Report ze zápasu HKM vs. OLO (2:4)

Mountfield HK

2:4

(1:0, 0:2, 1:2)

Utkání začalo v pomalejším tempu. K první větší šanci se ve 4. minutě dostal po nahrávce Šťastného kanadský obránce Jérémie Blain, ale kotouč se mu na poslední chvíli svezl z hole, a tak Jakub Sedláček neměl problém jeho pokus zastavit. Na druhé straně prověřili v přečíslení hradeckého gólmana Orsava s Pláškem, nicméně Lukáš Pařík jejich pokus zastavil.

V 7. minutě se do přečíslení dostal také Mountfield a jeho akce byla úspěšnější. Kevin Klíma přesně našel hůl Olivera Okuliara, který se v zakončení nikterak neukvapil. Sedláčka si položil a bekhendovou kličkou zasunul kotouč do prázdného prostoru. Následně dostali Východočeši po faulu Orsavy k dispozici přesilovou hru, která však zůstala neproměněná. V druhé polovině třetiny jsme mohli vidět příležitosti na obou stranách, ale skóre se nezměnilo.

Začátek druhé třetiny vyšel Hanákům na výbornou. Hned v první minutě byli Královehradečtí potrestáni za hru v šesti. A kohouti dokázali jejich chyby bleskově využít! Jan Knotek vyhrál buly a Aron Chmielewski prudkou střelou poslal puk do horního růžku. Vzápětí v nenápadné akci našel Plášek před bránou nehlídaného Pavla Musila, který tečoval kotouč za záda Paříka. Hanáci tak během minuty dokázali otočit utkání ve svůj prospěch.

Tempo zápasu se poté trochu zklidnilo a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 29. minutě usedl na trestnou lavici Kusko, Hradečtí ale ani druhou přesilovku nevyužili. Chmielewski měl následně v samostatném úniku příležitost přidat druhou branku, tentokrát však nad Paříkem nevyzrál. Ve 33. minutě přišlo další vyloučení Hanáků, hra v oslabení ovšem netrvala dlouho. Bambula se dostal na steč a Blain situaci hasil nedovoleným zákrokem.

Do začátku třetího dějství vstoupili domácí i hosté aktivně a mezi hráči to postupně začalo jiskřit. Za drobnou potyčku byli vyloučeni Knotek a Lalancette. Ondrušek následně zasáhl vysokou holí Okuliara a svedl pěstní souboj s Klímou, který šel svého spoluhráče pomstít. Sudí vyměřili Ondruškovi za jeho zákrok dvě plus dvě minuty a domácí hokejisté tak dostali velkou šanci na vyrovnání. Největší šanci měl na holi Pavlík, Sedláček však kohouty podržel.

Po vyloučení Jergla se síly na pár sekund opět vyrovnaly. Následovala přesilovka Hanáků, ve které se neprosadili. Příliš mrzet je to však nemuselo, olomouckou střídačku totiž v 55. minutě rozradostnil Michal Kunc, který po Andělově šikovné přihrávce dorážel kotouč do poloodkryté brány. Další trefu hned vzápětí přidal v individuální akci kapitán Jiří Ondrušek. O poslední změnu v zápisu se postaral hradecký obránce Martin Pláněk, jehož střela od modré zaplachtila až za záda Sedláčka. Domácí to poté ještě zkoušeli v šesti, ale Hanáci vedení ubránili a odváží si tak domů tři body.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Před utkáním se uskutečnil vzpomínkový exhibiční zápas, kde spousta skvělých hráčů předváděla krásné akce. Bohužel i my jsme v tom duchu trošku do zápasu vstoupili. Taky jsme chtěli hrát exhibici. Mysleli jsme si, že budeme rozdávat lidem radost a předvádět krásné akce. První třetina ještě snesla měřítko, ale akce jsme přehrávali, netlačili se do střelby a výsledkem byl jenom jeden gól. Olomouc do druhé třetiny nastoupila koncentrovaná a během minuty skóre otočila. Pak už jsme celý zápas tahali za kratší konec. Nedrželi jsme se principů naší hry, které spočívají v pracovitosti, soudržnosti a urputnosti v osobních soubojích. V tom nás Olomouc předčila a zaslouženě vyhrála.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „V první třetině byl Hradec mírně lepší, všude byl o krok dřív, z čehož jsme dostali gól na 0:1. Od druhé třetiny jsme se ale zlepšili. Byli jsme lepší v soubojích a vytěžili z toho dva rychlé góly, což bylo podle mě rozhodující. Stejně tak jako naše ubráněná oslabení, ze kterých jsme nedostali žádný gól.“