Report ze zápasu OLO vs. KVA (3:1)

3:1

(0:1, 2:0, 1:0)

HC Energie Karlovy Vary

Na začátku utkání si mezi kruhy najel Navrátil, jehož pokus zapadl pár čísel vedle zadní tyče karlovarské brány. Poté se několika jistými a kvalitními zákroky prezentoval olomoucký Konrád. V 10. minutě si do lepší střelecké pozice najel Stříteský, který ale trefil připravené Konrádovo rameno. Hosté měli následně tlak, z čehož si vytvořili úvodní přesilovku. Trest za nedovolené bránění dostal Švrček.

V oslabení se do výborné šance protlačil Macuh po přihrávce Kunce, jenže centr první formace zamířil do připraveného Habala. V čase 14:44 se Energie dostala do vedení. Filip Koffer využil příhodného odrazu a poslal kotouč přesně do šibenice - 0:1. O dvě minuty později se do šance dostával Klimek, jenže fauloval jej Plutnar. V přesilovce měla Mora tlak před bránou, následnou Káňovu dělovku od modré čáry vyrazil Habal.

Zkraje druhé části zahrozil tvrdou střelou z dálky Švrček, Habal ovšem vytasil svůj pravý beton. V přesilové hře na konci 25. minuty kohouti poprvé skórovali! Nahodil vybídl na vrcholu kruhu volného Jana Bambulu, jenž střelou z první nedal hostujícímu brankáři šanci - 1:1. O pár sekund později našel Anděl zcela volného Rašnera u zadní tyče, olomoucký zadák ale touš do klece neumístil. Následovala šance hostujícího Kangasniemiho, Konrád ale zakročil.

Poté se připomněl Káňa, který parádní přihrávkou zpoza brány oslovil Bambulu, olomoucký útočník ale druhou branku v utkání nevstřelil. Vzápětí si mezi kruhy před domácí klecí najel Procházka, jehož ránu vyrazil Konrád do rohu kluziště. V dalším průběhu druhé části měli přesilovku k dispozici hosté, Beránek v ní bekhendem pálil do připravené vyrážečky. V úplném závěru druhého dějství hrála Olomouc celkem dlouhou přesilovku pět na tři. Nahodil nejprve odražený kotouč u brankoviště promáchl, ale přece jen se kohouti dočkali! Tvrdou střelu Jana Káni z levého kruhu neměl šanci Habal zastavit - 2:1.

Na začátku třetí třetiny hráli po vyloučení Stříteského kohouti další početní výhodu. Následně se dlouho hrálo bez větších šancí na obou stranách, což změnil na počátku 51. minuty Dalibor Řezníček, jenž se svižnou střelou z mezikruží trefil proti Karlovým Varům i ve třetím vzájemném utkání v ročníku - 3:1. Posléze se v šanci ocitl Švrček, důrazný zadák Mory o kousek minul. V závěrečných sekundách hrála Energie dle očekávání v šesti, do většího tlaku se ale nedostala a zasloužené tři body tedy berou svěřenci Jana Tomajka a Róberta Petrovického.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Byl to důležitý zápas o šest bodů. První třetina byla z obou stran trochu chladnější, nešli jsme do těžších prostorů. První gól jsme inkasovali po takové netypické situaci, ale stává se to. Ve druhé třetině se to začalo rozhodovat. Soupeř měl možnost přesilových her, ale využili jsme je my. Třetí část byla o tom, že jsme dali gól na 3:1, využili jsme možnost. V závěru jsme při soupeřově hře bez brankáře mohli podržet puk trochu déle, ale jinak jsme velmi spokojení s tím, jak jsme zápas odehráli.“

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme zklamaní, že jsme tady neuhráli ani bod. S Olomoucí se hraje velmi těžko, je to disciplinovaný a silný tým. Z mého pohledu utkání rozhodly naše zbytečné fauly. Domácí své šance využili, my jsme naopak tyto výhody nevyužili.“