Report ze zápasu OLO vs. HKM (3:2)

3:2sn

(2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)

Mountfield HK

Už ve 3. minutě byl vyloučen Knotek, tudíž hosté se dostali do hry díky přesilovce. Branislav Konrád nejprve zlikvidoval dva nebezpečné pokusy Estephana, následně se zaskvěl i proti ráně obránce Pavelky z pravého kruhu. Olomouc se dlouho k zakončení nemohla dostat, až v 8. minutě poprvé vypálil Černý, avšak finský brankář Laurikainen dával pozor. V čase 8:50 se Hradec Králové dostal do vedení. Nahození v podání Zachara sklepl mezi tři tyče Evan Jasper - 0:1.

Uběhlo však dalších sedmdesát vteřin a rázem bylo srovnáno! Řezníčkův pokus od modré čáry usměrnil do hostující klece Rok Macuh, jenž si připsal svůj jedenáctý gól v sezóně - 1:1. Do tlaku se kohouti dostali díky přesilovce ve 13. minutě, kdy si trest odpykával Marcel. Další Řezníčkovo zakončení dorážel Kunc, Laurikainen se ovšem v brankovišti natáhl. Už při hře pět na pět našel Macuh spoluhráče Kuska, který trefil hruď brankáře. Na konci 17. minuty se Mora podruhé dočkala. Nádhernou přihrávku Nahodila dostal do sítě dostatečně důrazný Jan Káňa - 2:1.

Na začátku druhé třetiny se připomněl Jergl, jehož ránu z mezikruží Konrád vyrazil. Slovenský brankář si o chvíli později poradil také s pokusem Pavelky. Na druhé straně kluziště tvrdě pálil Černý, olomoucký obránce ale pozorného Laurikainena neprostřelil. Ve 27. minutě měl obrovskou možnost Navrátil, který dostal přihrávku zpoza brány, avšak ani nadvakrát neuspěl. Zhruba v polovině řádné hrací doby usedl ze sekání na trestnou lavici Perret, nicméně kohouti přesilovku nevyužili. Nejblíže ke gólu byl Bambula, jenž napálil připravený pravý beton gólmana.

Poté zahrozil Hradec. Jergl si to mířil do otevřenější obrany, Konrád ale betony utěsnil. Ve 35. minutě se hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho. Estephan našel na levém křídle Jaspera, který napálil tyč. Při následném vyloučení Klimka si do kvalitní pozice najel Perret, kterého ale zastavila olomoucká stálice v bráně. Dvě sekundy před koncem druhé části mířil Kunc těsně nad královéhradeckou bránu.

Zkraje závěrečné třetiny se na pravý kruh dostal Rašner, který rychle pálil. Poté zahrozil Hradec, když Jergl dostal přihrávku k brankovišti, ale odkrytou bránu minul. V dalším průběhu měla Mora tlak, jenže všechny rány mířily mimo tři tyče. V čase 44:19 hosté srovnali velmi kuriózním způsobem. Rána Bohumila Janka se od břevna odrazila za čáru a poté zpátky na brankoviště. Po delší diskuzi rozhodčí gól potvrdili - 2:2. Lvi rázem byli při chuti. Pavelkovu ránu z levého kruhu zastavil Konrád, olomoucký brankář pak chytil i pokus Perreta.

V 52. minutě se ke střele od modré čáry dostal Švrček, jenže Laurikainen se činil. Uběhlo jen pár sekund, když se Knotek otáčel u brankoviště, bekhendem bránu těsně netrefil. Hanáci pokračovali v aktivitě. Sirotova rána byla sražená, načež Bambula z pravého kruhu o kousek minul královéhradeckou bránu. V závěru třetí části měli domácí větší chuť. Kunc se dvacet sekund před koncem proháčkoval mezi kruhy, odkud trefil Laurikainenovu vyrážečku.

V první minutě prodloužení byl aktivnější Hradec, ale Olomouc se následně dostala do přečíslení tři na dva. Z toho pramenil faul Perreta a následná přesilovka Mory. Nahodilova otočka u brankoviště skončila jen kousek vedle zadní tyče. V poslední minutě nastavené hrací doby se do šance dostal Blain, avšak Konrád zasáhl. Následovaly tedy nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem domácí Silvester Kusko. Branislav Konrád zastavil všechny pokusy hostů a kohouti tedy slaví důležité dva body za výhru 3:2 po nájezdech.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Nezačali jsme dobře, prvních deset minut nás Hradec zatlačil a dal z toho gól. Po gólu na 1:1 se hra srovnala. Navíc jsme první třetinu vyhráli 2:1. Druhá část nám vyšla výborně. Tam jsme mohli odskočit, ale bohužel. Šance, které jsme měli, jsme neproměnili. Ve třetí třetině to bylo hodně těžké. Hradec výborně bruslí a má skvělý pohyb. Braňo tam předvedl výborné zákroky, které nám pomohly. Škoda gólu na 2:2 po standardní situaci na buly, ale ty dva body bereme všemi deseti. Dnes jsme byli všude včas, výborně jsme bruslili. Škoda, že jsme takhle nehráli na Kometě.“

Peter Frühauf (Mountfield HK): „Musíme chlapcům poděkovat za výkon, až na tu druhou třetinu to odfárali. Na něčem jsme poslední dny pracovali. Potřebovali jsme zlepšit tlak do brány, a to jsme zlepšili. Snažili jsme se nahazovat puky a clonit brankáři, z čehož jsme dali oba góly. Musím kluky pochválit za to, jak ten zápas odehráli. Tady se vždy hraje těžko, proti Olomouci je bolestivé hrát, hlavně tady. Byl to vyrovnaný zápas. Jestli jsme si ten druhý bod zasloužili my, nebo soupeř? To už je bezpředmětné. Jestli takto budeme hrát, budeme odměnění.“