Report ze zápasu PLZ vs. OLO (1:2)

HC Škoda Plzeň

1:2sn

(1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Domácí vstoupili do zápasu lépe. Hned v úvodu vytvořil první příležitost Tomáš Mertl, jenž při rychlém protiútoku našel na pravé straně rozjetého Jakuba Lva. Vzápětí se ve slotu objevil nebráněný Miroslav Indrák, jeho zakončení jen těsně proletělo nad břevnem Konrádovy klece.

Na začátku 12. minuty šli Hanáci do oslabení. Nerovnovážný stav hráčů na ledě trval pouhých osm vteřin, když zakončení Jakuba Poura z prostoru mezikruží nešťastně tečoval jeden ze zadáků Mory až za brankovou čáru. Záhy mohla přijít blesková odpověď, jenomže Pavlát si překvapivou střelu Lukáše Nahodila z ostrého úhlu pohlídal.

Psal se čas 15:59, když oba celky hrály ve čtyřech. Alex Rašner vyslal od modré čáry prudké nahození, které se po zásahu plzeňského gólmana odrazilo přímo do jízdy Michalu Kuncovi. Olomoucký mladík neváhal a z pravého kruhu vyslal nechytatelnou ránu pod horní tyč.

Druhou třetinu otevřela Olomouc dvěma skvělými šancemi. Nejprve Jan Bambula zachytil nepovedenou rozehrávku Indiánů a pohotově zakončil z pravého kruhu. Hned vzápětí se k odraženému puku po vyhraném buly probojoval Jan Knotek, avšak Pavlát i druhý těžký zákrok v krátkém sledu zvládl.

Kohouti byli v prostřední části hry jednoznačně aktivnější. Velmi slibná byla tvrdá pumelice Jana Švrčka od modré, ale urostlý obránce trefil pouze nehybně stojícího brankáře Plzně. Poslat Moru do vedení mohl také Lukáš Nahodil, po pobídce Jana Káni pálil z bezprostřední blízkosti mimo tři tyče.

Závěrečné dějství zahájil nebezpečnou akcí Miroslav Indrák, podobně jako v úvodu zápasu jeho pokus letěl nad olomouckou bránu. Na druhé straně zahrozil při závaru před brankovištěm Škodovky Rok Macuh, ani tentokráte se skóre duelu neměnilo. Krátce poté našel slovinský útočník připraveného Karla Pláška u levé tyče, navrátilec ze zámoří se z bezprostřední blízkosti netrefil.

Mora ani v závěrečných minutách nepustila nohu z plynu. Jan Káňa v rychlém brejku posunul kotouč na dojíždějícího Jakuba Navrátila, jenž se protáhl do pravého kruhu, z něhož chtěl vyslat křižnou přihrávku zpátky na osamoceného lídra červenobílých. Avšak plzeňská obrana stačila pas olomoucké osmaosmdesátky včas zblokovat a odvrátit tak gól do zcela odkryté klece. Překlopit klání na svou stranu mohl Jakub Pour, střelec úvodní branky ani na čtvrtý pokus odražený kotouč od Konráda do sítě nezametl.

Šedesát minut na určení vítěze nestačilo, následovalo tak prodloužení. V nastaveném čase poslal Silvester Kusko při přečíslení přihrávku na Jakuba Sirotu, pokus šikovného beka zamířil pouze do lapačky Pavláta. Běžela poslední minuta prodloužení, když Miroslav Indrák zpracoval nevydařenou rozehrávku Olomouce a ujel sám na Konráda. Domácí borec s číslem 95 si slovenského reprezentanta sice položil, avšak nedokázal už zakončit přes beton až do sítě.

Na nájezdy se, stejně jako v zápase proti Karlovým Varům, postavil mezi tři tyče Jakub Sedláček. Ten opět předvedl neskutečný výkon, když za svá záda pustil jen jednu branku a vychytal jasnou gólovku Jakuba Lva. Rozhodující nájezd přišel až v 11. sérii, kdy bod navíc vystřelil kohoutům Silvester Kusko. Svěřenci Jana Tomajka se tak vrací zpátky na Hanou s dvěma nesmírně cennými body.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „První třetina nebyla z naší strany špatná, šli jsme do vedení. Potom jsme inkasovali zbytečný gól z přečíslení, nepokryli jsme si dojíždějícího hráče. Druhá třetina nebyla povedená. Prohrávali jsme souboje, měli jsme tam zbytečný icing, Olomouc se dostala na koně. Podržel nás Dominik Pavlát dobrými zákroky. Ve třetí třetině se to zlepšilo, bylo to nahoru dolů. Olomouc hrála tuhý hokej. V prodloužení byly šance pro nás i soupeře, na nájezdy je to vabank. I jeden bod je pro nás dobrý.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Dnes jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů této sezóny na venkovní půdě. Cesta sem byla dlouhá, chvíli trvalo, než jsme se do zápasu dostali. První třetina nebyla úplně špatná, ale v té druhé jsme hráli fakt výborně. Možná jsme měli vytěžit ze šancí víc, bohužel se to nestalo. Třetí třetina byla už vyrovnanější, i Plzeň tam měla také nějaké příležitosti. Branislav Konrád vytáhl dobré zákroky, podržel nás. Nájezdů bylo hodně, jsme rádi za bod navíc.“