Report ze zápasu OLO vs. CEB (3:2)

3:2sn

(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Banes Motor České Budějovice

České Budějovice vkročily do utkání výborně. Už po pár sekundách se po pravém křídle protáhl dopředu Gulaš, který vybídl mezi kruhy najetého Jana Ordoše, jenž trefil horní růžek - 0:1. Mora se dlouho nemohla dostat do tempa, ale přece jen si jedno kvalitní zakončení vytvořila, když Kusko pálil z pravého kruhu do betonu připraveného Hrachoviny. Následně krátce po sobě na trestnou lavici usedli Ondrušek s Rutarem, tudíž Motor hrál minutovou přesilovku pět na tři.

Na začátku početní výhody vypálil Kubík těsně nad horní tyč. Posléze ale výtečnou práci odvedl Ondrušek, který se zrovna vracel z trestné lavice. Olomoucký kapitán pošetřil u mantinelu několik cenných vteřin. V následném střídání právě Ondrušek usměrnil svou dělovku těsně vedle brány. Na konci třetiny pak zahrozil po pěkné akci Menšíka spoluhráč Klimek, který ale nechal vyniknout Hrachovinovu lapačku.

Ve druhé třetině fanoušci na obou stranách dlouho na šance čekali. Ve 27. minutě se před bránu dostával Beránek, nicméně naprosto výborně si v defenzívě počínal Ministr. Podobnou možnost měl na opačné straně kluziště Nahodil, kterého ovšem čistě zastavil Štencel. Zhruba v polovině periody se k ráně dostal Kubík, následně před Konrádovou klecí vznikla strkanice mezi Švrčkem a Beránkem.

Velkou možnost měl Motor hned posléze. Gulaš posunul kotouč na levou stranu Vopelkovi, kterého ale výborně vychytal Konrád. Na konci 33. minuty se kohouti dočkali srovnání! Sirota parádní přihrávkou našel mezi kruhy Lukáše Klimka, zkušený útočník následně vymetl šibenici - 1:1. Velkou šanci měla Mora i o čtyři minuty později, když Klimek vybídl Rutara, který těsně přestřelil. Spokojenější ale po čtyřiceti minutách byli Jihočeši. Milan Gulaš se proháčkoval mezi obranou Mory a následně poslal kotouč přesně pod břevno - 1:2.

Velkou šanci měl zkraje třetí periody Anděl, který po střele Macuha zůstal úplně volný před bránou. Hrachovinu si už položil, jenže touš nezvedl přes jeho beton. Zhruba o minutu později ale měl velkou možnost také Motor. Ordoš se mezi zadáky Mory ladně protáhl, těsně před Konrádem ale klec přestřelil. Vyrovnat mohli kohouti ve 47. minutě, kdy Anděl posunul puk na Navrátila. Nejproduktivnější hráč Hanáků však trefil tyč.

Ve druhé polovině třetí třetiny domácí i díky přesilovce tlačili. Následně se k ráně od modré čáry dostal Bambula, avšak Hrachovina zasahovat nemusel. Dvě minuty před sirénou Olomouc odvolala brankáře. Měla obrovský tlak, ze kterého pramenila i vstřelená branka, jenže Klimek touš poslal do sítě vysokou holí. Osmnáct vteřin před vypršením času ale v plecharéně přece jen propukla radost, když krásnou a přesnou střelu z levého kruhu vyslal Lukáš Nahodil - 2:2.

V prodloužení se celek z Hané musel bránit dvěma českobudějovickým přesilovkám, těžké chvíle ovšem ustál na výbornou. Nájezdy otevřel gólem Štencel, nicméně okamžitě odpověděl Kusko. Následně se po výborných zákrocích Branislava Konráda prosadili pouze Jakub Navrátil s Jakubem Orsavou. Mora tak bere důležité dva body!

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Nezačali jsme moc dobře, prohrávali jsme 0:1 po prvním střídání. Než jsme se z toho dostali, trvalo to deset minut. Budějovice byly silnější v soubojích, těžko jsme se prosazovali. Když jsme vyrovnali na 1:1, bylo to vyrovnané utkání. Koncovka druhé třetiny se nám ale nepovedla. Ve třetí třetině jsme tam měli dvě šance, které bychom měli proměňovat. Bohužel jsme je nedali. Braňo nás podržel, držel nás ve hře až do konce, díky tomu jsme mohli vyrovnat na 2:2.“

Ladislav Čihák (Banes Motor České Budějovice): „Myslím si, že jsme odehráli velice slušné utkání. Nepouštěli jsme Olomouc do větších šancí. Kluci to opravdu odmakali, jen nás mrzí chyba, kdy jsme neposunuli puk, nezblokovali jsme to a dostali jsme na 2:2. Tým dnes šlapal neskutečným způsobem. Mrzí nás to, byli jsme blízko, ale musíme poblahopřát soupeři, že to vyrovnal. V nájezdech byl šťastnější.“