Report ze zápasu OLO vs. KLA (3:2)

3:2p

(0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Rytíři Kladno

Kladno mělo aktivní vstup do zápasu. Po sedmnácti vteřinách nebezpečně střílel od modré čáry Hejda, krátce po něm objel olomoucký brankový prostor Kusý, jehož ránu ale zastavil Sedláček. Na konci druhé minuty zahrozil Orsava, jenž napálil beton pozorného Bowa. Smůlu měl i Sirota, jehož zakončení po otočce zpoza brány skončilo na masce hostujícího brankáře. V 5. minutě dostali kohouti přesilovku, kterou špatně nesehráli, jenže střely Pláška a Káni přesné nebyly.

Už ve druhé polovině úvodní periody tečoval Smoleňák ránu Dotchina, kotouč zaplaval těsně vedle klece. Obrovskou šanci měl ve 13. minutě Kunc, který pádil úplně sám na Bowa, avšak neprostřelil jej. O minutu později tak šli Rytíři do vedení. Kusý v přečíslení šikovně vybídl Devena Sideroffa, jenž nadvakrát překonal ležícího Sedláčka - 0:1. Další branky se hosté dočkali při vyloučení Černého, to Radek Smoleňák prokázal svůj důraz v brankovišti a dorazil černou gumu do sítě - 0:2. Na konci úvodního dějství zahrozili Orsava s Bambulou, neradoval se však ani jeden.

Zkraje druhé části se prosadil Jakub Sirota, jemuž mezi kruhy posunul kotouč Navrátil. Olomoucký obránce precizně vymetl šibenici kladenské brány - 1:2. O chvíli později se zcela osamocen ocitl u brankoviště Orsava, kterého Bow vychytal. V dalším průběhu třetiny hráli Hanáci přesilovou hru pěti proti třem, ta trvala téměř sedmdesát vteřin, ale vyrovnání na řadu nepřišlo.

Ve 30. minutě obdržel trest do konce utkání kladenský bek Martenet za napadení rozhodčího. O chvíli později ale na trestnou lavici musel zamířit Škůrek, který si pomohl podrážením. Největší šanci v kladenské přesilovce ale měli domácí. Kotouč získal Orsava, jenž si to mířil sám na Bowa, který jej ale vychytal hned dvakrát. Posléze si Navrátil všiml na levém kruhu volného Nahodila, zkušený útočník ovšem těsně netrefil svatyni. V závěrečné pasáži druhé části zatlačili Středočeši, Sedláček ale odolal.

Také vstup do třetí části se kohoutům povedl na výbornou! Na vyrovnávací gól znovu asistoval Jakub Navrátil, který tentokrát mezi kruhy našel Lukáše Nahodila, jenž poslal kotouč ke vzdálenější tyči - 2:2. Ve 43. minutě se po zaváhání Kladna dostal k puku Bambula, jeho rána zaduněla o připravenou vyrážečku gólmana. Vzápětí se Rytíři museli bránit další olomoucké přesilovce. V ní měl největší šanci Nahodil, kterého našel Knotek, tentokrát byl ale úspěšnější Bow.

V 56. minutě byl po souboji s Káňou vyloučen hostující Dotchin. V početní výhodě si ale Hanáci museli dát pozor na Melku, který vyrazil dopředu, ale naštěstí pro domácí netrefil branku. Už po skončení přesilovky se o chytrý manévr pokusil Káňa. Olomoucký útočník se rychle otočil okolo klece, avšak Bow přece jen stačil zasáhnout levým betonem. V poslední minutě řádné hrací doby zahrozil Sideroff, jehož střelu Sedláček vyrazil ramenem. Těsně před sirénou se na Bowa rozjel Orsava, který dokonce i skóroval, jenže kotouč prošel za brankovou čáru moment po uplynutí třetí periody.

Nastavená hrací doba znovu trvala jen krátce. Druhé prodloužení v řadě totiž rozhodl po čtyřiadvaceti vteřinách Jan Bambula, který tedy přisoudil Olomouci dva body - 3:2. Kohouti uspěli ve čtvrtém utkání za sebou!

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Myslím si, že první třetinu jsme neměli dobrou. Udělali jsme tam pár chyb, soupeř šel do vedení. Poté jsme se trošku zvedli, pomohl nám ten gól. Celkově nám dnes nešly přesilovky, stagnovali jsme v nich, ale soupeř obětavě bránil a blokoval střely. Jak už bylo zmíněno, bylo tam několik šancí, několik nájezdů na jedné nebo druhé straně, brankáři ale podrželi. V závěru nám nevyšla přesilovka, ale šli jsme si za tím. Skvělá práce, jsme za vítězství strašně rádi. Každý bodík potěší.“

Otakar Vejvoda (Rytíři Kladno): „Dobrá první třetina z naší strany, v první minutě druhé části jsme ale dostali gól. Olomouc se dostala do tlaku, hrála i přesilovku pět na tři. Vyrovnali jsme hru, oba týmy tam měly samostatné nájezdy. Třetí třetina začala úplně stejně jako ta předchozí, pak se to přelévalo. Rozhodla kopie druhé a třetí třetiny.“