Report ze zápasu TRI vs. OLO (6:1)

HC Oceláři Třinec

6:1

(1:0, 5:0, 0:1)

Jan Bambula se po návratu z Beijer Hockey Games chtěl blýsknout také v olomouckých barvách, ovšem skvělou šanci z první minuty ve vstřelenou branku neproměnil. Po výměně puku s Lukášem Klimkem pálil Lukáš Nahodil pouze těsně vedle pravé tyče. O pár minut později stála olomoucká dvaasedmdesátka opět u velké příležitosti, nicméně proti střele z ideální pozice Kacetl vytáhl pohotový zákrok.

Příležitosti se dočkali také domácí hráči, když odraženou střelu Mariana Adámka umístil Marko Daňo do brankové konstrukce, přesto byla Olomouc aktivnějším celkem. Vše se změnilo až v čase 15:09, kdy Daniel Kurovský z bezprostřední blízkosti gólmana Mory šikovně zametl puk pod horní tyč.

Do druhé třetiny kohouti nevstoupili vůbec dobře. Už po dvaceti sekundách Daniel Voženílek posunul kotouč na modrou čáru, odkud Adam Smith tvrdou pumelicí propálil vše, co mu stálo v cestě. Za dalších 18 vteřin Marko Daňo zastavil olomoucký útok a okamžitě vyslal Daniela Kurovského do protiakce. Pětadvacetiletý forvard si šikovně obhodil napadajícího zadáka a zamířil do volné mezírky pod Sedláčkovou vyrážečkou.

Odpovědět mohl Dalibor Řezníček, jenomže po křižném pasu našel jen připravený beton strážce domácí svatyně. V polovině utkání pobídl Martin Růžička dobře postaveného Marka Daňa v levém kruhu. Slovenský tahoun ránou z první předčasně ukončil oslabení Hanáků. Zanedlouho se štěstí přiklonilo také na stranu Daniela Voženílka, jenž dalším gólem vyhnal Jakuba Sedláčka z branky.

Bohužel ani Branislav Konrád čistý štít dlouho neudržel. Samostatný únik Libora Hudáčka sice zneškodnil, avšak na střelu pod víko po krásné individuální akci Daniela Voženílka byl krátký. Skóre ještě mohl mírnit Lukáš Anděl, přihrávka na něj do prostoru mezi kruhy ale nebyla přesná.

Třetí třetinu Olomouc i přes nepříznivý stav zahájila velmi odhodlaně. Rychlou souhru ve středním pásmu se snažil zakončit Jakub Orsava, nicméně jeho pokus šel nad klec Ocelářů. V čase 42:47 se červenobílí konečně prosadili. Nahození Jakuba Siroty od modré čáry chytře tečoval Jakub Navrátil mimo dosah soupeřova gólmana. V závěru hry ještě hráli svěřenci Jana Tomajka přesilovku proti třem. Po kombinaci na zadním mantinelu pálil z pravého kruhu Karel Plášek, nicméně Kacetl jeho ránu vytěsnil ramenem.

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): „Do zápasu jsme se těžko dostávali. V prvních deseti minutách byla Olomouc lepší, měla šance. A to v situacích, na které jsme naše hráče upozorňovali. Bylo důležité, že jsme se dostali do vedení, což nás uklidnilo. V šatně jsme si ale řekli, že takhle hrát dál nechceme. Zvýšili jsme nasazení a intenzitu. Druhá třetina od nás byla velmi kvalitní, i když i tam byla okénka. Každé střídání musíme hrát tak, aby byl náš výkon opravdu kvalitní.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Dobře jsme začali, první třetinu jsme odehráli výborně. Škoda toho inkasovaného gólu. Zápas pak rozhodla první minuta druhé třetiny, kdy jsme dostali dva rychlé góly. Pak jsme inkasovali další tři. Nějaké šance jsme měli, musíme ale hrát lépe defenzivně. Proti Třinci nemůžeme dělat tolik chyb v obraně. Na konci jsme dali aspoň jeden gól. Musíme se dobře nachystat na další zápas.“