Report ze zápasu OLO vs. PLZ (7:3)

7:3

(2:0, 2:2, 3:1)

HC Škoda Plzeň

Už po čtyřiadvaceti vteřinách zamířil na trestnou lavici hostující Skok. Na začátku přesilovky vybídl Řezníček z kruhu pálícího Kunce, který zamířil do připraveného Hlavaje. Zkraje 3. minuty ale Mora udeřila! Jan Káňa projel do útočného pásma a svižnou střelou poslal kotouč k zadní tyči - 1:0. Záhy hrál tým Jana Tomajka další přesilovku. V ní Navrátil našel před brankou Kuska, před kterým se ale perfektně natáhl slovenský brankář ve službách Škody.

O pár sekund později kohouti znovu skórovali. Lukáš Nahodil se po Káňově přihrávce snadno protáhl po pravém křídle a perfektně vymetl horní růžek - 2:0. Při plzeňské přesilovce se dopředu protlačil Matýs, Sedláček ovšem zakročil maskou. V 15. minutě se prudkou střelou blýskl Ondrušek, Hlavaj měl na brankovišti hromadu práce, ale nakonec si poradil. Dvě minuty před sirénou se před brankovištěm objevili Mertl se Schleissem, druhý jmenovaný trefil boční síť.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté. Před bránou se objevil Schleiss, který kotouč přes ležícího Sedláčka nepřehodil. Ve 23. minutě usedl na trestnou lavici Holešinský, tudíž na Hanáky čekala další přesilovka. Nejprve těsně minul z levého kruhu Bambula, avšak hned poté už šli domácí do třígólového náskoku. Kapitán Ondrušek parádním pasem našel Lukáše Nahodila, jenž se radoval podruhé v utkání - 3:0. V čase 26:34 ale Plzeň odpověděla, Ondřej Matýs se bleskovou ranou prosadil z mezikruží - 3:1.

Uběhlo jen dalších pár sekund a Moravané vedli o tři góly znovu. Michal Kunc vybízel před brankovištěm spoluhráče, ale touš se od brusle jednoho z obránců dostal za čáru - 4:1. V tu chvíli došlo k výměně brankářů na plzeňské straně, Hlavaj přepustil své místo Pavlátovi. Blízko ke vstřelení hattricku byl Nahodil, který při střele Škůrka operoval před bránou, ale hostující brankář situaci se štěstím ustál. V polovině řádné hrací doby se Škoda podruhé prosadila, přesně zamířil Ondřej Matýs - 4:2. Ve 36. minutě zraněného Sedláčka nahradil Konrád. Hned vzápětí se faulem provinil Klimek a kvůli problémům s mantinelem se druhé dějství dohrálo až po přestávce.

Po pauze tedy kohouti hráli oslabení, které vzápětí bylo dvojnásobné. Trest na pět minut a do konce utkání dostal Knotek, před Olomoucí tedy byly těžké chvíle. Ty ale domácí přečkali na výbornou díky příkladné bojovnosti. Na začátku třetí třetiny byl vyloučen i hostující Mertl, a tak se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Ve 46. minutě pádili ve vlastním oslabení do přečíslení Kusko s Bambulou, druhý jmenovaný ale nepropálil Pavláta. Následnou dělovku Zámorského vyrazil Konrád, vzápětí minul Lev zcela odkrytou bránu po přihrávce Indráka.

Na konci 48. minuty se hosté prosadili. Mertl s Jakubem Pourem byli u brankoviště dostatečně důrazní a dostali touš za Konráda. Po vyloučení Poura se v dobré pozici ocitl Kunc, branku ale z pravého kruhu minul. V 54. minutě kohouti popáté skórovali. Vyraženou střelu Kunce dopravil za Pavláta Silvester Kusko - 5:3. V úplném závěru se tým z Hané prosadil ještě dvakrát. Nejprve Jan Bambula trefil prázdnou bránu - 6:3. Hned vzápětí úspěšně tečoval těsně před brankovištěm Lukáš Klimek - 7:3. Hanáci si připsali nejvyšší vítězství v sezóně, v utkání s Plzní využili hned pět přesilovek.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Musím říct, že dnes jsme si pomohli přesilovkami. Díky nim jsme zápas rozhodli. I oslabení jsme sehráli výborně. Ve hře pět na pět jsme zas tak dobře nehráli, to nás Plzeň přehrávala.“

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Začali jsme špatně, hned jsme měli oslabení. Skoro jsme ho ubránili, ale stejně jsme dostali branku. Pak jsme nějakým způsobem hráli, ale naše produktivita byla hodně špatná. Další oslabení, znovu skoro ubráněné, ale další gól... To samé třetí gól. Pak jsme se dostali do zápasu gólem na 3:1, ale okamžitě inkasujeme na 4:1. Poté jsme nevyužili přesilovku pět na tři, nicméně stejně se nám podařilo snížit na 4:3. Jedna věc je, že jsme dostali tuším pět gólů v oslabení. Měli jsme i přesilovky, které jsme nevyužili a i při hře pět na pět byla naše produktivita hodně špatná. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale bohužel jsme je neproměnili. Soupeř nás potrestal a zaslouženě vyhrál.“