Report ze zápasu KLA vs. OLO (3:2)

Rytíři Kladno

(1:0, 0:1, 2:1)

Domácí začali utkání aktivně a vypracovali si hned zkraje první šanci. Slováček ozkoušel postřeh Konráda ranou ze střední vzdálenosti, ale ani další střelou od pravého kruhu neuspěl. V 6. minutě se ale už Rytíři mohli zaradovat. Klepiš prostrčil kotouč ve středním pásmu na rozjetého Jiřího Ticháčka, který přebruslil obránce Mory a zakončil přesně na zadní tyč pod tělem Konráda, jenž mu chtěl puk vypíchnout hokejkou.

Ještě před první sirénou mohli Hanáci vyrovnat. Po přihrávce z rohu přihrál Káňa do úhlu na Orsavu, který si dlouhou stahovačkou položil Brízgalu, jenže nedokázal bekhendem zasunout až za beton ležícího gólmana. Na pomoc totiž rychle přispěchal jeden z beků Kladna. V oslabení následně musel být znovu ve střehu olomoucký gólman, po tečovaném projektilu Dotchina od modré čáry měl Konrád i kus štěstí, když kus černé gumy orazítkoval jen boční tyč.

Na začátku prostřední periody dokázala Mora v přesilové hře vyrovnat. Jan Káňa si na pravém kruhu vybruslil do střelecké pozice a vypálil na zadní tyč. Brízgala sice vykopl puk betonem, jenže při zákroku upadl na led a na dorážku nepokrytého Jakuba Orsavy neměl nárok. Zkušený forvard zakončil nekompromisně pod horní tyčku. O necelé tři minuty později zahrozil Káňa znovu, tentokrát ale namířil svůj projektil přesně do lapačky kladenského gólmana.

V polovině základní hrací části prostrčil Smoleňák na dlouhou hokejku šikovně na rozjetého Melku, jenž v souboji tváří v tvář s Konrádem zakončoval mezi betony, kde však strážce olomoucké svatyně nenechal žádný prostor. Pouhých osm vteřin před odchodem do šaten načasoval Sideroff naprosto přesně vyhozený kotouč z vlastního obranného pásma a hnal se naprosto sám na branku Mory. Ani tentokrát ale nedokázal Konráda překonat, hanácký fantom předvedl sebejistý zákrok lapačkou.

Ve třetí periodě zahrozil jako první Ticháček, i když nebyl nikým bráněný, do cesty se mu postavil gólman Mory. O malou chvíli později však Konrád podruhé kapituloval. V přesilovce Rytířů si Jiří Ticháček na modré čáře narazil s Eduardsem Tralmaksem, jenž dělovkou z první vymetl vzdálenější šibenici. Téměř okamžitě mohl vyrovnat Plášek, ve své šanci sice neuspěl, ale Mora se přeci jen zanedlouho prosadila. Knotek přebral kotouč na brankové čáře, odkud z první posunul mezi kruhy na Michala Kunce, který v pokleku zamířil přesně na zadní tyč.

O necelou minutu později dostalo Kladno možnost přesilové hry, kterou velmi rychle využilo. Deven Sideroff si nabruslil na levý kruh, odkud přes blokujícího hráče vypálil přesně mezi ruku a tělo brankáře Olomouce. Z úhlu se snažil dorovnat skóre Sirota, jenže zamířil pouze do tyče. Ani závěrečná hra bez brankáře nepřinesla gól a domácí Rytíři dokázali uhlídat těsné vedení až do závěrečné sirény.

OHLASY

Pavel Skrbek (Rytíři Kladno): „Odehráli jsme poměrně dobré utkání, vstoupili jsme skvěle do zápasu a vytvořili si nějaké šance. Hlavně v první třetině jsme měli skvělý pohyb, ve druhé části jsme nedůsledností a chybami dostali Olomouc do hry. Podržel nás Brízgala, který výborně chytal. Ve třetí části jsme zase měli lepší pohyb, donutili jsme soupeře k faulům. Dali jsme dva góly z přesilovky, které obrátily zápas.“

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Samozřejmě nás to mrzí, v závěru jsme zápas trošku nechci říct nezvládli, ale rozhodovalo se v přesilovkách a oslabeních. Ať už to byly fauly, při prvním inkasovaném gólu nám něco chybělo, nedostali jsme puk ven z pásma a prohrávali souboje na mantinelu. Bylo to o tom, kdo přesilovkou rozhodne a kdo se zase ubrání. Měli jsme možnost na začátku třetí třetiny, kdy jsme gól nedali, ale soupeř pak ano. Poté se zápas překlopil na stranu Kladna.“