Report ze zápasu PCE vs. OLO (8:2)

HC Dynamo Pardubice

8:2

(2:0, 2:0, 4:2)

Už úvod utkání patřil domácím. Dynamo se v čase 4:15 dostalo do vedení, když Jakuba Sedláčka překonal přesnou střelou z mezikruží Martin Kaut - 1:0. O pár minut později se kohouti museli bránit, neboť na trestnou lavici zamířil Černý, ale hru ve čtyřech zvládli svěřenci trenérů Tomajka a Petrovického na výbornou. Na konci 10. minuty se před olomouckou klecí ocitl volný Paulovič, Sedláček si ale připsal výtečný zákrok.

Velkou šanci měla také Mora, když se Knotek objevil před brankovištěm, prudkou pobídku ale neusměrnil dobře. V 16. minutě hráli hosté druhé oslabení, početní výhodu se tentokrát už Pardubicím podařilo využít. Kautovu přihrávku si na pravém kruhu našel Lukáš Radil, který vypálil z první naprosto přesně - 2:0. V závěru třetiny už žádná větší šance k vidění nebyla, Východočeši vedli o dvě branky.

První minuty druhé části příležitosti nenabídly. Až ve 27. minutě se do střelecké pozice na pravém kruhu dostal Anděl, jehož rána zápěstím skončila ve Willově lapačce. O chvíli později ale Pardubice znovu skórovaly. Do kvalitní pozice na levé straně útočného pásma si nabruslil Patrik Poulíček, jenž svižnou střelou Sedláčka prostřelil - 3:0. Aktivní Anděl následně mohl snížit, jeho rychlé obtočení okolo brány se ale s úspěchem nesetkalo.

Dopředu se poté hnal Kaut, svůj únik ovšem nedotáhl. Připomněli se i Hanáci, když Mareš tečoval těsně před bránou Rutarovo nahození, ale černá guma proskočila kousek vedle tyče. Ve 35. minutě měli domácí velkou šanci, skákavý kotouč ale na čáře ještě stačil Sedláček zastavit. O dvě minuty později bylo ve východočeském táboře ještě veseleji. K volnému puku se dostal Lukáš Radil, který umístil svůj projektil k zadní tyči - 4:0.

Na začátku třetí periody přidaly Pardubice další branku, podruhé v utkání se trefil Martin Kaut - 5:0. O chvíli později se Dynamo opět radovalo, volný kotouč na brankovišti dorazil za brankovou čáru Adam Musil - 6:0. Následně Jakuba Sedláčka mezi třemi tyčemi nahradil Branislav Konrád, kterého ovšem ihned překonal povedenou tečí Lukáš Sedlák - 7:0.

V čase 47:55 se prosadil také celek z Hané. Kapitán Jiří Ondrušek se prezentoval přesnou střelou přímo do šibenice - 7:1. Vzápětí odjel na trestnou lavici Košťálek, Hanáci přesilovku využili. Důraz před Willem prokázal Jan Knotek, jenž v dresu Olomouce vstřelil svou jubilejní stou extraligovou branku - 7:2. Poslední slovo ale měl David Cienciala, Dynamo předehrávku 30. kola vyhrálo poměrem 8:2.

Václav Varaďa (HC Dynamo Pardubice): „První gól nám dodal sebevědomí, poté jsme si pomohli přesilovkou. Pak byli hosté lepší, vytvořili si po forčekingu příležitosti a zlobili nás. My jsme poté po nějakých, ne moc velkých šancích, dali další dva góly a dodali si tím klid. Kluci byli produktivní a věřím, že takhle po pauze přijít s takovýmto výkonem je pro nás skvělé. Dodalo nám to sil do dalších dvou zápasů, které se blíží. Hrajeme dvakrát během čtyř dnů, takže to bude náročné. Dneska to byl skvělý výkon za tři body. Možná to skóre nemělo být až takové, někdy to tam ale napadá a dnes to byl právě ten den.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Zápas se mi nehodnotí vůbec pozitivně. První třetina z naší strany nebyla úplně špatná, ale inkasovali jsme už v páté minutě. Pardubice se dostaly na koně, pak jsme hráli dvakrát v oslabení, nebyli jsme moc na puku. Druhou třetinu jsme začali výborně a vytvořili si šance, které jsme neproměnili. Domácí naopak byli hodně produktivní. V poslední části nám tam napadaly góly, nedá se nic dělat. Jsme rádi, že jsme dali aspoň dva. Musíme rychle zapomenout, pozítří se hraje další zápas.“