Report ze zápasu LIT vs. OLO (1:2)

HC Verva Litvínov

1:2p

(1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Litvínov je na domácí půdě vůbec nejlepší v celé lize, což se potvrdilo už po minutě hry, když Liam Kirk z bezprostřední blízkosti využil nahození Matěje Maštalířského od pravého hrazení. Na druhé straně se před Šimonem Zajíčkem objevil Lukáš Nahodil, avšak z předbrankového prostoru zamířil pouze do výstroje soupeřova brankáře.

V čase 14:04 našel Pavel Musil pasem od zadního mantinelu Jakuba Orsavu ve slotu, jenž se do kotouče opřel a z první jej napálil přesně pod horní tyč. Následně Mora hrála přesilovku, největší šanci si při nerovnovážném počtu hráčů na ledě ale vytvořila Verva, když do rychlého brejku odjel Josef Jícha. Jakub Sedláček si jeho přízemní střelu pohlídal a betonem ji vyrazil do rohu kluziště. V závěru třetiny dokázal Petr Koblasa dopravit puk do sítě, jenomže to bylo už po siréně, a tak gól nebyl uznán.

Prostřední část hry zahájili kohouti v početní výhodě. Jakub Orsava se mohl podruhé v zápase zapsat na střeleckou listinu, avšak z ostrého úhlu se mu nepodařilo zakončit mezi tři tyče. Po zaváhání Radima Šaldy se do samostatného úniku vydal Pavel Musil, z velké dálky trefil pouze pravý beton litvínovského gólmana.

Svěřenci Jana Tomajka byli i po konci přesilovky aktivnější, žádnou výraznější šanci si ale nevytvořili. Také domácí dostali k dispozici hru proti čtyřem, Kristaps Zile trefil z vrcholku levého kruhu jen bližší tyč Sedláčkovy svatyně.

Ani úvod třetí třetiny ofenzivní hokej s velkými šancemi nepřinesl. Oba celky se o puk přetahovaly a spíše než střely byla k vidění nahození z dálky. Zajímavou příležitost měl na své holi pouze Jan Bambula, který ve vlastním oslabení zamířil kolem střídaček do rychlého protiútoku, akorát z kruhu nasměroval puk pouze do připraveného betonu Šimona Zajíčka.

V páté přesilovce v utkání zahrozil také Nicolas Hlava, jenž dorážel u pravé tyče Sedláčkovy klece, nicméně olomoucká obrana si jej pohlídala. Hned vzápětí vytvořil obrovskou šanci Lukáš Klimek. Olomoucká jednašedesátka našla před bránou osamoceného Lukáše Anděla, nicméně druhý zmiňovaný zamířil jen do gólmana Vervy.

Velmi blízko vstřelené branky byl také Karel Plášek, který při závaru před Zajíčkem vydoloval puk pod ležícími hráči, avšak proti následné střele šikovného křídelníka vytáhl soupeřův brankář perfektní zákrok. Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, a tak na řadu přišlo prodloužení. Nastavenou hru utnul už po 25 vteřinách Jan Bambula, když po objetí klece zamířil do volného prostoru u bližší tyče.

Karel Mlejnek (HC Verva Litvínov): „Měli jsme dobrý nástup, ale čekali jsme trochu víc energie, hosté brzo srovnali hru. Pozitivní byla ubráněná oslabení. Čekali jsme, že budeme mít také nějakou přesilovku, což se stalo, ale bohužel jsme si gólem nepomohli. Speciální formace na oslabení dnes pracovaly velmi dobře. Utkání bylo velice vyrovnané, o bodu navíc se rozhodlo v momentu, který jsme prohráli.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „My jsme neměli dobrý začátek, protože jsme hned po minutě prohrávali o gól. Samozřejmě i po té dlouhé cestě to byla taková studená sprcha. Měli jsme problémy s domácími hráči, rychle k nám přistupovali. Po nějakých deseti minutách jsme to vyrovnali. Ve druhé třetině jsme se do toho dostali, vytvářeli jsme si příležitosti, které jsme neproměnili. Po šedesáti minutách to bylo 1:1. Bod navíc z Litvínova bereme, v této sezóně je to obzvláště obtížné.“