Report ze zápasu OLO vs. VIT (1:2)

1:2

(0:1, 0:1, 1:0)

HC Vítkovice Ridera

Začátek utkání byl z obou stran velice opatrný. V 5. minutě se připomněl olomoucký Sirota, jehož ránu vyrazil Klimeš lapačkou. O chvíli později tvrdě vypálili Rašner i hostující Auvitu, přičemž před bránou těsně nad břevno tečoval Fridrich. Při vyloučení Ondruška měl velkou šanci v oslabení Knotek, který získal kotouč, avšak těsně netrefil klec. V 10. minutě musel Konrád zasáhnout proti střele Peterka, ale skóre se neměnilo.

Následně měli možnost domácí. Navrátil se dostal do útočného pásma, kde mezi kruhy vybídl Anděla, jenž těsně minul. Zhruba pět minut před sirénou se do velké šance dostal vítkovický Jeřábek, vytáhlý obránce ale svatyni Mory netrefil. V čase 17:25 se poprvé měnil stav. Ostravané využili svou druhou početní výhodu v zápase, Percyho ránu doklepl do brány Rihards Bukarts - 0:1. Následně měl šanci Raskob, v závěru třetiny pálil mimo tři tyče Knotek.

Zkraje druhé části se hosté prosadili podruhé. Zdráhalovu přihrávku si na levém kruhu našel Marcel Barinka, který Konráda propálil - 0:2. Poté ale měli několik šancí kohouti. Sirotu výtečně vychytal Klimeš, vítkovický gólman si poradil také s možnostmi Kucsery a Orsavy. Následovaly přesilovky na obou stranách, ale gólu se diváci v plecharéně nedočkali. Krátce po skončení vítkovického oslabení se do úniku dostal Rihards Bukarts, lotyšský útočník ale mezírku mezi Konrádovými betony nenašel.

Útočník hostů s číslem 13 na zádech ale následně usedl na trestnou lavici. V přesilovce se Mora nemohla dostat do většího tlaku, od modré čáry to tak zkusil Sirota, jehož rána byla tečována nad branku. Ve 33. minutě se do velké šance dostali Hanáci. Knotek v přečíslení dvou na jednoho vzal zakončení na sebe, ale skvěle chytajícího Klimeše neprostřelil. Tři minuty před sirénou se připomněl Roberts Bukarts, jehož teč si Konrád pohlídal. V závěru třetiny zasahoval jeho protějšek, když se do šance dostávali Nahodil s Orsavou.

Začátek třetí části se kohoutům příliš nevydařil, poněvadž šance měly Vítkovice. Mikušovu ránu od modré čáry vyrazil Konrád ramenem, načež musel dávat pozor při zakončení Přibyla, který ale o kousek bránu netrefil. Olomouc pak střídala ve chvíli, kdy se na levém křídle objevil Zdráhal, ale slovenský brankář ve službách Mory byl pozorný. Stejně tomu bylo i při vítkovickém přečíslení, které táhl Peterek.

V 51. minutě ale rozhodčí vyloučili Prčíka a kohouti přesilovku využili! Jakub Navrátil dostal přihrávku na levý kruh, odkud se prudkou střelou k zadní tyči nemýlil - 1:2. Hanáci se následně zvedli, Orsavovo zakončení si ale pohlídal Klimeš. Čtyři minuty před koncem třetí části zahrozil Plášek a poté měla Mora obrovský tlak. V 59. minutě, už při hře bez brankáře, tečoval Navrátil kotouč pouze do přesunujícího se Klimeše. Domácí ale už vyrovnat nestihli, a proto tři body berou hosté.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Nezačali jsme úplně dobře a po brzké brance ve druhé třetině jsme prohrávali už 0:2. Trošku to s námi zacloumalo. Vítkovice měly první polovinu zápasu lepší reakce, byly všude o krok dříve a my měli problémy. Navíc výborně bránili a těžko jsme se přes ně prosazovali. Náš gól na 1:2 už přišel poměrně pozdě, měli jsme se prosadit dříve, šance jsme na to měli. Sice jsme se ještě snažili srovnat, ale bohužel se to nepovedlo. Byli jsme málo pohotoví v útočném pásmu a situace někdy přehrávali. Potom už se to uzavře a je těžké se tam dostat. Navíc jsme se nedostávali ani k dorážkám. Byl to hodně těžký zápas a bohužel z něj nemáme žádný bod.“

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): „Jako první bych chtěl poděkovat hráčům za velkou bojovnost a obětavost v zápase, odehráli jsme velmi solidní utkání. Dále bych chtěl poděkovat fanouškům obou týmů, protože tu byla výborná kulisa. Samozřejmě díky patří obzvlášť našim fanouškům, že nás přijeli podpořit v tak hojném počtu. Jsem rád, že jsme se jim za to odvděčili plným bodovým ziskem. Zápas jsme odehráli přesně tak, jak bychom se chtěli prezentovat.“