Report ze zápasu OLO vs. PCE (1:5)

1:5

(1:1, 0:1, 0:3)

HC Dynamo Pardubice

Hanáci na svého soupeře vletěli ve velkém tempu. Už po minutě hry se v prostoru mezi kruhy objevil Michal Kunc, jeho tvrdý pokus Will zneškodnil. Vzápětí se domácí usadili kolem pardubické svatyně, rána Dalibora Řezníčka ze slotu skončila po bleskovém zákroku soupeřova gólmana v ochranné síti.

V čase 8:42 se kohouti přece jen prosadili. Jakub Navrátil posunul z pravé strany puk do prostoru mezikruží, odkud Alex Rašner pohotově zakončil k protější tyči. Jenomže radost téměř vyprodané plecharény netrvala dlouho. Po rychlé souhře Dynama v útočném pásmu nahodil Ondřej Vála na bránu, přes několik clonících hráčů zaplul puk až do Sedláčkovy sítě.

Prostřední dějství lépe zvládli hosté. Slibná akce Roberta Říčky se ještě s úspěchem nesetkala, ovšem zanedlouho zvítězilo Dynamo na vhazování v útočné třetině. Tomáš Dvořák po zisku kotouče pálil od modré, olomouckému brankáři vysoké nahození vypadlo z výstroje přímo na hůl Lukáše Sedláka, jenž neváhal a okamžitě zametl puk do odkryté klece.

Hned vzápětí mohly Pardubice odskočit do dvoubrankového vedení. David Cienciala se protlačil mezi napadajícími zadáky Mory do brankoviště, odkud chtěl Sedláčka překonat bekhendovou kličkou, avšak gólman kohoutů vytáhl velkolepý zákrok lapačkou, čímž okradl svěřence Václava Varadi o jasný gól. Na druhé straně střílel z dobré pozice Alex Rašner, druhou trefu v utkání ale nepřidal.

Závěrečnou dvacetiminutovku otevřel Jan Káňa obrovskou šancí, když z levého kruhu nabruslil mezi čárky, nicméně zakončení olomouckého ostrostřelce šlo mimo tři tyče. V čase 42:24 vybojoval Ondřej Vála kotouč u levého hrazení, jeho následný projektil od modré čáry se nešťastně odrazil od Lukáše Anděla až za brankovou čáru.

O snížení se mohl tečí postarat Jan Knotek, po nahození Jakuba Siroty se však natahoval marně. Poté se ve vlastním oslabení dostal ke střele z otočky Jan Bambula, pokus útočníka s číslem 72 na dresu proletěl jen těsně vedle pravé tyče. Také gólman na druhé straně se při nerovnovážném počtu hráčů na ledě pořádně zapotil, přesná teč Lukáše Sedláka i se štěstím brankovou čáru nepřešla.

Necelých sedm minut do konce zápasu získala Olomouc první přesilovku v klání. Po vyhraném buly pálil od modré Jan Káňa, Willova vyrážečka byla ve střehu. Vzápětí pálil navrátilec z Ridery z levého kruhu, ani tentokráte se s úspěchem nesetkal. Ihned po ubráněném oslabení se Dynamo vydalo do rychlého protiútoku. Tomáš Vondráček přenechal ve středu modré čáry černou pryž Ondřeji Válovi, který dalším zásahem zkompletoval hattrick.

V závěru zápasu se do přečíslení dva na jednoho vydal Adam Musil, jenž ještě přihrál na levou stranu Martinu Kautovi, který se trefil do horní části odkryté olomoucké brány. Hanáci tak po slibném úvodu na jednoho z favoritů na zisk mistrovského titulu nestačili.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Měli jsme dobrý začátek, z čehož jsme vytěžili úvodní gól. Když to bylo 1:2, tak do třetí třetiny jsme šli s tím, že to zlomíme. Mohlo to být 2:2, ale šanci jsme nevyužili. Poté soupeř odskočil, což nás zlomilo. Potom už to bylo těžké. Měli jsme hrát šedesát minut, čtvrtý a pátý gól byl hodně laciný.“

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): „Viděli jsme bojovné utkání. Inkasovaný gól na začátku s námi malinko zacloumal. Hráči byli trpěliví, plnili jsme to, co jsme si řekli před utkáním. Podařilo se nám odskočit na 3:1, což byl zlom zápasu. Stálo nás to mnoho sil, ale jsme rádi za tři body. Tým hrál velmi dobře od první do šedesáté minuty, za což jsme rádi. Výsledek průběhu hry moc neodpovídá, bylo to vyrovnané utkání, rozhodly góly obránců.“