Report ze zápasu MBL vs. OLO (2:4)

BK Mladá Boleslav

2:4

(1:1, 0:3, 1:0)

Hned v první minutě dostala Mladá Boleslav výhodu přesilové hry, v níž si ale žádnou vážnější šanci nevytvořila, a tak se do kotouče už v plném počtu opřel Alex Rašner a svou dělovkou rozezněl tyčku za zády gólmana Růžičky. Po sérii šancí domácí vytvořili menší závar před brankou Sedláčka, čehož využil Joachim Rohdin, který přihrál do slotu na Ondřeje Romana, jehož zakončení propadlo brankáři Olomouce mezi betony až do sítě.

Hanákům to však příliš nemuselo vadit, jelikož velmi rychle zvládli vyrovnat. Závora ztratil kotouč za vlastní brankou, ve hře tak mohl pokračovat Jan Káňa, který okamžitě hledal před brankou Roka Macuha, na jehož prudké zakončení pod horní tyč nemohl Růžička reagovat. Na konci třetiny zkoušeli Sedláčka překonat Bernad a dvakrát také Fořt, ale maskovaný muž v brance Mory udržel nerozhodný stav až do přestávky.

Ve druhé části hry rozjela Olomouc svůj gólostroj. Pouhých deset vteřin stačilo Roku Macuhovi k tomu, aby zapsal v přesilovce svůj druhý zářez. Silvester Kusko přihrál z brankové čáry přesně mezi kruhy, odkud slovinský kanonýr okamžitě vypálil k pravé tyči. O necelé dvě minuty později bylo ještě veseleji. Špatnou rozehrávku Boleslavi zachytil ve středním pásmu Jakub Navrátil a okamžitě zamířil s kotoučem vpřed. Bruslaři sice dokázali na chvíli akci zastavit vypíchnutím puku, jenže si nepohlídali Lukáše Nahodila, který i ze záporného úhlu dokázal odrazit kus černé gumy od zad Růžičky až do sítě.

Po faulu Ondřeje Romana měli Hanáci k dispozici další přesilovku, kterou ve velkém stylu využili. Dalibor Řezníček posunul na rozjetého Jakuba Navrátila, jenž křižným pasem přihrál na pravý kruh, odkud Michal Kunc z první trefil volný prostor na bližší tyči. Po čtvrtém inkasovaném gólu vystřídal Jana Růžičku v domácí brance Filip Novotný. O největší šanci Boleslavi se zasloužil obránce Filip Pyrochta, který střelou od modré orazítkoval tyčku olomoucké svatyně.

Do třetí části ale skvěle naskočili Středočeši, kteří velmi rychle snížili a dokázali tak využít zbytek přesilovky z druhé periody. Z brankové čáry přihrál Róbert Lantoši na zadní tyč, odkud Pavol Skalický doklepl kotouč kolem Sedláčkova betonu až do sítě. O další pokus se zasloužil Fořt, který okamžitě po odrazu od zadního mantinelu pálil na bližší tyč, jenže olomoucký brankář sebejistě zasáhl lapačkou.

V závěru Olomouc zkušeně bránila své vedení, a tak se domácí rozhodli zariskovat v šesti bez brankáře. Rok Macuh měl obrovskou šanci na zkompletování prvního hattricku v nejvyšší české soutěži, ale přes blokujícího hráče orazítkoval jen břevno nehlídané klece. Hanáky to však příliš mrzet nemuselo, protože si z Mladé Boleslavi po výhře 4:2 odvážejí plný počet bodů.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Myslím si, že to bylo pro nás velmi těžké utkání. Inkasovali jsme vlastně hned na začátku zápasu a určitě to psychice moc nepomohlo, ale docela rychle jsme se zvedli. Ve druhé třetině jsme hráli výborně, čímž jsme rozhodli utkání. Ve třetí části jsme sice dostali gól v oslabení, ale snažili jsme se to udržet a Boleslav nepouštět do šancí, a to se nám myslím povedlo. Máme tři body, je to maximální spokojenost.“