteřin nato opět pomohla kohoutům branková konstrukce, která pro změnu zastavila slibnou ránu Jana Stránského. Velice blízko vyrovnávací trefy byl zadák Jakub Sirota, ovšem po krásné kličce na modré nastřelil vzdálenější tyč. Závěr odehráli svěřenci Jana Tomajka bez gólmana, hosté si už svůj těsný náskok ale pohlídali.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „My jsme začali nervózně. Ze začátku jsme měli hodně ztrát, z nichž si Boleslav vytvořila nějaké šance. Poté se to srovnalo. Dnešní zápas rozhodly přesilovky a hlavně náš útočný faul ve třetí třetině.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „My jsme začali dobře, prvních dvanáct minut jsme soupeře zamkli, měli jsme nějaké šance. Pak jsme začali dělat chyby a soupeř se zvednul. Ve druhé třetině jsme dali dva góly z přesilovky, poté jsme zase dva góly v oslabení dostali. Naštěstí jsme dali zase v přesilovce třetí gól. Pro nás je to po těch šesti porážkách strašně důležité vítězství. Doufám, že se od toho odpíchneme a že se nám bude dařit.“