Report ze zápasu KVA vs. OLO (4:5)

HC Energie Karlovy Vary

4:5sn

(2:1, 2:3, 0:0 - 0:0)

Vstup do třetiny se Hanákům příliš nepovedl. Už po dvou a půl minutě najel Lukas Zetterberg do předbrankového prostoru, odkud protlačil puk až za Konrádova záda. Následovala série tří vyloučení, v největší šanci se objevil Ondřej Procházka, jenž ujel olomoucké obraně. S následnou střelou z ostrého úhlu měl gólman Mory spoustu práce, naštěstí pro červenobílé kotouč v náručí udržel.

Psal se čas 12:52, když povedenou kombinaci první olomoucké letky zakončil důrazný Jakub Sirota, pro kterého se jednalo o vůbec první trefu v české nejvyšší soutěži. Vzápětí nebezpečně pálil Karel Plášek, navrátilec ze zámoří svou druhou branku v ročníku nepřidal. V závěru dějství se nahození Tomáše Havlína z pravého kruhu odrazilo nešikovně až do sítě kohoutů od brusle Ondřeje Beránka.

Do prostřední části hry opět Mora nevstoupila ideálně. I když Lukáš Nahodil nebezpečně pálil ihned po vhazování ve středovém kruhu, hracího předmětu se ujali domácí, Tomáš Rachůnek od pravého mantinelu posunul puk na Dávida Grígera, jenž krásně vymetl růžek Konrádovy klece.

Ve 26. minutě začala opravdová přestřelka. Nejprve v přesilovce pět na tři napálil puk těsně pod horní tyč Jan Káňa. Za necelou minutu bylo vyrovnáno, tvrdý projektil Dalibora Řezníčka z levého kruhu dvakrát změnil svoji trajektorii letu, soupeřův gólman neměl proti střele žádnou šanci. Hned nato se v další početní převaze Hanáků zmocnil Ondřej Beránek černé pryže u střídačky hostů a z rychlého brejku přesně zamířil do bližšího rohu olomoucké svatyně.

Po 28 vteřinách poslal Silvester Kusko křižný pas na Roka Macuha, lídr kanadského bodování Mory se ze skvělé střelecké pozice nemýlil. Svěřenci Jana Tomajka mohli jít dokonce poprvé v klání do vedení, avšak přečíslení dva na jednoho slovenský útočník, který si za své výkony v letošním ročníku vysloužil také pozvánku do reprezentace, do zdárného konce nedotáhl.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky upláchl všem karlovarským hráčům Lukáš Nahodil, s Frodlem si ovšem neporadil. Na druhé straně zahrozil Ondřej Beránek, ani tentokráte se skóre neměnilo. Ve vlastním oslabení upláchl obraně také Jan Bambula, i kvůli nedovolenému zákroku na jeho osobu ale nezakončil.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo. Prodloužení začala Olomouc velice aktivně, po střelách Jakuba Siroty a Silvestera Kuska dokonce zazvonila branková konstrukce. Následně se do krkolomného zakončení protlačil Jan Knotek, puk mezi betony gólmana Energie ale neprošel. V zajímavé šanci se objevil taktéž Michal Kunc, jeho kličkovaná v prostoru mezikruží se s úspěchem nesetkala.

Po velmi povedené přesilovce nastaly nájezdy. Tam se trenéři rozhodli mezi tři tyče poslat Jakuba Sedláčka. V nájezdech opět zvonily tyčky, nejprve se neprosadil Rok Macuh, následoval jej hned v další sérii Jiří Černoch. Jediným úspěšným hráčem v nájezdech se stal až v osmé sérii Rok Macuh, čímž vystřelil pro svůj tým bod navíc.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Celé utkání bylo vyrovnané, dostali jsme tři góly v oslabení, nepomohli jsme si přesilovou hrou a to si myslím, že byl celý kámen tohoto utkání. V poslední době nás sráží nevynucené fauly. V tomhle utkání to bylo markantní, my jsme vedli 3:1, kontrolujeme nějakým stylem utkání, vedeme o dvě branky, pak uděláme faul a faul z věcí, které si říkáme, ať netaháme kotouče zpátky. Soupeř ty přesilovky potrestal a my bereme jen jeden bod."

Jan Tomajko (HC Olomouc): „My jsme poprvé zvítězili ve venkovním zápase, za to jsme rádi. Myslím si, že jsme hráli dobře, měli jsme dobrý pohyb, přestože cesta do Varů je dlouhá. Začátek byl z naší strany dobrý, i když jsme inkasovali brzy. Potom jsme samozřejmě inkasovali na začátku druhé třetiny a ten začátek druhé třetiny byla jediná fáze zápasu, kdy nám to uteklo. Pomohli jsme si v přesilových hrách a konečně jsme je začali proměňovat. Díky tomu to skončilo 4:4. Další věc, která byla hrozně důležitá, je, že jsme zvládli oslabení. Samozřejmě v prodloužení jsme trefili dvě tyčky, štěstí se k nám přiklonilo až v samostatných nájezdech."