Report ze zápasu OLO vs. CEB (5:2)

5:2

(1:0, 2:2, 2:0)

Banes Motor České Budějovice

Mora byla v první třetině aktivnějším týmem. Hned v úvodní minutě se sám před bránou objevil Nahodil, kterého ovšem vychytal pozorný Hrachovina. Taktéž Motor se však dostal do střelecké pozice, rána Štencela zapadla těsně vedle Konrádovy zadní tyče. V 6. minutě si Plášek vyměnil kotouč s Andělem, který střílel a prvně jmenovaný následně dorážel. Hrachovina byl připraven. Aktivní byla také čtvrtá formace vedená Macuhem, jenž z mezikruží nechal vyniknout českobudějovického gólmana.

Hosté v prvním dějství příliš nebezpeční nebyli. Když už se tak stalo, postaral se o to kapitán Gulaš, jehož projektil Konrád přečetl. Ve 13. minutě se dva Jihočeši vydali na jednoho obránce, avšak Hanzlova přihrávka k zadní tyči přesná nebyla. Na konci 15. minuty usedl na trestnou lavici Štich. Kohoutům se sice úvod přesilovky příliš nevydařil, druhá formace ale už skórovala. Po Řezníčkově přistrčení se k ráně z pravého kruhu probil Karel Plášek, který vsítil svou první branku po návratu do Olomouce - 1:0. V závěru třetiny napálil Kucsera z bezprostřední blízkosti lapačku, následnou aktivitu hostů Mora přežila.

Druhá třetina nabídla podstatně více gólových situací. Ve 25. minutě byl sice vyloučen Gulaši, jenže Motor skóroval ve vlastním oslabení. Po zaváhání domácích se ke kotouči dostal Jan Ordoš, který precizním blafákem překonal slovenského brankáře ve službách kohoutů - 1:1. Přesně v polovině základní hrací doby ale Hanáci znovu odskočili do vedení. Andělovo nahození od modré čáry sklepl do sítě Jakub Navrátil, jenž vstřelil svou pátou letošní branku - 2:1.

O necelé tři minuty později ale jihočeské mužstvo odpovědělo. České Budějovice se na pár desítek vteřin usadily v útočném pásmu a nakonec se prosadily poměrně šťastným způsobem, když tečovaná rána Pavla Pýchy obloučkem zapadla za bezmocného Konráda - 2:2. Poslední slovo ve druhém dějství ale měli kohouti. Lukáš Nahodil zůstal před brankovištěm hostů úplně nepokrytý a nadvakrát dorazil nahození Orsavy - 3:2. Olomoucký centr skóroval poprvé v ročníku.

Kohouti se dočkali branky také zkraje 46. minuty. Nahození Macuha dokázal kuriózně tečovat Silvester Kusko - 4:2. Ještě lépe mohlo být domácím o chvíli později, kdy Kunc ve vlastním oslabení pádil vpřed v obrovské rychlosti, jenže prostor mezi třemi tyčemi minul. V přesilovce byl ale nebezpečný také Motor. Harrisova střela z levého kruhu orazítkovala horní tyč.

Velmi nepříjemný moment byl k vidění v polovině třetí třetiny, zranil se totiž zkušený českobudějovický útočník Lukáš Pech, kterého museli lékaři odnést na nosítkách. Zhruba sedm minut před závěrečnou sirénou našlápl Kubík, jenž vybídl Harrise, zámořský forvard ale napálil připraveného Konráda. Následně se červenobílí úspěšně bránili početní převaze hostů, kteří poté dvě minuty před koncem odvolali Hrachovinu. V 60. minutě ale upravil skóre Rok Macuh, který tak definitivně přiřkl Hanákům tři body - 5:2.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Začali jsme lépe než v minulém utkání. Dnes to bylo celkově lepší. Soustředili jsme se na to, aby střídání byla kratší, abychom byli živí. Góly sice krásné nebyly, ale takové branky se počítají, takových si ceníme.“

Jiří Hanzlík (Banes Motor České Budějovice): „Vstup do utkání jsme neměli dobrý. Soupeř byl živější, měl více ze hry, vytvářel si šance a šel do vedení. V závěru první třetiny jsme zlepšili pohyb, byli jsme vyrovnaným soupeřem, ale bohužel, když jsme výsledek dotáhli, okamžitě jsme gól dostali. I přes snahu jsme s výsledkem už nic neudělali. Paradoxně dlouhodobě vidím problém v naší ofenzívě, nevytváříme si šance. Obrovský problém je u nás buly.“