Report ze zápasu OLO vs. KOM (3:1)

3:1

(1:1, 1:0, 1:0)

Úvod utkání byl poměrně opatrný, první větší šance si ale vytvořila Olomouc. Zkraje 5. minuty chyboval hostující Gazda, od kterého se kotouč odrazil před Orsavu, jenž těsně minul branku. O necelých devadesát sekund později vybojoval v rohu kluziště kotouč Bambula, který jej následně poslal mezi kruhy na hokejku Knotka, který vyprášil Lukešovy betony. Na konci 8. minuty se kohouti radovali z branky, jenže trefa Silvestera Kuska nakonec kvůli kopnutí puku za čáru neplatila.

V čase 11:52 šla Kometa do vedení. Kos se dostal do útočného pásma a následně si všiml na pravém kruhu volného Tomáše Vincoura, který překonal ležícího Konráda - 0:1. V 16. minutě měl velkou šanci před brankovištěm hostů Ondrušek, avšak bránu netrefil. O pár sekund později se už ale kohouti přece jen dočkali. Karel Plášek nabral na levé straně útočného pásma rychlost a přesně trefil místo u zadní tyče - 1:1.

Na začátku druhé třetiny usedl na trestnou lavici Holland. Hned po buly se ale v oslabení dostal do úniku Flek, který si na Konráda nepřišel. Ve stejné přesilovce se ale Hanáci radovali! Deset sekund před koncem početní výhody napřáhl od modré čáry Jakub Sirota, jenž si připsal svůj druhý extraligový gól - 2:1. Vzruch nastal na konci 29. minuty, kdy se do sebe pustili Macuh s Marcinkem, oba dostali dvouminutový trest za hrubost.

O pár minut později hrálo Brno přesilovku, Olomouc ale výtečně bránila. Ve 35. minutě ovšem Marcinko zpoza brány našel Lintuniemiho, jehož dva střelecké pokusy skončily v moci domácího gólmana. Následně usedl na trestnou lavici Kos. Do šance v přesilovce se proháčkoval Orsava, zkušený útočník Hanáků ale nechal vyniknout vyrážečku gólmana Lukeše.

Na konci druhé části byl vyloučen Sirota, avšak hned na začátku třetiny třetí fauloval Zbořil rozjetého Knotka. Mora měla k dispozici zkrácenou přesilovku, ve které pálil Navrátil, tečující Plášek ale u brankoviště neuspěl. Na konci 47. minuty připravil Rašner kotouč pro Klimka, forvard domácích ale těsně minul. V další přesilovce Hanáků se připomněl Navrátil, který vybízel před brankovištěm Macuha. Mezitím ale na ledě zůstal ležet Plášek, který opustil hrací plochu v doprovodu lékařů.

Kvalitní možnost na hokejce měl Sirota, jehož rána od modré čáry skončila těsně vedle tyče a poté kotouč skákal u brankoviště. Kometa ve třetí části větší tlak neměla. Dvě minuty před sirénou odvolala gólmana, krátce kombinovala v útočném pásmu, ale prosadit se nedokázala. Naopak na konečných 3:1 skóre upravil Michal Kunc. Kohouti tedy poprvé v sezóně vyhráli ve třetím utkání v řadě.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „V úvodu utkání se nám dařilo napadání, měli jsme několik šancí. Soupeř šel do vedení po pěkné akci, ale vzápětí jsme se zvedli. Chtěli jsme využít naši rychlost, což se nám dařilo. Poté to bylo o tom, že jsme dali ten přesilovkový gól a navíc kluci v oslabení odváděli výbornou práci. Bylo to vybojované, kredit patří všem hráčům. Viděli jsme obrovské srdce a obrovskou snahu.“

Jaroslav Modrý (HC Kometa Brno): „Tým Olomouce je velice bojovný, dobře forčekoval, i když jsme vedli 1:0. Problém byl v tom, že jsme se nedokázali dostávat z našeho pásma rychleji. Domácí byli bojovnější, a i díky štěstí, které k tomu patří, ubojovali utkání. Soupeři blahopřejeme.“