Report ze zápasu OLO vs. KOM (3:4)

3:4sn

(1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

Ve 3. minutě se Hanáci museli bránit početní převaze soupeře, na trestnou lavici totiž usedl Orsava. Do velké šance se v přesilovce dostal Marcinko, svého krajana ovšem Branislav Konrád vychytal. Šanci na gól v oslabení měla Mora, když Macuh vybízel před bránou Sirotu, ale ofenzivní zadák kohoutů neuspěl. Poté se vpřed rozjel Okál, jehož dělovka zapadla těsně vedle brány, avšak o pár sekund později se už Brno radovalo, když Jakub Flek dorazil volný kotouč za čáru - 0:1.

V čase 9:18 ale bylo srovnáno. Přesilovkový gól domácích obstaral Lukáš Nahodil, který do branky sklepl Sirotovo nahození - 1:1. Hanáci mohli jít do vedení o pár sekund později, to by ale musel Bambula z levého kruhu trefit brankový prostor. V 16. minutě se po pokusu Orsavy kotouč odrazil před Černého, jenž svatyni Komety netrefil. V 19. minutě předvedl hodně zbytečný nedovolený zákrok Pospíšil, který poslal Macuha do otevřených dvířek u střídačky. Přesilovku ale domácí nevyužili, přestože Kunc s Orsavou své šance měli.

Na začátku druhé části měli více ze hry Hanáci. Klimek se ze vzduchu snažil sklepávat kotouč, ale branku těsně netrefil. Následně Kucsera parádně našel Kuska, jenž jednoruč posunul touš do Kavanova betonu. Ve 25. minutě se kohouti dostali do přečíslení tři na jednoho. Macuh vybídl mezi kruhy Sirotu, který ale trefil beton brněnského brankáře. O minutu později dostal Okál trest do konce utkání za faul na Černého. Následovala tedy pětiminutová přesilovka, ve dvou minutách dokonce dvojnásobná.

Mora ale početní výhodu nesehrála dobře. Macuh před bránou tečoval těsně nad, jinak se kohouti pořádně v útočné třetině neudrželi. Po skončení olomoucké přesilovky pálil na druhé straně Gazda nad bránu. Na konci 33. minuty se Kometa radovala podruhé. Cingelovu ránu z kruhu tečoval mimo Konrádův dosah Kristián Pospíšil - 1:2. Na konci druhé části Olomouc nevyužila další přesilovku, přestože dvakrát slibně střílel Kunc. Před sirénou se pak dopředu vydal Flek, jenž v úniku kotouč mezi nohy olomouckého gólmana nezastrčil.

Po necelých pěti minutách hry ve třetí periodě bylo vyrovnáno. O další precizní teč se postaral Lukáš Nahodil, který do sítě usměrnil střelu spoluhráče Navrátila - 2:2. Následně usedla olomoucká devatenáctka na trestnou lavici, nicméně v oslabení zahrozil Kunc. Ve 48. minutě se rychle otáčel u Konrádova brankoviště Vincour, domácí gólman ale zasáhl ramenem. Do dalšího úniku se pak dostal Flek, jenž byl ovšem tísněn Sirotou, a proto si kohouti poradili.

Na Hanáky posléze čekalo další oslabení, ale právě v něm se potřetí prosadili! Jan Bambula si před brankoviště najel na krásnou přihrávku a Kavanovi z těsné blízkosti nedal šanci - 3:2. Olomouc byla rázem při chuti a hnala se díky Navrátilovi do další šance, nejproduktivnější hráč Mory ale minul. V čase 54:15 se však o vyrovnání postaral Marek Ďaloga, slovenský zadák z vrcholu kruhu propasíroval touš do brány - 3:3. Na konci třetí části se ale děly věci. Navrátil vybídl Knotka, který propasíroval kotouč i s pomocí obránce do sítě, ale rozhodčí nakonec branku po konzultaci s videorozhodčím neuznali, takže se šlo do prodloužení.

Zkraje prodloužení zahrozil Ščotka, jehož rána zaduněla o Konrádův beton. Následně útočil dlouhou forehandovou kličkou na třetí gól Nahodil, Kavan se však natáhl. Poté právě Nahodil vybídl unikajícího Sirotu, jenž svůj nájezd neproměnil. Následně ale Mora opět tlačila a vynutila si faul. V přesilovce posunul Nahodil touš na Orsavu, avšak zkušený útočník hrací předmět nad beton ležícího Kavana nezvedl. Nájezdy nabídly dohromady sedm branek, dva body ale díky Jakubu Flekovi bere Brno.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Po těžším období jsme byli určitě připravenější. Zápas měl od začátku náboj a tempo. Soupeř šel do vedení, ale hned jsme se vrátili, měli jsme tu mentalitu. Ve druhé třetině jsme měli obrovskou šanci tři na jednoho a pak tu přesilovku. Je to situace, která rozhodne tu chvilku zápasu, nám to nevyšlo a soupeř začal být nebezpečný. Každopádně obě mužstva se vydala, mělo to náboj z obou stran a nakonec se rozhodlo v nájezdech. Soupeři gratuluji.“

Jaroslav Modrý (HC Kometa Brno): „Pěkné a atraktivní utkání, které se líbilo lidem. Podržel nás gólman v důležitých momentech a pomohli jsme si speciálními týmy. Pak jsme udělali fatální chybu, kterou jsme ale ustáli, protože gól neplatil. Nakonec jsme rozhodli v penaltách, ale říkám, bylo to atraktivní utkání, mělo to náboj.“