Report ze zápasu KLA vs. OLO (2:3)

Rytíři Kladno

2:3

(1:2, 1:1, 0:0 )

Samotný začátek utkání byl poměrně opatrný, ale zkraje 9. minuty se to z obou stran pořádně rozjelo. Skóre otevřel Richard Jarůšek, který se zpoza brány dostal před Konráda a pohotovou střelou jej propálil - 1:0. Uběhlo ovšem jen pár vteřin a rázem bylo srovnáno! Daniel Ministr, jenž v této sezóně hrál své první utkání v olomouckém dresu, se nádherně prosmýkl po levém křídle, načež před brankovištěm vybídl rychle pálícího Matouše Menšíka - 1:1. Posléze se střelou od modré čáry připomněl Švrček, brankář Mitens byl pozorný.

Ve 13. minutě Branislav Konrád zaváhal s rozehrávkou, o chvíli později se tak před něj dostal Procházka, který se z gólu neradoval. Záhy byl aktivní legendární Jaromír Jágr, jehož nebezpečnou přihrávku k brankovišti spoluhráč promáchl. Zahrozil i Sirota, Mitens ovšem prostor mezi rukou a tělem pohlídal. V 16. minutě se zaskvěl Konrád, který fantasticky vytáhl Smoleňákovu dorážku po střele Tralmakse. Činil se ale také Lotyš na druhé straně, když zlikvidoval zakončení Macuha z mezikruží. Poslední slovo v první třetině měli Hanáci. Orsava se rychle před bránou zorientoval a skvěle posunul kotouč na dorážejícího Silvestera Kuska - 1:2.

Na začátku druhé třetiny byli aktivnější Hanáci. Orsava se dostával před bránu, pokus o bekhendovou kličku mu ovšem nevyšel. Na druhé straně se kotouče zmocnil Klepiš, který ale minul Konrádovu klec. Po následném vyloučení Klepiše hráli kohouti první přesilovku v utkání, jenže hned na jejím začátku si nepohlídali dvojici Bláha - Melka. Posléze měli velké štěstí, že druhý jmenovaný nezakončil. V početní výhodě se do šance dostal Ministr, olomoucký mladík zamířil do masky kladenského gólmana. Velkou šanci Rytířů měl ve 29. minutě Jarůšek. Zkušený útočník provedl samostatný únik téměř dokonale, nakonec ale naštěstí pro Moru zazvonil na horní tyč.

Po zbytečném zákroku Nemčíka hrála Olomouc další přesilovku. V ní se zajímavou střelou od modré čáry připomněl Sirota. I na konci druhé části se do úniku dostal Melka, jenž se opět pokusil o bekhendovou kličku, nicméně Konrád vložil svou hokejku přímo na puk. O pár sekund později se tak kohouti potřetí prosadili. Jakub Sirota ještě ve střední třetině nabral ohromnou rychlost, díky které se dostal až před Mitense, načež touš propasíroval za čáru - 1:3. V závěru periody ale Kladno využilo přesilovku. Klepišova rána skončila na tyči, před brankovištěm byl však dostatečně pohotový Deven Sideroff - 2:3.

První větší šanci ve třetí třetině měl Jágr, který těsně před Konrádem tečoval nahození z levé strany. Puk po zásahu kladenské osmašedesátky zapadl těsně vedle tyče. Následně už Konrád musel zasahovat. Klepiš vybídl Ticháčka, jehož projektil slovenský gólman vyrazil ramenem. Na druhé straně měl Mitens velké problémy se zakončením Macuha. Poté se sám před bránou objevil Navrátil, při bekhendové kličce se mu ale nepovedlo zvednout puk nad ležícího brankáře.

V 50. minutě usedl na trestnou lavici Martenet, tudíž na Moru čekala třetí přesilovka v zápase. V početní výhodě vybídl Orsava mezi kruhy stojícího Bambulu, jehož ránu ale celek v modrých dresech srazil. Zhruba šest minut před sirénou pálil z mezikruží Jágr, Konrád však jistě zakročil. Následně se Hanáci museli bránit v oslabení, avšak Rytíři se do větší možnosti nedostali. Slováčkovu střelu si pokryl Konrád, pak už to Středočeši zkusili bez brankáře. Na konci 59. minuty se na pravém kruhu objevil Tralmaks zcela volný, olomoucký gólman se však zaskvěl dalším perfektním zákrokem. Závěrečné sekundy už Olomouc přečkala, z kladenského ledu tak veze důležité tři body.

Pavel Skrbek (Rytíři Kladno): „Nám se v utkání podařilo jít do vedení, bohužel jsme vedli asi dvacet sekund. Soupeř po naší chybě skóroval a o několik minut později jsme ztratili i ten stav 1:1. Ve druhé třetině jsme si vytvořili několik šancí, měli jsme tlak, ale udělali jsme fauly, které by neměly být. Ztratili jsme momentum. Ve třetí části už to bylo takové dobývání olomoucké branky, další gól tam nepadl a bohužel jsme prohráli další zápas.“

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Věděli jsme, že to jednoduchý zápas nebude. Soupeř šel do vedení, pak byly šance na jedné i druhé straně. Hned jsme se vrátili do zápasu, což bylo skvělé. Ve druhé třetině jsme měli možnosti přesilových her, ale soupeř měl vyložené šance, ovšem skvělý brankář nás podržel. Poté jsme odskočili o ty dva góly, ale v oslabení jsme po silném tlaku inkasovali. Stále to nechávalo zápas otevřené. Třetí třetina byla o tom, že jsme to vydřeli. Chtěli jsme ty body urvat, každý hráč ze sebe vydal všechno.“