Report ze zápasu HKM vs. OLO (5:3)

Mountfield HK

5:3

(1:2, 2:1, 2:0)

Hanáci do utkání v Hradci Králové nastoupili skvěle! Už ve třetí minutě vybojovali přesilovku, kterou využil pohotovou střelou od modré čáry Jakub Sirota - 0:1. O pár sekund později si domácí obránci nepohlídali Jakuba Navrátila, jenž se dostal do úniku, který proměnil precizní střelou do šibenice - 0:2. Do první větší šance se Východočeši dostali v 8. minutě, kdy Perret předal kotouč Pavelkovi, jenž bránu těsně minul.

Mora se dostávala do dalších kvalitních palebných pozic, jenže v polovině 15. minuty snížil domácí Alex Tamáši, který si roztáhl brankáře Konráda a zvedl černou gumu nad jeho beton - 1:2. Na konci první periody se do šance probil Bambula. Olomoucký útočník rychle vypálil zápěstím, přičemž Lukáš měl potíže, avšak hrací předmět se za brankovou čáru nakonec nedokutálel.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, tu další už v čase 25:22 využili. Estephan načasoval výbornou přihrávku pro Evana Jaspera, který po bleskurychlé kombinaci dopravil kotouč do sítě - 2:2. O necelé tři minuty později se Lvi dočkali další trefy. Pavelka vybídl na brankovišti stojícího Jana Eberleho, královéhradecký kapitán měl rovněž celkem snadnou práci - 3:2. Po faulu Pláňka se ke kvalitní střele od modré čáry prodral Sirota, domácí obránci však situaci pohlídali.

Vzápětí nadvakrát neuspěl Nahodil a při hře čtyři na čtyři nevyužil brejkovou situaci Bambula. Velkou šanci měl celek z Hané na hokejce ve 36. minutě, kdy Menšík objel bránu, jenže dorážejícího Kunce vychytal exolomoucký brankář Lukáš. Práci měl i Konrád, který vykopl prudkou ránu Pláňka z dálky. Na konci druhého dějství se ale celek v červených dresech přece jen dočkal srovnání. Nahodil posunul kotouč na Jakuba Navrátila, jenž si počkal na vhodný moment a přesnou střelou Lukáše překonal - 3:3.

Ve 47. minutě zamířil na trestnou lavici Orsava. Hradec si vytvořil v přesilovce velký tlak. Možnost ke vstřelení branky měl Perret, který z prostoru před brankovištěm poslal kotouč do boční konstrukce klece. O pár desítek sekund později, už po skončení olomouckého trestu, se ke střele z kruhu dostal Pavelka, Konrád ale bezpečně zasáhl. Po vyloučení Černého hráli domácí další početní výhodu, avšak v oslabení se do šance probíjeli Knotek s Bambulou, kterým kotouč vypíchl Lukáš. Následně se ale počet hráčů na ledě srovnal.

Do šance se tlačil také Ondrušek, Lukáš svůj zákrok zvládl. V 55. minutě dostal puk na levý kruh Jordann Perret, jenž trefil horní růžek Konrádovy brány - 4:3. V úplném závěru to kohouti zkusili v šesti, jenže trvalý tlak si před Lukášovou bránou nevytvořili. Naopak výhru Mountfieldu zpečetil gólem do prázdné brány Evan Jasper - 5:3.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Olomouc přijela se třemi výhrami po sobě, začala výborně a rychle vedla. Těžko jsme se tak dostávali do utkání, za důležitý považuji gól v závěru první třetiny. Ten nás nakopl a postupně to začalo být lepší, z čehož vyústil obrat v dalších dvaceti minutách. Jen škoda, že Olomouc ještě do pauzy srovnala. Nicméně týmovým výkonem se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce, Olomouc je těžký soupeř.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Měli jsme výborný vstup do utkání, když jsme vedli 2:0 a z naší strany je škoda, že jsme nechali Hradec snížit na 1:2. Ten náskok jsme měli v první třetině udržet. Ve druhé části se to otočilo a za stavu 3:3 přišla z naší strany chybička, kterou soupeř využil. Náš výkon nebyl špatný, Hradec však vstřelil víc branek a byl tudíž lepší.“