Report ze zápasu LIB vs. OLO (5:2)

Bílí Tygři Liberec

5:2

(1:2, 2:0, 2:0)

Mora zažila nejlepší vstup do utkání v této sezóně! Po dvaceti vteřinách nahodil od modré čáry Anděl, kotouč se odrazil před Jakuba Navrátila, jenž dlouhým bekhendovým blafákem překonal ležícího Krále - 0:1. Ještě na konci první minuty liberecký gólman chyboval v rozehrávce, hrací předmět se následně dostal k Jakubu Sirotovi, který pohotově zvýšil - 0:2. Následně se před brankou Mory objevil Faško-Rudáš, jehož rána byla sražená do ochranné sítě. Ještě v úvodu měl zvýšení na hokejce Orsava, který si už položil gólmana, jenže Král se tentokrát vytáhl.

Liberec snížil při své první přesilovce. Tomáš Filippi přesnou střelou z mezikruží nedal Sedláčkovi šanci - 1:2. Zkraje 11. minuty se v samostatném úniku ocitl Nahodil, kterého ale lapačkou vychytal Král. Další obrovskou možnost měl celek v červených dresech o pár minut později, kdy Mareš krásně našel v mezikruží osamoceného Anděla. Pohotovou ránu prvního centra kohoutů zastavil domácí brankář. V závěru třetiny se před Sedláčkem objevil volný obránce Ivan, olomoucký muž v masce se ovšem blýskl.

Na začátku druhé třetiny hráli hosté přesilovku. Nesehráli ji špatně, jenže třetí branku nevstřelili. Ve 27. minutě našel Rychlovský před svatyní Mory volného Martina Faško-Rudáše, který dostal kotouč nad přesunujícího se Sedláčka - 2:2. V dalším oslabení Liberce se v šanci objevil Šír, před kterým byl ale kotouč tečován do ochranné sítě. Následně ale Káňa našel na levém kruhu Orsavu, dorážka Ondruška pak byla neúspěšná. Zhruba v polovině druhé části byl Bambula faulován, i tak ale stihl zakončit těsně vedle zadní tyče.

V další olomoucké přesilovce zamířil Kusko těsně nad břevno. Následně se Mora prezentovala rychlou kombinací, na jejíž konci se ocitl tvrdě pálící Káňa, avšak Král zakročil ramenem. Ve 33. minutě měli Olomoučtí tři obrovské šance hned po sobě! Ondrušek z levého kruhu trefil Krále, na kterém si zuby vylámali také Orsava s Bambulou. Poté se ale domácí potřetí radovali. Na konci rychlé akce byl reprezentační útočník Oscar Flynn - 3:2. V závěru prostředního dějství hrál tým z Hané oslabení, to ale přečkal na výbornou.

Vstup do poslední třetiny se lépe povedl Severočechům. Na začátku 42. minuty se dopředu po pravém křídle prodral Adam Najman, který propasíroval touš za Sedláčka - 4:2. Posléze se znovu do šancí dostali kohouti. Navrátil nejprve pálil k zadní tyči, Král ale zakročil betonem. Následně stejný hráč svou ránu zápěstím umístil do připravené lapačky. V polovině závěrečného dějství zamířil do úniku domácí bek Budík, bekhendovou kličku mu ale pokryl Sedláček.

Po vyloučení Filippiho hrála Olomouc další početní výhodu. Navrátil v ní z levého kruhu trefil tyč, následně napálil vyrážečku Krále. O chvíli později se dělovkou prezentoval Orsava, ani tentokrát to nevyšlo. Definitivní uklidnění na hokejky Bílých Tygrů dodal Jaroslav Vlach, jenž usměrnil puk do prázdné branky - 5:2. V závěru se ještě jednou připomněl aktivní Navrátil, kterému ale druhá branka v utkání souzena nebyla. Celý zápas snad i podtrhla další olomoucká tyč v závěru. Kohoutům nestačila ani jasná střelecká převaha, na branku soupeře vyslali dvakrát více pokusů. Výsledné skóre? 2:5 z pohledu Mory.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Do zápasu jsme vstoupili šíleně a soupeř nás v první minutě přehrál. Dostali jsme dvě branky, což je samozřejmě nejhorší začátek utkání, jaký si může člověk přát. Poté jsme trochu šlapali do kopce. Byli jsme ale trpěliví a pokaždé, když jsme něco podělali, zachránil to mladík v naší brance. Jemu patří největší dík.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Výborně jsme začali. V první třetině jsme si vytvořili hodně šancí, které jsme neproměnili. Naše fauly pak dostaly domácí do hry. Ve druhé části jsme nehráli špatně, ale udělali jsme dvě chyby, Liberec nás potrestal. Tak začala i třetí třetina. Udělali jsme chybu a Liberec využil přečíslení, která měl. Dnes jsme si vytvořili hodně vyložených šancí, které jsme ale nedali. To nás stálo zápas.“