Report ze zápasu TRI vs. OLO (5:0)

HC Oceláři Třinec

5:0

(2:0, 2:0, 1:0)

Hned v první minutě musel být Konrád ve střehu, v jeho blízkosti se totiž objevila hned trojice Ocelářů. Růžičkův pas na Pánika olomoucký gólman zneškodnil holí a poradil si i s dorážkou Voženílka. První branka ovšem přišla po zaváhání Mory. Rozehrávajícího Konráda obral za brankou Hrehorčák, který okamžitě naservíroval puk na modrou čáru, odkud zacílil Adam Polášek příklepem přesně do odkryté klece. V osmé minutě navíc odskočil Třinec na rozdíl dvou tref. Smithovu dělovku od modré vykopl brankář Hanáků přesně na hůl Libora Hudáčka, jenž se z dorážky nemýlil.

Do listiny střelců se chtěl zapsat také Voženílek, jenže po kličkách mezi čtyřmi bránícími hráči sebral jeho bekhendový blafák do lapačky sebejistý Konrád. Velkou šanci na snížení měl Musil, který si v úniku dva na jednoho vyměnil puk se spoluhráčem, jenže ranou z úhlu orazítkoval jen bližší tyč. Těsně před koncem úvodní periody chtěla Mora překvapit soupeře zajímavým obloučkem přes Kacetlovu branku až do slotu, vznikl z toho však rychlý protiútok Třince, který musel hasit až maskovaný muž v brance Olomouce.

Okamžitě po přestávce vyrazil na steč Bambula a z dobré pozice ve slotu ohrozil domácího gólmana nebezpečnou ranou. Na druhé straně Konrád vychytal Pánikovo zakončení mezi betony i s následnou dorážkou Voženílka. Třetí trefu zaznamenali Oceláři po rychlé a přesné kombinaci před brankou Hanáků. Hudáček mohl v nadějné pozici zakončovat, ale ještě se rozhodl vybruslit dále od branky a nečekanou přihrávkou na zadní tyč, kde číhal osamocený Marko Daňo, překvapil všechny na ledě.

O necelé tři minuty později upláchl obraně kohoutů Miloš Roman, který obruslil vyjetého Konráda a po rychlém manévru na brankové čáře zasunul z velkého úhlu do odkryté branky. Olomoucký gólman měl spoustu práce i na konci druhé části. Pánik přihrál v přečíslení dva na jednoho do strany na Růžičku, proti němuž se hostující brankář blýskl famózním zákrokem. Po čtyřiceti minutách vedl Třinec 4:0.

Další šanci měl úřadující český mistr v početní převaze, po rychlém pasu na levý puntík pro vhazování vypálil Hudáček z první pouze do betonů soupeřova brankáře. Stejný hráč se postaral o rozjezd další útočné akce. Tentokrát Hudáček zavážel kotouč po pravé straně až do útočného pásma, na levém kruhu vyzval k zakončení Daňa, jenže ten v dobré pozici přestřelil. Následnou kličku Romana v těsné blízkosti olomoucké branky pokryl Konrád.

Poslední desetiminutovku započali Třinečtí gólově. Po přečíslení tři na jednoho sice Konrád skvěle vykopl zakončení Nestrašila, jenže puk ze vzduchu srazil za brankovou čáru dojíždějící Libor Hudáček. V samotném závěru si Oceláři zdramatizovali koncovku kvůli dvěma vyloučením, kdy Mora obléhala svatyni Kacetla. Finální tlak ale domácí gólman ustál a vychytal výhru Třince 5:0.

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): „Připravovali jsme se pečlivě a celý zápas hráli dobře. Měli jsme dobrý pohyb, vytvářeli si střelecké i brankové příležitosti, z toho pramenily také naše góly. Jsem rád, že celé mužstvo udrželo pro Kacetla nulu. Před reprezentační přestávkou teď můžeme klidně vydechnout a během ní se připravit na další boje.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Byli jsme slaboučcí. Od prvního střídání byl Třinec lepší a já bych k tomu dál už nic neříkal. Z naší strany to byl špatný výkon a jen díky Branislavu Konrádovi nebyl rozdíl ve skóre vyšší.“