Report ze zápasu OLO vs. LIB (3:2)

3:2

(2:1, 0:0, 1:1)

Bílí Tygři Liberec

Utkání načal daleko lépe Liberec, který se dostal už na začátku 3. minuty do vedení. V přečíslení dvou proti jednomu vzal zakončení na sebe Michal Birner, jenž propasíroval kotouč Konrádovou výstrojí - 0:1. O dvě minuty později mohl odpovědět Macuh, který si udělal prostor u mantinelu, najel si na střed, jenže vypálil jen do připraveného gólmana Krále. Nebezpečnou střelou se prezentoval i liberecký Budík, kotouč naštěstí pro Hanáky proskočil vedle tyče.

Přesně po sedmi minutách hry bylo srovnáno. Rašner ještě ve středním pásmu poslal kotouč na Lukáše Klimka, jenž se ve velké rychlosti dostal mezi kruhy a naprosto přesnou ranou překonal Krále - 1:1. Stačilo dalších jednačtyřicet vteřin a Olomouc poprvé v utkání vedla. Sirota posunul touš za bránu, odkud Kunc precizně našel Roka Macuha. Nejproduktivnější hráč Mory z těsné blízkosti skóroval - 2:1. V druhé polovině periody hráli domácí přesilovku, tu ovšem nevyužili.

Také do začátku druhé periody vstoupili aktivněji hosté, kteří byli před Konrádem několikrát nebezpeční. Ve 28. minutě se mezi olomoucké beky dostal Flynn, liberecký šikula bekhendem zamířil do připravené opory kohoutů. Také Hanáci ale skvěle kombinovali v útočném pásmu. Po několika přihrávkách se k ráně od modré čáry dostal Švrček, přičemž brankář Král měl značné potíže.

Ve 35. minutě měl gólovou šanci na hokejce Nahodil. Zkušený olomoucký centr si už položil Krále, avšak následně zamířil jen do tyče. Vzápětí vyslal tvrdý projektil od modré čáry Řezníček, mladý gólman Bílých Tygrů ale byl připraven. Velkou možnost měli i Severočeši, když se Kelly Klíma dostal do samostatného úniku, Konrád byl ovšem v danou chvíli úspěšnější. Na konci prostřední dvacetiminutovky zahrozil McCoshen, před svatyní celku v bílých dresech ale nebyl přesný.

Zkraje třetí periody zahrozil Najman, který si najel do střelecké pozice ve chvíli, kdy zrovna Nahodil ležel na ledě. V čase 41:45 se kohouti radovali potřetí! Po zaváhání Knota se ke kotouči dostal Michal Kunc, jenž bezpečně zamířil do horních pater brány - 3:1. V podobné pozici se o chvíli později objevil Menšík, olomoucký mladík ale bránu těsně přestřelil. Ve 46. minutě se museli Hanáci bránit liberecké přesilovce, ve které nejprve tvrdě vystřelil Hawryluk, avšak Konrád dával pozor.

Přece jen se ale hosté v přesilovce prosadili. Hned po buly se ke střele od modré čáry dostal Michal Ivan, který odrazil puk od tyče do sítě - 3:2. Po dalším vhazování v obranném pásmu dopředu zamířil Bambula, Král ale dával pozor. Vzápětí při hře ve čtyřech na obou stranách Filippi přenechal kotouč Knotovi, který orazítkoval tyč olomoucké svatyně. Zhruba tři minuty před třetí sirénou odvedli skvělou práci v útočném pásmu Orsava s Káňou, následná střela Rašnera pořádně Krále protáhla. V závěru zkusili hosté hru v šesti, ale svěřenci trenérů Tomajka a Petrovického si výhru 3:2 pohlídali.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „I vzhledem k té sestavě, ve které jsme nastoupili, to byl strašně těžký zápas. V první třetině si obě mužstva uvědomovala důležitost utkání. Soupeř šel sice do vedení, ale rychle jsme to otočili. Ve druhé třetině jsme začali trošku chybovat ve středním pásmu. V závěru druhé třetiny jsme ale měli dobrý tlak, myslím si, že tam zazvonila i tyčka. Vzápětí jsme mohli inkasovat, ale brankář nás podržel. Velmi důležité poté bylo, že jsme do třetí třetiny vstoupili gólem. Dobře jsme odehráli i oslabení, jenže v jeho závěru tam při buly přišla taková chybička a soupeř se dostal do hry. Byl silnější na puku, rychlejší... Ale ubojovali jsme to, týmu patří velký kredit.“

Boris Žabka (Bílí Tygři Liberec): „V první řadě Olomouci gratuluji k získaným bodům, jsou to pro ni důležité body. Chtěli jsme udělat maximum, abychom ty body získali my. Myslím si, že jsme dobře vstoupili do zápasu, vytvořili jsme si šance a dali jsme gól. Ty následné dva góly nás trošku vyvedly z rytmu, neuměli jsme se dostat nazpět. Olomouc výborně bránila, forčekovala, dvě třetiny byla lepší v soubojích a nasazení. Na konci druhé třetiny jsme se lehce zvedli. Ve třetí třetině jsme otevřeli hru a byli jsme lepší. Bohužel, nestačilo to ani na bod. Za ty dvě třetiny jsme si ho ale možná ani nezasloužili.“