Report ze zápasu OLO vs. SPA (2:4)

2:4

(1:1, 0:1, 1:2)

HC Sparta Praha

Na začátku utkání byli domácí aktivní. Macuh se otáčel u brankoviště, posunul kotouč na Navrátila, kterého ale vychytal Kořenář. O pár sekund později ale měla šanci také Sparta. Moravčík se objevil sám na levém kruhu, Konrád však bleskově touš vykopl levým betonem. V 9. minutě se před bránou Olomouce objevil Řepík, Konrád sice zasáhl, ale o pár sekund později už inkasoval, když Formanovu přihrávku dostal z levého kruhu do sítě Aaron Irving - 0:1.

V čase 10:49 ale bylo srovnáno! Lukáš Anděl byl před sparťanským brankovištěm dostatečně důrazný a Kořenáře překonal - 1:1. Posléze si ale Mora musela dávat pozor na dorážejícího Buchteleho, který klec Hanáků netrefil. Následně se však do šance po kombinaci mezi Bambulou a Klimkem dostával Ondrušek, olomoucký kapitán mnoho prostoru k zakončení neměl. Na konci úvodního dějství Sparta nevyužila přesilovku, do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Na začátku druhé třetiny se na větší šance na obou stranách čekalo. Hanáci však byli aktivní a neustále se tlačili před sparťanského brankáře. Ve 32. minutě vybídl Kusko před Kořenářem útočníka Musila, kterého ale hostující gólman vychytal. Následně hráli kohouti první přesilovku. Plášek v ní z pravého kruhu netrefil kotouč dobře, následně Macuh tečoval těsně vedle zadní tyče.

Další přesilovku hrála Olomouc ve 37. minutě, kdy na trestnou lavici usedl Forman. Velkou šanci vytvořil Bambula pro Nahodila, který ale zamířil jen do tyče Kořenářovy klece. Po skončení oslabení Sparta trestala. Po olomoucké chybě si našel puk Michal Řepík, hostující kapitán jej pak dopravil do sítě - 1:2. O pár sekund později dostali hosté kotouč do sítě znovu, ale Sobotka jej tam kopnul bruslí, což potvrdili rozhodčí po přezkoumání celé situace.

Aktivnější vstup do třetí třetiny měla Sparta, Mozíkova rána z kruhu se ale neujala. Posléze do protiútoku vyrazili Olomoučtí a hned se radovali z vyrovnání. Po střele Pláška se černá guma odrazila před Lukáše Anděla, jenž podruhé v utkání skóroval - 2:2. Následně se na obou stranách začalo vylučovat. Nejprve na trestnou lavici usedl Kassian a v olomoucké přesilovce měl velkou šanci Kusko, jenže bránu o kousek minul. Následně už ale hráli početní výhodu hosté.

Do šance se dostával Sobotka, ale před prázdnou bránou promáchl. Poté ale skóroval Kryštof Hrabík, který poslal kotouč přesně pod břevno a hosté znovu vedli - 2:3. V závěru to Olomouc zkusila bez brankáře, jenže v útočné třetině se pořádně nemohla udržet. Definitivní rozhodnutí nakonec přinesla branka Miroslava Formana do prázdné klece - 2:4.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Byl to dobrý zápas. Připravili jsme se na to, byl to boj. Jedna dvě chybičky tam byly, v první třetině jsme tam nevyhodili puk a soupeř se dostal do vedení, ale hned jsme se dostali nazpět. Postupně se zvedala i atmosféra a diváci nás do toho dostali. Ve druhé třetině tam byly emoce, souboje, prostě to byl boj o každý kousek ledu. Měli jsme dvě velké šance a jedno břevno v přesilovce. Pak jsme si nepomohli tou chybičkou, která se stane, je to součást hokeje. Tím, že jsme to ve třetí třetině srovnali, zápas byl otevřený. Měli jsme možnost přesilové hry, měli jsme to na hokejkách, ale nepadlo to tam. Při třetím gólu Sparty nás soupeř přetlačil v obranném pásmu, byl tam velmi silný... Skvělý zápas, skvělá atmosféra a gratuluji soupeři.“

Pavel Gross (HC Sparta Praha): „Jsme rádi, že jsme tady vyhráli. Výkon byl oproti zápasu s Plzní zlepšený. My se díváme na formy mančaftů a víme, že Olomouc je v posledních zápasech doma nejlepší mužstvo v lize. Silný a nepříjemný mančaft, který bruslí a soupeři moc času nedá. Olomouc je silná na puku, na což jsme byli dobře připravení. Viděli jsme krásný zápas z hlediska nasazení a úsilí z obou stran. I emoce k tomu patří, byl to takový nádech před play-off.“