Report ze zápasu PLZ vs. OLO (8:0)

HC Škoda Plzeň

8:0

(1:0, 2:0, 5:0 )

Hned v úvodu se domácí dostali do přečíslení, které ovšem nevyřešili gólově. Vzápětí se rána od modré čáry navrátilci do sestavy Škůrkovi sice moc nepovedla, volný kotouč si ovšem našel Menšík, jehož střela z otočky zamířila těsně vedle. O chvíli později tvrdě pálil Švrček, Pavlát ale dělovku zkušeného obránce vyrazil. Zkraje 5. minuty našel Káňa v mezikruží Navrátila, který si povyjel před brankoviště, ale jeho bekhendovou kličku Pavlát zastavil.

Šanci měl také Nahodil, po dlouhém forehandovém blafáku se ale hosté neradovali. Aktivně si počínal i Bambula, jenž se nejprve dostal ke střele po odrazu kotouče od mantinelu a následně pálil od modré čáry, přičemž jeho pobídku tečoval do připraveného Pavláta Musil. V čase 9:39 měli domácí ponechanou výhodu, kterou využili. Holešinský vybídl na pravém kruhu Ondřeje Matýse, který procedil kotouč pod přesunujícím se Sedláčkem - 1:0. Olomouc ale pokračovala v aktivitě. Macuhova střela zapadla těsně vedle, dorážejícímu Bambulovi chybělo i štěstí. Po vyloučení Hrabíka hrála Mora přesilovku, tu ovšem nevyužila. V závěru třetiny vychytal Sedláček z mezikruží pálícího Lva.

Na začátku prostředního dějství však zahrozila Plzeň. Přihrávku do tandemu dostal Soukup, který pořádně protáhl brankáře Sedláčka. Ve 23. minutě vedla Škoda o dvě branky. Od obránce Škůrka se černá guma odrazila před Aleksiho Rekonena, jemuž se bekhendové zakončení povedlo - 2:0. Mora mohla odpovědět. Hnala se do přečíslení tří proti dvěma, avšak ránu Bambuly vyrazil domácí gólman. Ačkoliv Olomouc měla v první polovině klání několik šancí, branky dávali pouze Západočeši. Přihrávku Söderlunda si před brankovištěm našel Miroslav Indrák, který se rychle otočil a poslal puk před prázdnou klec. Tam si kotouč nešťastně srazil za čáru olomoucký Knotek - 3:0.

Do hry se mohli Moravané dostat při vyloučení Kvasničky. Ondruškovu ránu od modré čáry tečoval těsně před bránou Knotek mimo tři tyče. Ve 34. minutě perfektně vybídl Nahodil spoluhráče Navrátila, kterého vychytal Pavlát koncem hokejky. Následně měli hosté velký tlak, ze kterého pramenila rána Klimka. Při následném přerušení si plzeňská střídačka vyžádala oddechový čas, při kterém se uklidnila. V závěru třetiny nebezpečně střílel Lev. Poté hrála Plzeň přesilovku, při které protáhl Sedláčka Rekonen. Další gól už ale ve druhé části nepadl.

Zkraje třetí třetiny Škoda dohrávala přesilovku, na kterou ihned navázala početní výhodou další. V ní se podruhé v utkání do střelecké listiny zapsal Ondřej Matýs, jenž obkroužil bránu a dovezl touš za čáru - 4:0. Poté už průběžný stav na Hanáky dolehl, při vyloučení Dujsíka se totiž do šance nedostali. Plzni naopak spadlo do branky téměř vše, na co sáhla. Ve 46. minutě nahodil puk na olomouckou svatyni Petr Zámorský a rázem to bylo o pět branek - 5:0. O chvíli později se radoval před brankou dostatečně důrazný Kryštof Hrabík - 6:0.

Poté se už utkání víceméně dohrávalo. Plzeň hrála ještě jednu přesilovku při vyloučení Ondruška, útočník Söderlund ale zamířil do betonu připraveného Sedláčka. V úplném závěru přidal sedmou branku západočeského mužstva Tomáš Dujsík, který trefil od modré čáry šibenici hostující klece - 7:0. Aby toho nebylo málo, vzápětí pádil sám na Sedláčka Tim Söderlund, jenž vedení domácích zvýšil na konečných 8:0.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá. Věděli jsme, že Olomouc vyhrála na Spartě, v první třetině nás podržel brankář, měl spoustu zákroků. I když jsme třetinu vyhráli, tak nebyla dobrá a brankář nám dal šanci do dalšího průběhu. Druhá třetina už z naší strany byla lepší, dali jsme branky. Poté tam byla pasáž, kdy jsme začali hrát hokej nahoru a dolů, ztráceli jsme puky. Dělali jsme tam zbytečné věci. Ve třetí třetině se to po čtvrtém gólu uklidnilo a nějak jsme to dohráli.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Nehodnotí se mi to lehce, protože tento výsledek pro nás není dobrou vizitkou. Začali jsme dobře a v první třetině si vytvořili hodně šancí. I třetina druhá podle mě byla vyrovnaná, ale Plzeň nám dnes dala lekci z produktivity. V předbrankovém prostoru byla jasně lepší a my naopak u nás v pásmu ty hráče před brankou neobsadili. Nedostali jsme se k dorážkám a nebyli jsme důrazní v zakončení, proto nás to potrestalo. Od stavu 4:0 to byl hodně špatný výkon, takhle hrát prostě nemůžeme. I když je to 0:4, musíme hrát až do konce, z toho jsem zklamaný.“