Report ze zápasu LIT vs. OLO (4:1)

HC Verva Litvínov

4:1

(0:0, 3:0, 1:1)

Na začátku utkání hráli kohouti přesilovku. V ní posunul Sirota kotouč na Kuska, jehož zakončení na lapačku zastavil Zajíček. V 5. minutě Kirk šikovně prostrčil kotouč na Abdula, který na výborného Branislava Konráda nevyzrál. Posléze si oba celky zahrály početní výhody. Při přesilovce Hanáků znovu došlo na spolupráci mezi Sirotou a Kuskem, druhý jmenovaný ale poslal kotouč jen do vnější konstrukce brány.

Konrád se činil i proti šanci Ondřeje Kašeho, načež Urban pálil z mezikruží, avšak obránce Mory poslal kotouč do ochranné sítě. Ve 14. minutě se šikovnou střelou z pravého kruhu připomněl Rutar, který v utkání s Litvínovem znovu vypomohl v útoku. Následně se ale musel mít na pozoru Konrád, který vyjel proti Kudrnovi a naštěstí byl u kotouče o chvíli rychleji než litvínovský forvard. V závěru úvodního dějství měl po zaváhání v olomoucké rozehrávce velkou šanci Ondřej Kaše, bývalý hráč NHL ovšem nechal vyniknout Konrádovu vyrážečku.

Zkraje druhé třetiny operoval před hostující klecí Hlava, avšak z gólu se neradoval. Následně se do možnosti probila také Mora. Anděl se protáhl po levém křídle a poté vybídl mezi kruhy Menšíka, jenž ale prostor u bližší tyče nenašel. Následně ale Anděl fauloval, tudíž na Litvínov čekala další přesilová hra. Verva se dostala do vedení ve 28. minutě, kdy Abdul připravil kotouč Janisi Jaksovi, jehož projektil zapadl nad Konrádův beton - 1:0.

O čtyři minuty později našel Abdul perfektní zadovkou Jíchu, kterého sice Konrád vychytal, ale na Litvínov čekala další přesilovka, která posléze byla dokonce dvojnásobná. Těžké chvíle Konrád přečkal, dva tvrdé pokusy lotyšského beka Jakse zachytil. Ve 36. minutě zaváhal při rozehrávce Švrček. Puku se tak zmocnil Abdul, který krásným stříleným pasem našel připravenou hokejku Petra Koblasy - 2:0. Další komplikace nastala pro Olomouc na konci druhé třetiny, za faul na Davida Kašeho byl do konce utkání vyloučen Orsava. Verva se prosadila ještě na konci třetiny. Petr Koblasa překonal ležícího Konráda kousek před brankovištěm - 3:0.

Úvodní pasáž třetí dvacetiminutovky probíhala bez výraznějších šancí, ačkoliv na trestnou lavici postupně usedali domácí Jurčík, Havelka i hostující Bambula. Zhruba v polovině třetí části se mezi obránci Vervy proháčkoval Anděl, který byl nedovoleně zastaven Jaksem. Následnou přesilovku kohouti nesehráli špatně, avšak dvě tvrdé Řezníčkovy rány zastavil Zajíček. Dvě sekundy před koncem početní výhody ale u brankoviště skvěle zapracoval Silvester Kusko, rázem to tedy bylo o dvě branky - 3:1.

Snížení kohouty nastartovalo, také v následujících vteřinách byli svěřenci Jana Tomajka aktivnější. Navrátil tečoval střelu od modré čáry těsně vedle, následná pohotová rána olomoucké osmaosmdesátky skončila v moci gólmana. Rovnou po buly posléze pálil Řezníček, na tyč zazvonil při nahození od modré čáry Škůrek. V úplném závěru hrála Mora bez brankáře. V útočné třetině si vytvořila velký tlak, ale projektilům Řezníčka či Káni Zajíček odolal. V posledních sekundách ještě domácí přidali pojistku do prázdné brány, poslední slovo měl Andrej Kudrna - 4:1.

Karel Mlejnek (HC Verva Litvínov): „Výhra proti organizovanému, hodně tvrdě a důsledně hrajícímu soupeři je pro nás povzbuzením. Hlavně v úvodu jsme předvedli diametrálně odlišný výkon od zápasů venku. V cestě nám stál brankář hostů, v první třetině nám vychytal tři góly. Trošku nás mrzí závěr utkání, kdy jsme nakoupili tři oslabení, toho se musíme vyvarovat.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Vypadli nám někteří hráči těsně před zápasem. Sestava tak nebyla taková, jakou bychom chtěli. Nehráli jsme špatně, ale ve druhé třetině jsme měli hodně oslabení, druhý i třetí gól domácích rozhodl. Ve třetí třetině jsme hráli nejlíp z celého zápasu, bohužel své příležitosti jsme nevyužili.“