Report ze zápasu OLO vs. LIT (2:1)

2:1

(0:0, 1:1, 1:0 )

HC Verva Litvínov

Úvod utkání byl z obou stran opatrný. V 5. minutě se kohouti dostali do přečíslení, ve kterém vzal zakončení na sebe Anděl, avšak jeho pokus byl sražen k mantinelu. Hosté, kteří do zápasu vstoupili s jedenáctizápasovou vítěznou sérií, se poprvé připomněli v 10. minutě, kdy Ondřej Kaše pálil z kruhu, načež jeho pokus dorážel Jaks, jenže Konrád stačil zakročit. O pár sekund později se v samostatném úniku objevil Macuh, jenž svůj bekhendový blafák nedotáhl. Zajíček se zaskvěl.

V následném průběhu sledovali diváci na olomouckém Zimním stadionu aktivní hokej. Zeman přihrál Czuczmanovi, jehož rána zaplavala těsně vedle zadní tyče. Posléze si na druhé straně kluziště najel mezi kruhy Macuh, který těsně přestřelil. Kvalitní možnost měl na hokejce i Orsava, olomoucký útočník si přebral pas Nahodila a od modré čáry vystřelil, jenže Zajíček dával pozor. Hned po vhazování se připomněl Řezníček, jenž napálil levý beton litvínovského brankáře. V závěru třetiny zahrozili Válek s Jurčíkem, druhého jmenovaného vychytal Konrád.

Prvních pět minut druhé periody velké šance nenabídlo. Až zkraje 26. minuty nabil Švrček mezi kruhy Bambulovi, jehož střela skončila na betonech brankáře Zajíčka. Posléze ale musela dávat defenzíva Mory pozor, neboť před bránu se protáhl Šalda. Kotouč zůstal ležet u Konrádova betonu, naštěstí si toho olomoucký gólman všiml. Ve 27. minutě zamířil na trestnou lavici Řezníček. Litvínov sice větší tlak neměl, na konci přesilovky však David Kaše nabízel touš svému bratrovi, který ovšem nezakončil.

V čase 29:32 se hosté dostali do vedení. Zile pronikl do útočného pásma a následně na pravé straně vybídl zcela volného Ondřeje Jurčíka. Člen čtvrté litvínovské formace zavěsil pod břevno - 0:1. O necelé čtyři minuty později ale kohouti vyrovnali! Macuh v přečíslení dvou proti jednomu vybídl Jakuba Navrátila, jenž se nemýlil - 1:1. Poté byla Mora při chuti a několikrát zahrozila. Povedla se jí především poslední minuta druhé periody, ve které Káňovu ránu hosté zablokovali, Řezníčkova pumelice doputovala nad břevno.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se ani jeden celek nikam nehnal. Proti dělovce Czuczmana Konrád zaklapl betony a následně se vpřed dostali domácí. Vybojovali si i první přesilovku, tu však nesehráli úplně ideálně, jedinou střelou byl pokus Káni z pravého kruhu. Dále se už činili pouze kohouti. Klimek nejprve odražený kotouč napálil do betonu, o chvíli později zamířil Káňa do boční sítě. Čas 52:13 patřil průniku Siroty, který si všiml v mezikruží volného Jana Bambuly, jehož rána se zastavila až v síti - 2:1. Mora poprvé v utkání vedla!

Ještě veseleji mohlo být na straně celku v bílých dresech o chvíli později, kdy Anděl napálil břevno. V dalším průběhu se Litvínov zvedl. Před olomouckou bránu si najížděl Kirk, který promáchl nabídku z pravého křídla. Na druhou stranu hrací plochy ujížděl Navrátil, jenž se dostal ke střele mezi dvěma zadáky, nicméně Zajíček zakročil. Pětadevadesát sekund před třetí sirénou byl vyloučen Kunc a na domácí čekaly těžké chvíle. Ty ale Mora přečkala a díky výhře 2:1 nad Litvínovem oslavila čtvrté vítězství v sezóně. Po zápase se navíc na ledě strhla hromadná mela, do které se zapojila většina hráčů obou mužstev.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Po těch prohrách byl dnešní zápas hrozně těžký z hlediska sebevědomí. Přijel Litvínov, který je naopak nahoře. Měli jsme dobrý začátek. Daleko lepší než v zápasech předtím. Náš výkon jsme měli konzistentní všechny třetiny, což se nám předtím nedařilo. Rozhodující gól padl ze situace, na které jsme pracovali. Měli jsme problémy se vstupy do pásma. Dnes jsme to ale vyřešili dobře. Hráči to odbojovali až do konce, nemůžeme jim nic vytknout.“

Karel Mlejnek (HC Verva Litvínov): „Určitě se sluší pogratulovat soupeři. Jednalo se o velmi urputné utkání z obou stran. Zápas rozhodla situace, kdy jsme po přechodu modré čáry byli ve čtyřech, soupeř ve třech, i přesto jsme ale dostali gól.“