Report ze zápasu OLO vs. LIB (2:5)

2:5

(1:0, 1:2, 0:3)

Bílí Tygři Liberec

Ve 4. minutě se ke střele od modré čáry dostal Galvas, avšak Konrád si s jistotou poradil. O více než minutu později zamířili do přečíslení Hanáci. Káňa našel Bambulu, který pořádně protáhl libereckého brankáře Hrenáka. V 9. minutě vybídl Faško-Rudáš spoluhráče Filippiho, jehož rána vůbec nebyla špatná, naštěstí pro Olomouc kotouč doputoval těsně vedle brány. Největší šanci dosavadního průběhu utkání měl na hokejce Kunc, jenž z mezikruží napálil tyč.

O chvíli později zůstal před hostující svatyní volný Nahodil, jehož rána propadla kousek vedle Hrenákovy branky. Na konci 15. minuty pak Knotek posunul touš na hokejku Chmielewského, polský útočník klec Tygrů ale netrefil. V čase 16:23 se Mora poprvé v zápase dočkala! Krásnou střelu od modré čáry vyslal Jakub Orsava, jenž se tak při svých třiatřicátých narozeninách poprvé prosadil - 1:0. Na konci periody domácí přečkali libereckou přesilovku.

Druhou třetinu otevřel další brankou Jakub Orsava. Olomoucký útočník byl dostatečně důrazný a procedil hrací předmět pod ležícím Hrenákem - 2:0. Ve 26. minutě Káňa přenechal kotouč Rutarovi, jenž z dobré pozice svatyni Liberce netrefil. Následně se ale nádherně protáhl před olomoucké brankoviště Bulíř, kterého ovšem precizně vychytal Konrád. Ve 31. minutě hosté snížili, Jakub Rychlovský bleskurychle vystřelil po krásné pobídce Flynna - 2:1.

O dvě minuty později ale Severočeši omylem hráli v šesti a na Hanáky tak čekala početní výhoda. Velkou šanci na hattrick měl Orsava, jehož pokus ale na hrudi zastavil liberecký muž v masce. Už po skončení trestu hledal Rychlovský před bránou Flynna, technický útočník si stahoval touš do Konrádova protipohybu, avšak slovenský brankář Mory se činil. Stejně tomu bylo i při obrovské šanci Faška-Rudáše. V závěru druhé části ale tým Filipa Pešána přece jen srovnal, Jaroslav Vlach poslal z levého kruhu puk do šibenice - 2:2.

Na konci 43. minuty se dopředu po levém křídle vydal Najman. Jeho rána skončila na tyči, dorážející Jakub Rychlovský ale byl úspěšný - 2:3. Odpovědět mohl Škůrek, jehož rána z první skončila v moci brankáře. Poté se po levé straně rozjel Orsava, který v dobré pozici hledal Musila, nicméně Hrenák posunul bránu a na Liberec čekalo oslabení. Rovnou z trestné lavice pak vpřed zamířil Hawryluk, únik zámořského hráče si Konrád pohlídal.

V následné liberecké přesilovce ale znovu skórovali hosté. Kapitán Ondrušek nešťastně tečoval nahození obránce T. J. Melancona, branka nakonec byla připsána Jakubu Rychlovskému - 2:4. Bílí Tygři byli při chuti, daleko neměl k další brance Birner. Zhruba šest minut před třetí sirénou zamířil na trestnou lavici Najman a kohouti se mohli chytit v přesilovce. Sirota a Navrátil neuspěli, posléze kotouč do klece sice úspěšně tečoval Škůrek, hlavní rozhodčí ale branku z důvodu vysoké hole neuznal. V 57. minutě poslal černou gumu do prázdné svatyně Michal Bulíř, Liberečtí tak potvrdili své vítězství v poměru 5:2.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Řekl bych, že dnes jsme hráli jenom první třetinu. Pak jsme sice dali na 2:0, ale druhá třetina z naší strany už nebyla dobrá. Už jsme se do toho nedokázali dostat, protože když z toho vypadnete na celých dvacet minut, tak je to těžké. Liberec nás potrestal a... Na jednu třetinu se hrát prostě nedá. Bohužel Liberec vyhrál zaslouženě.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Domácí pokračovali ve výborném výkonu z utkání proti Hradci. Přenesli si aktivitu a také to, co je celou sezónu zdobí, to je předbrankový prostor a urputnost. S tím jsme měli velké trable celou první třetinu. Paradoxně gól na 2:0 nám trochu rozvázal nohy, udělali jsme pár změn ve složení formací a začali jsme předvádět hokej, který jsme chtěli předvádět od začátku. Vyzdvihl bych speciální formace, hlavně kluky, kteří hrají oslabení. Odehráli to velmi dobře, i když soupeř měl šance. Kluci to zvládli a pomohli jsme si zlomovým gólem v naší přesilovce.“