Report ze zápasu OLO vs. VIT (3:2)

3:2p

(2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

První gólovou šanci zápasu vytvořil Jakub Navrátil, jenž ve vlastním oslabení posunul kotouč na zcela volného Jana Bambulu ve slotu. Olomoucká dvaasedmdesátka vylákala soupeřova gólmana z brankoviště, zakončit zpoza klece do nepokryté svatyně Vítkovic se jí už ovšem nepodařilo.

V deváté minutě Jan Bambula skvěle vybojoval puk v pravém rohu útočného pásma pro Silvestera Kuska číhajícího mezi kruhy. Slovenský forvard z otočky vyslal k bližší tyči nechytatelnou ránu, čímž otevřel skóre zápasu věnovaného armádě. Vzápětí mohl zvýšit vedení hanáckého celku Jan Knotek, jenomže při samostatném úniku zamířil pouze do připraveného betonu Klimeše.

Velice slibná byla i následující přesilovka Mory. Nejprve od modré čáry tvrdě pálil Karel Plášek, dále pak vyzkoušel své štěstí Jan Káňa z levého kruhu. Také Branislav Konrád nebyl bez práce, proti Lakatošově průniku kolem levého hrazení musel včas vytáhnout svou hůl. V úplném závěru třetiny se Rok Macuh vydal po levé straně do rychlého protiútoku a v prostoru mezikruží našel připraveného Jakuba Orsavu, jenž se ránou z první nemýlil.

Prostřední část hry se nesla ve znamení dobré defenzívy, ani jeden z celků se nedostal do vyložené šance. Vše ovšem změnila potyčka u Konrádovy klece. Nejprve vytvořil dobrou příležitost Karel Plášek, který se při hře čtyři na čtyři prokličkoval ze středního pásma až mezi čárky, tam se však jeho střela zasekla o soupeřovy brusle. O dorážku se pokusil ještě dojíždějící Adam Rutar, nicméně jeho oblouček přes Klimeše vítkovickou bránu přeletěl.

Poté hráli Hanáci v početní nevýhodě. Perfektní příležitost navýšit olomoucké vedení měl Jakub Orsava, jenž si u pravé tyče položil gólmana hostů, avšak trefil jen boční síť. Hned vzápětí se Ostravané usadili kolem brankáře Mory, prudké nahození Robertse Bukartse se podařilo Jakubu Kotalovi tečovat do volné mezírky mezi Konrádovy betony.

Závěrečnou část hry otevřel nebezpečnou střelou Petr Fridrich, olomoucká jednička stačila zasáhnout až na poslední chvíli. Na druhé straně vyslal na klec neuvěřitelnou bombu Dalibor Řezníček, Klimeš vytáhl bleskurychlý zákrok lapačkou. S ubíhajícím časem se tlak Vítkovic zvyšoval. Hosté se nakonec rozhodli odvolat brankáře, při hře v šesti vyslal Peter Mueller křižnou přihrávku na Marka Kaluse. Zakončení vítkovického křídelníka zůstalo ležet v brankovišti, odkud jej do sítě zametl Peter Krieger.

Následně mohla Olomouc výsledek zvrátit na svou stranu v přesilovce, žádného úspěšného střelce však nenašla. Na startu prodloužení pálil z pravého kruhu Jakub Navrátil, Klimešova lapačka ale byla v pozoru. V čase 61:10 Jan Bambula posunul puk na Jiřího Ondruška do předbrankového prostoru, kapitán červenobílých si najel k levé tyči a černou pryž doklepl do zcela odkryté klece.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Po minulém zápase jsme chtěli, aby chlapci měli stále hlavy nahoře. Bylo důležité, že jsme na začátku zápasu byli produktivní. Chtěli jsme co nejvíce trávit čas v útočném pásmu, chtěli jsme střílet, aby byl soupeř co nejdále od naší brány, což se nám první třetinu dařilo. Ve druhé třetině byly šance na obou stranách. Byla však chyba, že dvojice útočníků zůstala v oslabení dlouho na ledě a Vítkovice daly gól. Třetí část byla vyrovnaná, měli jsme možnost skórovat do prázdné branky. V závěru jsme měli šance v přesilovce, nakonec jsme gól dali. Za dva body jsme rádi, ale trošku v hlavách máme, že mohly být tři.“

Jiří Veber (HC Vítkovice Ridera): „Měli jsme katastrofální start. Nevíme, z jakého důvodu to bylo, báli jsme se. Nešly nám nohy, z naší strany to byla tragédie. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli, myslím si, že se to zlepšilo a dostali jsme se zpátky do zápasu. Bylo výborné, že v powerplay jsme vyrovnali, ale poté jsme udělali stupidní faul těsně před koncem. Šli jsme do čtyř, i když jsme měli kotouč na holi. Bylo to špatné rozhodnutí. Přestáli jsme to, ale když bylo prodloužení tři na tři, stejně jsme inkasovali.“