Report ze zápasu OLO vs. TRI (1:2)

1:2

(1:1, 0:0, 0:1)

HC Oceláři Třinec

Úvodní minuty utkání 31. kola byly velice opatrné. Brankáři Sedláček s Mazancem byli jistí, navíc se oba celky do větších šancí nedostávaly. Ve 13. minutě usedl na trestnou lavici Knotek. Nicméně třinecká přesilovka netrvala dlouho, o chvíli později byl vyloučen i Jeřábek. Domácí při hře čtyři na čtyři poprvé skórovali. Těsně u modré čáry se kotouče ujal Tomáš Černý, jehož rána zapadla naprosto přesně k tyči - 1:0. Olomoucké vedení ale trvalo necelé tři minuty. Hrehorčák vybídl před brankovištěm Hanáků Miroslava Holinku, jenž se nemýlil - 1:1.

Na začátku prostředního dějství kohouti dohrávali přesilovku, ve které nebyli daleko od skórování. Prudká střela Navrátila orazítkovala horní tyč, posléze těsně vedle pálil z pravého kruhu Plášek. Další možnost měl po Kuncově střele Nahodil, Mazanec ale natáhl svůj pravý beton. Ve 27. minutě předvedl krásnou zpětnou přihrávku Nahodil, po kterém Kunc dlouhým blafákem mezírku mezi betony nenašel.

Poté se do kvalitní pozice dostal Dravecký, Švrček jeho pokus ovšem vyrazil do ochranné sítě. Oceláři se dostali do tlaku, ze kterého pramenila rychlá rána Voženílka, kterou ale Sedláček vyrazil. Skvělou práci poté odvedl Bambula, jenž vybídl mezi kruhy Kuska, posledně jmenovaný ale trefil brusli třineckého obránce. Zhruba dvě minuty před sirénou nabral velkou rychlost Nahodil, rána zkušeného útočníka ze středu propadla mimo brankový prostor.

Na začátku třetí části fauloval Menšík, na Třinec tak čekala druhá přesilovka. Dlouho se úřadujícímu mistrovi nedařilo držet na kotouči, nakonec se ovšem Slezané dočkali branky. Miloš Roman přesně tečoval nahození Jeřábka - 1:2. Následně hosté znovu zahrozili, když Kurovský obral o puk Mareše, proti vytáhlému útočníkovi Třince ale vytáhl hokejku brankář Sedláček. Do šance se ovšem protlačila také Mora. Střelu Kuska dorážel Knotek, který ale svatyni hostů netrefil.

Po ubráněném oslabení se dopředu dostali kohouti. Navrátil si najel na střed, odkud trefil připraveného Mazance. Posléze si na levé křídlo nabruslil hostující Voženílek, kterého ale příkladně zablokoval uzdravený Řezníček. Devadesát sekund před koncem odvolali domácí brankáře, do šance se protlačil Kunc, jenže vyrovnání nakonec nepřišlo. Třinec tedy v Olomouci zvítězil i podruhé v této sezóně.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Dnes to byl od nás daleko lepší výkon než v minulých zápasech. I když jsme prohráli, musíme takto pokračovat a ono se to obrátí. Nějaké šance jsme měli, ale když to proti Třinci neproměníme, tak se nedá nic dělat. Třinec si pomohl přesilovkou, ale jinak byl náš výkon velmi dobrý. Zkušení hráči Třince ten konec umí zahrát, neudělají zakázané uvolnění, když to není potřeba. Ale nemůžu říct, že bychom konec sehráli špatně, ale bohužel, nepadlo to tam.“

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): „Výborná divácká kulisa, výborná úroveň utkání, kvalitní extraligový hokej, který diváky musel bavit do posledních vteřin. Až do posledních vteřin byli domácí velice nepříjemní. Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát. Před zápasem jsme si řekli, že hru musíme zjednodušit a ještě více bojovat. Hráči to plnili. I když se nám nedaří střílet góly, tak jsme kromě jednoho žádný další nedostali.“