Report ze zápasu OLO vs. MBL (7:1)

7:1

(0:0, 5:1, 2:0)

BK Mladá Boleslav

Úvodní perioda byla na obou stranách poněkud rozpačitá. Přesto si však Mora vytvořila pár šancí, v té největší pálil Jan Knotek z brankoviště k tyči, odražený kotouč navíc dorážel ze slotu připravený Lukáš Anděl, ale ani tentokrát nedostali domácí fanoušci prostor pro gólové oslavy. Růžička totiž zasáhl ramenem a až do odchodu do šaten držel bezbrankový stav.

Pytel s góly se roztrhl ve 25. minutě, kdy během pouhých čtyřiadvaceti sekund vstřelila Olomouc hned dvě trefy. Po souboji u mantinelu odklouzal puk až na modrou čáru, kde se ho chopil obránce Adam Rutar a skrytým nahozením zasáhl volný prostor u vzdálenější tyče. Skvělou práci přitom odvedl projíždějící Rok Macuh, přes něhož brankář moc neviděl. Bleskurychlé navýšení obstaral střílející Alex Rašner, jeho projektil tečoval mezi kruhy Lukáš Nahodil tak šikovně, že zakončil přesně mezi betony Jana Růžičky.

Do dvou minut ale přišla kontaktní trefa na druhé straně. Ondřej Roman našel z levého kruhu hokejku Filipa Krivošíka, který zakončil z blízkosti přesně do sítě. Ovšem gól byl nakonec připsán Romanovi. Celé situaci ještě předcházelo posunutí olomoucké klece, a tak muselo branku posvětit i video. Mora si ale po necelých dvaceti sekundách vzala dvougólové vedení zpět na svou stranu. Mladá Boleslav pykala za vyhození kotouče. Jakub Navrátil našel u levé tyče postaveného Silvestera Kuska, jenž svižným pasem vybídl k zakončení do odkryté klece Michala Kunce.

Bruslaři sáhli po třetí inkasované trefě k výměně brankářů. Jana Růžičku sice nahradil Filip Novotný, ale gólovou mašinu se jménem Olomouc nedokázal zastavit. Hosté se znovu provinili nedovoleným zákrokem, tentokrát si ale nechal kotouč na své holi Jakub Navrátil, od modré čáry vybruslil mezi kruhy a milimetrovou ranou vymetl prostor pod horní tyčkou. Hra v početní převaze Hanákům svědčila a dokázali se prosadit i při signalizovaném vyloučení. Jan Švrček vypálil neposedný kotouč z pravého kruhu nekompromisně do vzdálenější šibenice a Mora vedla už rozdílem čtyř branek.

Své ofenzivní choutky ukázal na začátku závěrečné periody Jakub Sirota, nejdříve zavezl kotouč až do útočného pásma, kde na sebe navázal obránce soupeře a nádhernou zadovkou oslovil mezi kruhy volného Jana Bambulu, jehož střela z první zamířila nejprve do nohy blokujícího hráče, ale následně se kus černé gumy odrazil přesně mezi betony bezmocného Filipa Novotného. Na druhé straně mohl zareagovat unikající Pavol Skalický, jenže v souboji jeden na jednoho na Konráda nevyzrál.

Ještě veseleji bylo v 54. minutě, kdy Hanáci unikli do přečíslení dvou proti jednomu, které chladnokrevně proměnili. Lukáš Klimek prohodil beka Mladé Boleslavi povedenou žabičkou a Jakub Orsava v pokleku vypálil nekompromisně za záda přesouvajícího se Novotného. Zbytek utkání se odehrával podle hanáckých not, sedmigólový koncert nakonec vynesl domácím vítězství 7:1 a zisk tří bodů do tabulky.

Jan Tomajko (HC Olomouc):​ „Po Liberci jsme se snažili hrát hodně zezadu, chtěli jsme, aby Boleslav neměla tolik přečíslení, co na nás šlo minulý zápas. Vedení 2:0 pro nás bylo takové uklidnění, pak jsme dostali na 1:2, myslím si, že třetí gól to ale rozhodnul. Potom jsme už hráli dobře, a hlavně v klidu. Začátek zápasu byl z naší strany nervózní.“

Richard Král (BK Mladá Boleslav):​ „První třetina vyrovnaná, možná domácí byli o fous opticky lepší, ale ani na jedné straně vyložené šance nebyly. Ve druhé třetině do té doby, než nám tam spadla dvě nahození od modré čáry, to byl slušný výkon. Bohužel pak se to na nás samozřejmě podepsalo, ještě jsme se dostali na kontakt 2:1, pak jsme bohužel hned udělali tu chybu, že jsme vyhodili kotouč ven, měli jsme oslabení a dostali třetí gól. Od té doby byli domácí lepší a zaslouženě zápas vyhráli.“