Report ze zápasu CEB vs. OLO (4:0)

Banes Motor České Budějovice

4:0

(2:0, 0:0, 2:0)

Oproti pondělnímu zápasu v Pardubicích nenastoupili zranění Jakub Orsava s Davidem Škůrkem, v sestavě je ale nahradili Pavel Musil s Alexem Rašnerem. Do branky se tentokrát postavil od prvních minut Branislav Konrád.

Po necelých sedmdesáti vteřinách utkání usedl na trestnou lavici Navrátil. České Budějovice svou první přesilovku okamžitě využily, když Jan Štencel propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Domácí se připomněli také v minutě páté, kdy se střelou od modré čáry prezentoval Beránek. Na druhé straně zahrozil z úhlu Macuh a o chvíli později vypálil Kusko po přihrávce Knotka do připraveného Hrachoviny. Ještě před vyloučením domácího beka Hovorky zahrozil Kubík, na jehož teč Konrád zareagoval.

V početní výhodě kohoutů přistrčil Ondrušek puk na pravý kruh Kuncovi, který trefil lapačku gólmana. Poté se po pravém křídle probil před bránu Nahodil, zkušený olomoucký útočník ale trefil rameno českobudějovického gólmana. Krátce před pauzou zvýšil vedení Motoru kapitán Milan Gulaš, jenž se zbavil dotírajícího Anděla, najel si před bránu a pečlivě zavěsil do horních pater klece - 2:0. V úplném závěru první části udělali Hanáci tři fauly po sobě, potrestáni byli Bambula, Knotek a Švrček.

Zkraje druhé periody ale odjel na trestnou lavici také Ordoš, tudíž Motor sice hrál přesilovku, ale nebyla tak dlouhá a dvojnásobná. V oslabení pádil vpřed Macuh, který vystřelil do Hrachovinova betonu. Poté se dlouho na šance čekalo, až ve 31. minutě objel domácí svatyni Anděl, jenž u modré čáry vybídl Černého. Rána obránce Mory ale zůstala na betonech gólmana, který v minulosti slavil tituly ve finské nejvyšší soutěži.

Zajímavou příležitost si ale záhy vytvořil Koláček. Útočník čtvrté lajny Českých Budějovic se probil až před Konráda, který ovšem zakročil a ještě inkasoval nepříjemnou ránu bruslí. V čase 33:15 došlo k vyloučení Michala Gulašiho. Zkušený obránce ve středním pásmu sestřelil Kuska, za což viděl trest na pět minut a do konce utkání. Dlouhou přesilovku celek z Hané nevyužil, nejblíže ke gólu měl dvakrát pálící Navrátil, ve slibné pozici mezi kruhy pak netrefil kotouč ideálně Kunc.

Do závěrečné třetiny nastoupili lépe kohouti. Kunc přihrával před bránu, kam si najížděl Ondrušek, nicméně olomoucký kapitán z těsné blízkosti Hrachovinu nepřekonal. Asi o dvě minuty později se sám mezi kruhy ocitl Černý, branku ovšem netrefil. Po přistrčení od Gulaše se do dobré pozice na druhé straně kluziště dostával Beránek, v zakončení mu ale zamezil pozorný Švrček. Velmi zajímavá byla 51. minuta, ve které Nahodil našel Rutara, kterého vychytal Hrachovina. Záhy se do kontru protlačil Beránek, jenž pro svůj celek vybojoval přesilovku.

Hned po buly domácí svou početní výhodu využili. Po Hanzlově pobídce tvrdě a přesně vypálil Pavel Pýcha - 3:0. V 56. minutě se velmi šikovně proháčkoval mezi dva českobudějovické obránce Knotek, jeho přízemní zakončení si ale Hrachovina pohlídal. Vzápětí vyrazil do samostatného úniku Ordoš, Konrád se ovšem lapačkou činil. V 58. minutě měli hosté k dispozici přesilovku, do hry navíc poslali šestého hráče. Prázdnou klec ale přes celé kluziště trefil Jáchym Kondelík, který potvrdil zisk tří bodů pro jihočeský tým - 4:0.

Jiří Hanzlík (Banes Motor České Budějovice): „My jsme samozřejmě rádi za tři body, protože zápas po přestávce nikdy není lehký. Pozitivní určitě je, že jsme si pomohli přesilovkami. Myslím si, že umíme hrát hlavně s pukem lépe, hra s kotoučem nebyla podle našich představ. Pozitiva ale samozřejmě převažují.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Nezačali jsme dobře, hned jsme v oslabení ve druhé minutě inkasovali. Dá se říct, že v první třetině byly Budějovice všude dříve, vyhrávaly souboje. Nedostali jsme se do toho celý zápas. Jediné momenty, kdy jsme hráli dobře, byly v některých oslabeních. Měli jsme ale hodně zbytečných vyloučení, stojí to pak mnoho sil. Dnes vyhráli domácí zcela zaslouženě, my se z toho musíme poučit a pozítří se hraje další zápas.“